Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Naudodamiesi išmaniąja programėle, vaikai mokysis saugiai naršyti internete

Vaikai vieni arba su tėvais kviečiami nepraleisti progos įgyti naudingų praktinių žinių, padėsiančių vaikams sąmoningai ir saugiai naudotis internetu. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje esančiame terminale iki gruodžio 31 d. lankytojams suteikta viešoji prieiga prie išmaniosios programėlės vaikams „Interneto surferis“. Ja naudodamiesi jaunieji interneto vartotojai galės savarankiškai mokytis, o sėkmingai išsprendusieji žinių patikrinimo testą iš bibliotekos darbuotojo galės atsiimti interneto surferio ženkliuką.

Savarankiško mokymosi platformą ir jos galimybes Nacionalinės bibliotekos darbuotojams pristatęs projekto vadovas Darius Juravičius atkreipė dėmesį į informacijos vaikams pateikimą patraukliu būdu: „Žinių įgyti vaikai galės ne vien skaitydami tekstus, bet ir žiūrėdami aiškinamuosius vaizdo įrašus, atlikdami interaktyvias užduotis. Tikimės, kad sprendimas atsižvelgti į šiuolaikinio vaiko poreikius, mokymosi platformos inovatyvumas paskatins vaikus labiau įsitraukti į patį ugdymo procesą.“ Kuriant programėlę daug dėmesio skirta turinio įvairovei ir kokybei, taip pat stengtasi sukurti įtraukiantį turinį. „Kalbėjimą apie saugumą internete dažnai lydi negatyvus fonas, gąsdinanti statistika, nevengiama žodžių „grėsmė“, „žala“ ir pan. Kurdami tekstus galvojome apie adresatą – vaiką, stengėmės vengti bauginančių frazių, todėl ir temų pavadinimai skamba kiek kitaip: Dalinkis atsakingai, Saugok savo paslaptis, Ne viskas tikra, kas internete, Malonu būti kieta“, – pasakojo D. Juravičius.

Ši iniciatyva Nacionalinėje bibliotekoje – projekto „Interneto surferiai. Saugaus interneto ABC vaikams“ dalis. Projekto tikslas – suteikti vaikams, žengiantiems pirmus sąmoningus žingsnius internete, praktinių saugaus naudojimosi internetu žinių. Projektą įgyvendina VšĮ „Vaisiai saldūs“ drauge su partneriais bei rėmėjais – „Rech for Change Lithuania“, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka ir asociacija „Langas į ateitį“. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Nacionalinės bibliotekos terminale integruota programėlė „Interneto surferiai“ – analogiška savarankiško mokymosi platformos vaikams „Moki-moku“ versija.

Pranešimą paskelbė: Renata Surovec, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Facebook Comments