Vilniaus universitete jungtinio Lietuvos ir Ukrainos teatro projekto kulminacija – šokio spektaklio „Starting Point“ premjera

Vilniaus universiteto (VU) Kultūros centras kviečia į jungtinio Lietuvos ir Ukrainos edukacinio teatro projekto kulminaciją – šokio spektaklį „Starting Point“. Kūrybinėse dirbtuvėse, kurias vedė Lietuvos ir Ukrainos teatro scenos profesionalai, gimusio spektaklio premjera įvyks gegužės 9 d. 19 val. VU Teatro salėje.

Spektaklis „Starting Point“ – tai atskirų žmonių istorijų antologija: šokių etiuduose susipins ukrainiečių ir lietuvių projekto dalyvių patirtys ir pasakojimai apie jų išgyvenimus, kertinius taškus, atvedusius juos į dabartinį gyvenimo etapą. Scenoje judesio kalba šokėjai bandys perteikti idėjas apie individo ir bendruomenės sąryšį, pokyčių reikšmę ir atitrūkimo nuo praeities siekį, analizuos santykius su savimi, artimaisiais ir priešais.

Gegužės 9 d. pasaulį išvysiantis spektaklis „Starting Point“ – nuo vasario vykstančio projekto rezultatas. Projektas buvo įgyvendinamas kūrybinių dirbtuvių ir bendros kūrybos principu: Lietuvos ir Ukrainos teatro ir šokio meno profesionalai – režisieriai Andrius Pulkauninkas (LT) ir Maria Koreneva (UA), prodiuseris Sandro Garibašvili (UA), choreografė Goda Laurinavičiūtė (LT) ir kiti menininkai – vedė projekto dalyviams kūrybines dirbtuves ir repeticijų metu kartu su jais plėtojo spektaklio koncepciją. Įsigilinę į teatro meno specifiką, susipažinę su režisūros, scenografijos, vaizdo ir muzikos spektakliui kūrimo metodais VU studentai ir ukrainiečių jaunimas profesionalių menininkų padedami savo istorijas pavertė šokio kalba.

Vienos iš projekto kūrybinių dirbtuvių vadovų, režisierės ir pedagogės iš Charkivo Marijos Korenevos žodžiais, „Starting Point“ – tai „stebinantis, šviežias ir nuoširdus“ projektas, kurio vienas iš prieskonių – lietuvių ir ukrainiečių jaunimo bendradarbiavimas ir sąveika spektaklio kūrybos procese. „Tikiu, kad šokio spektaklis „Starting Point“ bus kažkas tikrai įsimintino ir netikėto“, – į premjerą kviesdama sakė M. Koreneva.

Lėšos, surinktos už bilietus į šokio spektaklį „Starting Point“, bus skiriamos VU fondo projektui „Parama Ukrainos akademinei bendruomenei“, taip solidarizuojantis ir išreiškiant palaikymą Ukrainos valstybei ir projekte „Starting Point“ dalyvaujantiems ukrainiečiams.

Bilietus platina bilietai.lt.

Daugiau informacijos apie projektą ir premjerą rasite čia.

Projektą organizuoja VU Kultūros centras.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Pranešimą paskelbė: Irina Bukina, Vilniaus universitetas
Vilniaus universitete jungtinio Lietuvos ir Ukrainos teatro projekto kulminacija – šokio spektaklio „Starting Point“ premjera

Facebook Comments