Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

VIRUS MADA abejingų nepaliko

VIRUS MADA – finalinis visą mėnesį Šiauliuose vykusio šiuolaikinio meno festivalio VIRUS’23 renginys, ilgam palikęs nepamirštamų įspūdžių šleifą ir tikra to žodžio prasme tą vakarą „kilnojęs stogą“ ir dalyviams, ir žiūrovams nuo begalinių įspūdžių, mados kūrėjų drąsos, nenusakomos atmosferos ir nepaprastos reginio nuotaikos. Tie, kurie buvo madų šou, gali tai paliudyti, o kitiems belieka pasigrožėti nuotraukomis ir prisižadėti sau nepraleisti tokių įvykių Šiauliuose. Gal nesuklysime pasakę, kad vargu ar koks kitas renginys buvo tiek fotografuojamas, kaip šių metų VIRUS MADA. Facebook erdvėje galėjai grožėtis lyg fotografų varžytuvėmis – jie suspėjo užfiksuoti daugybę akimirkų ir ant podiumo, ir užkulisiuose. Rolandas Parafinavičius Andrius Lamauskas, Edvaradas Tamošiūnas ir kiti spragsėjo fotoaparatais, išsaugodami mums tas nepaprastas renginio akimirkas. Šiaulių lengvosios atletikos manieže, kuris vienam vakarui tapo meno ir mados kūrėjų prieglobsčiu, viena prašmatni kolekcija keitė kitą, nuotaiką padėjo kurti Kauno šokio teatras “Aura” su menininkės iš Nyderlandų Gudos Koster sukurtais kostiumais bei kompozitoriaus Antano Jasenkos ir dainininko Ilja Gun muzika.

VIRUS MADA visuomet yra lyg meninė provokacija, siekis laužyti stereotipus, stebinti, žadinti kūrybingumą, žavėti, trykšti spalvomis, netikėtais sprendimais, kada drabužis tampa konceptualiu meno kūriniu, skulptūra. Šiemet renginyje dalyvavo Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos kūrėjai, o svečio teisėmis pakviesta maskvietė ekstravagantiškoji Sasha Frolova iš Maskvos buvo tikra festivalio sėkmė – kūrėja nustebino savo ypatingų pripučiamų drabužių kolekcija „MARIE ANTOINETTE“, kurie abejingų tikrai nepaliko – čia istorinis kostiumas buvo pateiktas originaliai ir šiuolaikiškai. Festivalyje dalyvavo ir legendiniai Šiaulių avangardinės mados pradininkai Reda ir Arūnas Uogintai.

Drabužių kolekcijos finaliniam renginiui atrenkamos atsižvelgiant į jų meniškumą ir meninę provokaciją, svarbiausia čia – mados avangardinė pusė. Jau keletą metų VIRUS MADA ne tik šou, bet ir konkursas, čia skelbiami trys nugalėtojai. Šiemet geriausiais pripažinti: I vieta ir 1500 Eur – Baiba Tamane (Latvija), kolekcija „REFUSE“, II vieta ir 1000 Eur – Katrin Aasmaa (Estija), kolekcija „BRAT NADEZHDA“, III vieta ir 500 Eur – Deividas Katkus ir Modesta Kremerytė / KREMER (Lietuva). Lietuvos kūrėjai pristatė kolekciją ,,INSOMNIA“, įkvėptos naktinės kultūros, kurioje apstu trash’o bei pseudo prabangos, šie stiliai įgauna pavadinimą Luxuariuos trash – prabangi šiukšlė.  
Specialus wãpsva I LT dizaino namų prizas įteiktas Danutai Šimelytei (Lietuva), pristačiusiai kolekciją „DECODE, kuria siekiama pavaizduoti saviraiškos procesą, įtakotą aplinkos. Visuomenė primeta savo taisykles  žmogaus saviraiškai, tačiau šis sugeba išsiveržti iš šių varžtų…

Tarptautinis Šiaulių mados renginys VIRUS MADA – vienintelis tokio pobūdžio renginys Lietuvoje, kur persipina performansas ir muzika, kinetinė skulptūra ir kostiumas, kosminės vizijos ir šiuolaikinis šokis. Tad drąsi, spalvinga, provokuojanti mada, anot festivalio kuratorės menotyrininkės Ernestos Šimkienės, vėl sugrįš į Šiaulius po metų.

Pranešimą paskelbė: Laima Indrašaitė-Lamauskienė, UAB „Žalia linija”

Facebook Comments