Paskolos visiems turėtų būti išduodamos atsižvelgus į individualias aplinkybes

paskolos visiemsLietuvoje paskolos visiems siūlomos įvairiais tikslais, tačiau retas vartotojas sugeba skolintis atsakingai. Jeigu paskolos ieškote greitųjų kreditų bendrovėse, tai jums tikrai nevalia rinktis tų kreditorių, kurie yra nustatę aukščiausias palūkanas. Dabar paskolų rinkoje konkurencija yra žymiai didesnė nei anksčiau, nes įprastos paskolų bendrovės dabar turi konkuruoti ne tik tarpusavyje, bet ir su sutelktinio finansavimo platformomis, privačiais kreditoriais ar netgi komerciniais bankais. Šiuo metu pasirinkimas yra milžiniškas ir paskolos visiems siūlomos gana geromis sąlygomis. Pabrėžtina, kad kiekvienam asmeniui pirmiausia reikia įvertinti savo situaciją – paskolas reikia rinktis tik pagal paskirtį. Štai, jeigu jums reikia kredito senų paskolų įmokų sumokėjimui, tai pravartu būtų pasidomėti refinansavimo kreditais.

Paskolos visiems siūlomos skirtingomis palūkanomis.

Kredito įstaigos bei kiti paskolų teikėjai nurodo, kad kai kurios paskolos gali būti siūlomos atsižvelgiant į klientus individualiai. Pavyzdžiui, jeigu kažkurioje bendrovėje asmuo skolinasi pirmą kartą, tai jam gali būti nustatomas skolinimosi limitas. Bet, jeigu toje bendrovėje skolintumėtės jau antrą kartą, tai tikėtina, kad kredito įstaiga jums leistų skolintis gerokai didesnę sumą nei leidžia skolintis naujiems klientams. Tokie limitai taikomi daug kur, o kitur, aišku – jų nėra visai. Paskolos visiems reikėtų ieškoti atsižvelgus į turimus įsipareigojimus, ne jie irgi daro įtaką kreditorių apsisprendimui dėl paskolos išdavimo.

Jeigu asmuo paskolos ieško tam, kad galėtų ankstiesiems kreditoriams grąžinti skolas, tai tokiu atveju reikia ieškoti refinansavimo kreditų. Kreditoriai tokiu atveju perskaičiuos jūsų mokamas įmokas bei palūkanas, atsižvelgs į jūsų gaunamas pajamas, ir tik nustačius jūsų mokumo galimybes, pasiūlys jums skirtą paskolą arba tiesiog atsisakys ją išduoti.

Paskolos visiems turi būti suteikiamos tik po kreditingumo įvertinimo.

Klientai, kurie skolinasi neapgalvotai ir neatsakingai, dažniausiai nesuvokia, kad atėjus laikui jie pasieks savo limitus. Kreditoriai pabrėžia, kad jiems svarbu laikytis mokumo vertinimo nuostatų, o jie aiškiai pabrėžia kas gali gauti paskolas, o kas ne. Klientams rekomenduojama prieš skolinantis kruopščiai išanalizuoti Lietuvos banko viešai pateikiamas mokumo vertinimo nuostatas, nes jos padės lengviau suprasti kaip veikia paskolų rinka.

Atnaujinta 2019 m.

Taip pat verta žinoti, kad skolintis iš žmonių trunka ilgiau. Trumpai tariant, paskolos iš žmonių gaunamos ne per keliolika minučių. Jos gali būti suteikiamos net per dieną ar net savaitę. Viskas priklauso nuo to, kaip greitai surenkama paskolos suma.

Kitas trūkumas – sutelktinio finansavimo platformos ima mokesčius už sudarytas kredito sutartis. Trumpai tariant, kai pateikiant paraišką, jūs patvirtinate, kad sėkmės atveju, iš jūsų paskolos sumos bus atskaičiuojamas platformos nustatytas mokestis. Jis gali siekti kelis procentus nuo bendros kredito sumos. Tai reiškia, kad nurodžius norimą sumą, sėkmės atveju gaunate mažiau, nes atimamas minėtas mokestis.

Kaip bebūtų, nors mokesčiai ir nėra maži, tačiau paskolos iš žmonių dažnai gaunamos mažesnėmis palūkanomis nei kitose vietose.

Facebook Comments