Nuotolinės Kalėdos: Vilniaus eglė keliasi į internetą ir TV ekraną

Nuo šiandien Vilniaus Kalėdų eglės šviesomis galima džiaugtis ir namuose – Vilniaus miesto savivaldybė kartu su telekomunikacijų bendrove „Telia“ visai Lietuvai dovanoja galimybę gražiausią Europos eglę visą parą tiesiogiai stebėti iš namų.

„Gražiausia Europos eglė galės būti kiekvieno namuose ir bent taip prisidėti prie šventinės atmosferos kūrimo. Šių metų Kalėdos kitokios, todėl ir sprendimai turi būti neįprasti“, – pristatydamas iniciatyvą sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Jis priduria, kad tokie projektai ypač svarbūs karantino laikotarpiu, nes suteikia progą pamatyti gražiausias viešąsias erdves ir pajusti ypatingą atmosferą neišeinant iš namų.

Tiesioginė transliacija 5G ryšiu iš Katedros aikštės vyksta www.karantinas.lt/eglute svetainėje ir „Telia“ paskyroje „YouTube“. Be to, ją kaip savo TV ekrano užsklandą nuo ketvirtadienio galės žiūrėti visi “Telia” TV klientai. Eglutės transliaciją internetu bus galima stebėti visą šventinį laikotarpį iki sausio 6 d. Šis sprendimas mokesčių mokėtojams nekainuos nė euro.

„Norime, kad gražiausią Europos eglutę saugiai ir laikantis visų karantino reikalavimų galėtų pamatyti visi norintys. Tokią galimybę užtikriname naujos kartos 5G ryšiu: dėl jo didelio pralaidumo ir patikimumo esame ramūs, kad transliacija visą parą vyks sklandžiai ir kokybiškai“, – sako „Telia“ vaizdo stebėjimo sprendimų ekspertas Saulius Kalašnikovas.

Ši bendra Vilniaus miesto savivaldybės ir „Telia“ iniciatyva pratęsia kitą projektą, vykusį dar per pirmąjį karantiną – siekiant sumažinti žmonių srautus ir būriavimąsi, „Telia“ internete 4K raiška tiesiogiai transliavo netoli Baltojo tilto žydinčias sakuras.

Pasak S. Kalašnikovo, transliacijos atsilikimas nuo realaus laiko siekia vos kelias sekundes – daugiau vėluoja net Pasaulio futbolo čempionato ar Olimpinių žaidynių transliacijos.

„5G yra natūralaus technologinio progreso rezultatas, kurio naudą galime įvertinti jau dabar. Juk ir elektros lemputė, visuomenei pereinant nuo žvakių šviesos, atrodė gąsdinanti, tačiau jos suteikiama nauda netrukus įsitikino visi. Didžiuojamės, kad galime pirmieji parodyti, kaip sėkmingai 5G Lietuvoje priartina Kalėdų nuotaiką“, – sako „Telia“ atstovas.

24 metrų aukščio kalėdinę eglę, papuoštą beveik 4 kilometrų ilgio spalvota girlianda, 800 sidabrinių žaisliukų ir šviesą atspindinčiais veidrodžiais, neišeinant iš namų bus galima apžiūrėti iš skirtingų rakursų – transliacijai naudojama ypatinga kamera, kuri gali veikti net spaudžiant -40 laipsnių šalčiui, atlaikyti iki 160 km/val vėjo gūsius ir net pati atitirpinti ledą.

Katedros aikštėje stovinčios pagrindinės šalies Kalėdų eglės transliacijos kokybę ir raišką užtikrina aikštės prieigose ant „Kempinski“ viešbučio įrengta viena iš pirmųjų Lietuvoje 5G ryšio stočių. Skaičiuojama, kad šventiniu laikotarpiu vien dėl šios transliacijos bus perduota apie 1 terabaitą (TB) duomenų.

„Telia“ atkreipia dėmesį, kad transliacija vyksta laikantis visų asmens duomenų apsaugos reikalavimų. Kamera niekada nerodo žmonių veidų, iš jos matymo lauko pašalinti kampai, į kuriuos patenka privataus naudojimo erdvės, tokios kaip į gatvės pusę išeinantys balkonai. Vaizdo kameros gamintojas – Europos Sąjungoje stebėjimo sprendimų srityje lyderiaujanti švedų įmonė „Axis“.

Pranešimą paskelbė: Dovilė Ibianskaitė, Vilniaus miesto savivaldybė

Facebook Comments