Mindaugas Kuzminskas, Beata Nicholson ir kiti žinomi žmonės padovanojo balsus vaikų pamėgtoms istorijoms  

Artėjant gražiausiai metų šventei ryškiausios Lietuvos ekrano ir sporto žvaigždės įgarsino keturias Kakės Makės knygas. Beatos Nicholson, Giedriaus Savicko, Inetos Stasiulytės ir Mindaugo Kuzminsko balsus nuo šiol galima išgirsti Kakės Makės elektroninėje parduotuvėje. Projekto kūrėjai tikisi, kad įskaitytos istorijos taps dar vienu prasmingo ir saugaus turinio vaikams šaltiniu.

M. Kuzminsko dovana neseniai gimusiam sūnui

Pirmą kartą savo kaip skaitovo talentą išbandęs Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės narys Mindaugas Kuzminskas sako, kad netikėtai gautas pasiūlymas buvo įdomus iššūkis, kurio imtis padrąsino mintis, kad įskaityta istorija bus dovana sūnui.

„Labai myliu vaikus, o pasakų knygas garsiai esu skaitęs daugiausia savo sūnėnui Jokūbui. Žinoma, nauja praktika labai pravers, nes prieš dešimt mėnesių į mūsų šeimą atkeliavo didelis džiaugsmas vardu Jonas. Neabejoju, kad jam skaityti ir duoti paklausyti pasakų reikės labai daug. Tad naują iššūkį vertinu simboliškai – ši patirtis man primins sūnelio gimimą. Galbūt jam bus įdomu ir smagu netikėtai išgirsti tėčio balsą“, – dalijasi M. Kuzminskas.

Pasak krepšininko, knygos vaikams yra itin reikalingos, nes praturtina jų žodyną, ugdo vaizduotę. „Dabar vaikiškų knygų pasirinkimas yra labai gausus, tad suaugusiesiems tenka nelengva ir atsakinga užduotis – išrinkti tokią, kuri būtų tikrai vertinga ir duotų naudos vaikui“, – priduria jis.

 I. Stasiulytės balsas atiteko itin jautriai istorijai

Aktorė Ineta Stasiulytė priduria, kad Kakės Makės nuotykiai jai priminė vaikystės pasakas, kurios lengvai virsdavo smagiais žaidimais ir lavino vaizduotę. „Mėgstamiausia mano pasaka buvo „Mergaitė su degtukais“. Su sese ji mums virto ir vienu mylimiausių žaidimų – priklodavau į roges daug pledų, įsodindavau sesę ir tempdavau sutemus per sniegą. Taip pat pamenu pasakas, kurios būdavo nupieštos ant lėkščių: vaikystėje net viską suvalgydavau, kad tik pamatyčiau tuos paveiksliukus. Vaiko vaizduotė dar labiau pražysta, kai pasakos „išlipa“ iš knygų“, – mano I. Stasiulytė.

Knygą „Kakė Makė ir katinas vienai savaitei“ apie beglobius gyvūnus įgarsinusi aktorė prisimena, kad vaikystėje pasakos ją įkvėpdavo ir žaidimams, ir net apetitui. Pašnekovė neslepia susižavėjimo ir Kake Make: „L. Žutautės kūriniai turi terapinį poveikį, ugdo sąmoningumą, supratimą – tai, ką tėvai norėtų įdiegti vaikams, tik jiems gal ne visada užtenka laiko ir išmonės. Užtat Kakės Makės knygelės puikiai atlieka šią misiją.“

Įdarbintos technologijos – šeimos ritualams kurti

Žinomų asmenybių įgarsintas keturias istorijas galės nemokamai paklausyti kiekvienas, užsukęs į „Spofity“, „YouTube“ ir „Barboros“ el. prekybos platformą, kurioje atsiveria atskiras Kakės Makės pasaulis, pilnas dovanų idėjų ir smagių pasiūlymų.

Pasak „Kakės Makės“ prekių ženklo vadovės Sandros Kalėdienės, Kakės Makės fenomeno paslaptis – unikalus personažo sugebėjimas sužadinti vaikams smalsumą. „Su partneriais pasitelkiame išmaniąsias technologijas, spektaklius, stalo žaidimus, žaislus, knygas ir dar aibę sprendinių. Šįkart nusprendėme įgarsinti keturias knygas, kurias dažnas tėtis ar mama vaikams skaito nuolat. Dabar pasinerti į šį įtraukiantį Kakės Makės pasaulį bus galima ir naudojantis kompiuteriu ar telefonu – juk technologijos jau tapusios ir mūsų, ir vaikų gyvenimo dalimi“, – pasakoja S. Kalėdienė. 

Projekto kūrėjai įsitikinę, kad šis Kakės Makės nuotykių formatas išplečia galimybes tėvams su vaikais sukurti jaukių naujų ritualų. Pasak S. Kalėdienės, dažniausiai pamėgtas istorijas tėvai vėl ir vėl vaikams skaito tuomet, kai atranda laiko, o audiopasakojimai iš virtualios erdvės galės pradžiuginti atžalas bet kuriuo metu, net ir važiuojant automobiliu.

Pranešimą paskelbė: Ieva Zujūtė , UAB „Fabula ir partneriai”
Mindaugas Kuzminskas, Beata Nicholson ir kiti žinomi žmonės padovanojo balsus vaikų pamėgtoms istorijoms   

Facebook Comments