Lietuvos kino centras vasarą kviečia praleisti su lietuviška kino klasika

Nuo šiandien prasideda visą vasarą truksianti Lietuvos kino centro iniciatyva „Vasara su kino klasika LRT Mediatekoje“, skirta televizijos žiūrovams pristatyti legendinius lietuviškos kino klasikos filmus. Programoje žiūrovų lauks net penki restauruoti ir šiuolaikiniams ekranams pritaikyti Lieyuvos kino paveldo filmai, sukurti nuo 1957-ųjų iki 1983-ųjų.

Visą vasarą, kad ir kur bebūtų, žiūrovai turės galimybę bet kuriuo metu rasti ir pamatyti puikios kokybės darbus „Skrydis per Atlantą“ (rež. Raimondas Vabalas, 1983), „Moteris ir keturi jos vyrai“ (rež. Algimantas Puipa, 1983), „Maža išpažintis“ (rež. Algirdas Araminas, 1971), „Herkus Mantas“ (rež. Marijonas Giedrys, 1972).

Mediatekoje bus galima rasti ir Vytauto Mikalausko 1957-ųjų darbą „Žydrasis horizontas“. Šis filmas žiūrovams prieinamas su garsiniu vaizdavimu. Garsinis vaizdavimas – tai atskiras, specialiai neregiams ir silpnaregiams skirtas garso takelis, kurį galima įsijungti televizoriaus ar TV priedėlio nustatymuose. Pasak Lietuvos kino centro direktoriaus Laimono Ubavičiaus, tokio formato filmų prieinamumas yra viena iš kino centro krypčių, todėl šiemet Mediateką papildys dar trys filmai su garsiniu vaizdavimu – „Skrydis per Atlantą“ (rež. Raimondas Vabalas, 1983), „Moteris ir keturi jos vyrai“ (rež. Algimantas Puipa, 1983) ir „Maža išpažintis“ (rež. Algirdas Araminas, 1971).

Lietuvos kino centras nuolat ir planingai šiuolaikiniams ekranams pritaiko, skaitmenina ir restauruoja kino paveldą bei rūpinasi šių filmų sklaida Lietuvoje ir užsienyje.

Atsižvelgiant į nuolat augantį kino klasikos filmų rodymo poreikį ir siekiant sudaryti galimybę dar platesnei kino paveldo sklaidai Lietuvoje, Lietuvos kino centras suteikia leidimus rodyti restauruotus filmus ir nekomerciniais, ir komerciniais tikslais. Skaitmeninės filmų kopijos skolinamos, suderinus su Lietuvos kino centro ir gavus leidimą rodyti filmą.

Pasibaigus vasarai, pamatyti lietuviškos kino klasikos filmus Mediatekoje žiūrovai turės galimybę dar visus metus.

 

Pranešimą paskelbė: Indrė Ažondenė, Lietuvos kino centras

Facebook Comments