Naujai susikūrusi grupė „Gruodis“ skinasi kelią Lietuvos muzikos padangėje: kūryboje – ir tyra romantika, ir tamsi energija

Nors grupės „Gruodis“ vardas pirmą kartą Lietuvos muzikos pasaulyje nuskambėjo vos prieš kiek daugiau nei pusmetį, šiandien ji įvardijama kaip viena perspektyviausių naujų alternatyvios muzikos grupių. Prasidėjusi kaip vokalisto Andriaus Gruodžio projektas, grupė „Gruodis“ išaugo į ansamblį, jau pasirodžiusį didelėse Lietuvos scenose. Bendrą kūrybą grupė netrukus pristatys ir muzikos klubo „Tamsta“ scenoje – čia lapkričio 24 dieną įvyks pirmasis jos solinis koncertas.

Iškart į didelę sceną

Šių metų balandį anksčiau kaip vokalistas pasirodydavęs A. Gruodis pranešė apie sprendimą suburti grupę. Prisijungus gitaristui Justui Žemaičiui, būgnininkui Eivin Laukhammer ir bosistui Ainiui Dulaičiui gimė „Gruodis“ – alternatyvios muzikos grupė, iškart įžengusi į vieną populiariausių sostinės scenų.

„Šį muzikinį projektą kurį laiko formavau ir lipdžiau iš įvairių patirčių bei muzikinių ieškojimų, bet gyvi koncertai vyko labai retai. Vis dėlto, praėjusių metų žiemą gavau pakvietimą sugroti koncertą „Lukiškių kalėjime 2.0“ su grupėmis „diso.kognityvas“ ir „ORAI“, tad pradėjau ieškoti pilnos grupės, o juos radus ir subūrus pradėjome judėti į priekį greičiau, nei buvo tikėtasi“, – sako A. Gruodis.

Per daugiau nei pusmetį savo gyvavimo grupė jau pasirodė ne tik buvusio Lukiškių kalėjimo scenoje, bet ir „Vasaros terasoje“, taip pat kartu išleido du autorinius kūrinius – „Siena“ ir „Svetimas“, kurie buvo puikiai priimti klausytojų.

„Turbūt didžiausias mūsų pasiekimas mums patiems yra tai, kad taip greit susidirbome, išleidome jau 2 kūrinius. Be to, netrukus pasirodys ir trečiasis mūsų kūrinys kartu su klipu. Be sustojimo kuriame, tobulėjame ir kitų metų pavasarį leisime į pasaulį savo pirmą albumą“, – tikina A. Gruodis.

Anot jo, grupės muzika savyje talpina įvairius žanrus ir temas: „Mūsų muzika apima tiek įvairius gyvenimo aspektus, tiek muzikines išraiškas. Kiekvieno instrumento partijoje galima išgirsti skirtingas įtakas ir charakterius, kurie turbūt ir sukuria šiek tiek keistoką, gaivališką, kartais tyrai romantišką, kartais kruvinai tamsią energiją.“

Surengs pirmą solinį koncertą

Netrukus grupės „Gruodis“ laukia dar vienas džiugus įvykis – pirmasis solinis koncertas. Jis jau lapkričio 24 d. vyks sostinės muzikos klube „Tamsta“. Įdomu tai, kad būtent ši vieta tapo svarbia grupės atsiradimo dalimi. „Tamstoje prasidėjo pažintis, kurios dėka susibūrė šis kolektyvas. Didžioji dalis grupės narių dirba muzikos instrumentų konsultantais, todėl groti „Tamsta“ klube bus lyg groti namuose“, – sako grupės lyderis.

„Gruodis“ nariai tikina, kad koncerte susirinkusių klausytojų laukia tikras vakarėlis, kuriame kiekvienas atras kažką savo nepamirštamai nakčiai. Pasak A. Gruodžio, visi grupės nariai pasižymi itin individualiu skambesiu ir stilistika, kurių junginys suformuoja išskirtinį bendrą grupės stilių. Įkvėpimo grupė semiasi iš tokių žymių vardų, kaip „Queens of the stone age“, „Foo Fighters“, „Viagra boys“, Jimmy Hendrix, „Red Hot Chili Peppers“, „Foje“, „Akli“, „BA“ ir kitų.

„Dažniausiai mūsų pačių kūryba prasideda nuo kažkokios melodijos ar vokalo idėjos, prie jos pridedame būgnus, bosą, gitaras. Susigalvojame visi sau partijas, klausomės vienas kito, komentuojame ir darome pokyčius atitinkamai. Bet kartais tenka nuo kūrybinio proceso padaryti ir pertrauką bei prie jo sugrįžti po kurio laiko, nes į priekį nebejuda kūrybinis procesas“, – pasakoja grupės nariai.

Pranešimą paskelbė: Gertrūda Stripeikytė, Integrity PR
Naujai susikūrusi grupė „Gruodis“ skinasi kelią Lietuvos muzikos padangėje: kūryboje – ir tyra romantika, ir tamsi energija

Facebook Comments