JAV Nepriklausomybės diena paminėta su autokinu, picomis ir aviacine romantika

Kasmet Amerikos verslo rūmų asociacijos organizuojamas renginys šiemet paminėti JAV Nepriklausomybės dienos šventę sukvietė į Vilniaus oro uostą. Čia susirinkę valdžios atstovai, diplomatai, verslininkai ir visuomenės veikėjai turėjo unikalią galimybę stebėti autokiną. Be įvairių oro uoste laukusių pramogų svečiai taip pat įsitraukė ir į du naujus šalies rekordus: fiksuotas daugiausia vienos užsienio šalies vėliavomis puoštų automobilių suvažiavimas bei išdalintas didžiausias legendinių „Čili“ picų kiekis vienoje vietoje.

21-ą kartą iš eilės organizuotos šventės formatas šiemet kiek netipiškas Lietuvoje, tačiau Amerikoje „drive-in“ filmai žinomi nuo seno. Kaip pasakoja šventės organizatorė, Amerikos verslo rūmų vykdančioji direktorė Živilė Sabaliauskaitė, būtent Amerikoje 1915 m. įvyko pirmasis tokio pobūdžio filmas, nutiesęs kelią naujai amerikietiškai tradicijai.

„Norėjosi svečiams sukurti ne tik šventę, bet ir amerikietišką potyrį. Oro uosto aplinka taip pat labai tiko, nes svečius virtualiai skraidinome į Filadelfijos miestą, kur 1776 m. liepos 4-ąją ir buvo pasirašyta deklaracija, paskelbusi apie 13 kolonijų atsiskyrimą nuo Didžiosios Britanijos ir naujos nepriklausomos – JAV – valstybės susikūrimą. Šventės metu laukė daug smagių pramogų, tarp kurių ir nauji rekordai“, – įspūdžiais dalijosi Ž. Sabaliauskaitė.

Jos teigimu, oro uosto aikštelėje susirinko kone 300 automobilių, pasipuošusių JAV vėliavomis ir kita atributika. Tai pelno pirmąjį šventės rekordą, tačiau jos metu fiksuota ir kita staigmena – tai didžiausias išdalintas picų kiekis, kurias dalyviams kepė picerijų pionieriai Lietuvoje – restoranų tinklas „Čili pica“.

„Tai buvo vienas malonesnių iššūkių – ne tik pasotinome šventės svečius bene labiausiai amerikietišku patiekalu, bet dar ir pelnome rekordą“, – džiaugėsi „Čili pica“ direktorė Sandra Stankevičiūtė.

Šventinėje ceremonijoje skambėjo Lietuvos ir JAV himnai, dalyvaujant JAV jūrų pėstininkų korpusui bei Lietuvos Kariuomenės orkestrui. Įspūdingą reginį dovanojo NATO naikintuvai, surengę specialius skrydžius virš Vilniaus oro uosto. Kulminacine renginio akimirka tapo grupės „The Roop“, šiemet atstovavusios Lietuvai Eurovizijos dainų konkurse, koncertinis šou.

Pranešimą paskelbė: – -, Berta And, UAB
JAV Nepriklausomybės diena paminėta su autokinu, picomis ir aviacine romantika

Facebook Comments