Nors persiplėšk: Liepos 6-osios renginiai Šiauliuose stebina gausa ir užmojais

Vienos šventės veja kitas, tad progų susitikti su draugais, paklausyti koncertų arba sudalyvauti nekasdieniniuose renginiuose vasarą – pats metas. Šiauliuose netradiciškai bus švenčiamos Mindauginės, bulvare ir kitose miesto erdvėse skambės tarptautinio konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ kolektyvų muzika. Ir tai dar ne viskas!

Orientavimosi žaidimas ir ekskursija-Mindaugo paieškos

Sąjūdis, Roko maršai neaplenkė ir Šiaulių. Čia vandens bokšte iškelta trispalvė, po Auksiniu berniuku rinkosi minios, veikė spaudos platinimo kioskas po viešosios bibliotekos laiptais. Ir tai dar ne viskas. Visus svarbiausius akcentus rasite parengtame orientavimosi žaidime „Roko lydimi, laisvo žodžio vedami“. Žaidimą organizuoja turizmo informacijos centras.

Ekskursija „Pakiemiais Mindaugo karūnos link“ kviečia Mindaugines pasitikti pėsčiomis – penktadienio vėlų vakarą laukia šviesos ir vaizdo efektais nušviesti Šiauliai su gidu Sauliumi Stasiūnu priešakyje. Kaip atrodo Saulės miestas „iš kitos pusės“ ir kokių dar staigmenų paruošė gidas, sužinosite jau liepos 5 dieną, Mindauginių išvakarėse.

Norintys pasistiprinti prieš ekskursiją, kviečiami dalyvauti degustacijose: „Vereščiakas“ 6 Eur, „Vereščiakas“ + „Husarų sriuba“ 9 Eur. 

Mindauginės ežero pakrantėje

Smetona mirė, tegyvuoja Smetona! Ir jis atvyksta į Šiaulius pasveikinti visų su Mindauginėmis. Stilizuotame Šiaulių tarpukario mieste prie ežero įsikurs senasis kino teatras „Kapitol“. Ar dar žinote, kas yra popierinė nuotrauka ir fotoateljė? Jei primiršote, šventėje rasite ir fotomeistro kampą. Jei niekad neteko lankytis policijos nuovadoje, tarpukario miestelyje ir tokia bus, užsukite, kad neteks ilgam prisėsti ten, o apygardos teismas, tikėtina, skelbs tik švelnias bausmes. Negalintys iš tokių švenčių išeiti tuščiomis, kviečiami krautuvėlėse, knygyne ar vaistinėje „Valerijonas“. Sugrįžkite į sunkius, bet tokius gražius laikus Liepos 6-osios, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės iškilmių dieną.

„Saulės žiedas“ puoš vasarišką bulvarą

Sukasi sukasi šokančiųjų poros ir bulvare, ir teatro scenoje – Šiauliuose jau aštuntąjį kartą vyksiantis konkursas-festivalis ir vėl pasistengė. Sukviesti net 700 dalyvių iš Ispanijos, Čilės, Portugalijos, Vengrijos, Lenkijos, Turkijos, Indijos, Serbijos, Slovakijos, Latvijos ir Lietuvos. Ryškiausias miesto festivalis startuos liepos 3 dieną 18.30 val. iškilminga dalyvių eisena nuo „Šiaulių“ viešbučio Kaštonų alėjos link. Po eisenos – Didžiojoje scenoje prisistatys kolektyvai. Kas antrus metus vykstantis festivalis pripildo miesto ir regiono gatves plačiomis šypsenomis ir ryškiaspalviais kostiumais. Ką jau kalbėti apie muziką, šokius. Nepraleiskite progos nusifotografuoti su kolektyvais, pasimokyti šokių, o gal kas ir kostiumus leis pasimatuoti ar instrumentus išbandyti.

Išskirtinis festivalio renginys – jau tradicija tapusi „Saulės žiedo“ kultūros ir meno naktis, vyksianti liepos 5 d. Šiaulių bulvare šiauliečius ir miesto įtrauks margaspalvė renginių fiesta – iki vidurnakčio skambės skirtingų tautų muzika, dainos, vyks šokių pamokos, poezijos skaitymai, linijinių šokių pasirodymai, lėlių spektaklis ir dirbtuvėlės, parodos, meninės akcijos, žaidimų pristatymai ir kitos veiklos. Užeiti kvies bulvaro kavinės ir restoranai. 

Ch. Frenkelio festivalio atidarymas ir tautiška giesmė vilos pašonėje

Ar teko giedoti himną prie prabanga alsuojančios vilos, rožių apsuptyje, po nepakartojamo balso solistės Evelinos Sašenko koncerto? Jei ne, kviečiame į Šiaulius tai patirti ir pamatyti. Liepos 6-ąją oficialiai prasidėsiantis XVI tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis užpildys vilos erdves gyva muzika. Kaip skamba itališka lūpinė armonikėlė? Kokius pojūčius sukelia čia ir dabar muzikantų įgarsinamas Čarlio Čaplino filmas? Pažymėkite savo kelionių kalendoriuje Šiaulius.

Pranešimą paskelbė: Kristina Šapytė, Šiaulių turizmo informacijos centras

Facebook Comments