„Lietuvos archeologų motina“ pasitinka 99-ąjį gimtadienį: specialiose ekskursijose supažindins su įspūdingiausiais jos radiniais

Spalio 23 d., trečiadienį, Lietuvos nacionalinis muziejus ir Archeologijos ekspozicija (Senasis arsenalas) dirbs dviem valandomis ilgiau. Čia lankytojai 18 ir 19 val. kviečiami dalyvauti specialiose trečiadienio ekskursijose, iš kurių dvi skirtos šiemet 99-erių metų gimtadienį švenčiančiai, Lietuvos archeologų motina vadinamai, Rimutei Rimantienei.

Trečiadienio ekskursijos – tai naujas valandos trukmės pasakojimų ciklas, kurio metu muziejaus gidai ir kviestiniai svečiai supažindina lankytojus su įvairiomis temomis ir pristato iš pažiūros nebylius muziejaus eksponatus.

Jau beveik 30 metų Lietuvos nacionalinio muziejaus archeologijos ekspoziciją garsina vizualiniu jos „flagmanu“ virtusi medinė briedės galva. Specialistų vadinamai Briedžių Briedei daugiau nei 5 tūkst. metų. Ji – liudininkė tų laikų, kai žmogus garbino Žvėrių viešpatį.

Šį įstabų eksponatą, tapusį Lietuvos akmens amžiaus ikona, atrado archeologė Rimutė Rimantienė, spalio 25 d. švenčianti 99-erių metų gimtadienį.

Šia proga dvi išskirtines nemokamas ekskursijas (18 ir 19 val.) ves muziejaus svečiai – prof. dr. Adomas Butrimas ir dr. Marius Iršėnas, puikiai pažįstantys ir pačią archeologę ir jos atrastus radinius, tapusius pamatiniais Lietuvos archeologijos eksponatais.

Archeologijos ekspozicija (Arsenalo g. 3) trečiadienį dirbs dviem valandomis ilgiau, nuo 10 iki 20 val.

Trečiadienį ilgiau taip pat dirbs ir Lietuvos nacionalinis muziejus (Arsenalo g. 1). 18 ir 19 val. lankytojai čia kviečiami į nemokamą ekskursiją „Iš rudens darbų į žiemos naktis“.

Vaizdas senajame Lietuvos kaime anaiptol nebuvo liūdnas. Priešingai, žmonės zujo nuo ankstyvo ryto iki vėlyvos nakties. Jie dirbo darbus, kurių pavadinimus dabar retas kuris suprastų: kūlė, dargino, vėtė, karšė, verpė, žlugtą žlugo… O nuotaiką po sunkių darbų praskaidrindavo linksmybėmis bei pramogomis – ožį aplink beržą varė, stebulę pūtė, kuršį nešė.

Ekskursijos metu gidai supažindins su vis dar naudojamais darbo įrankiais, ir tokiais, kurie jau tapo muziejaus eksponatais. Paaiškės, kodėl anksčiau gaidžiai lojo, o šunys giedojo, kokiam įrankiui pasidaryti prireikdavo ungurio odos ir kodėl rudens talkos.

Daugiau informacijos apie trečiadienio ekskursijas rasite www.lnm.lt

Pranešimą paskelbė: Živilė Stadalytė, Lietuvos nacionalinis muziejus
„Lietuvos archeologų motina“ pasitinka 99-ąjį gimtadienį: specialiose ekskursijose supažindins su įspūdingiausiais jos radiniais

„Lietuvos archeologų motina“ pasitinka 99-ąjį gimtadienį: specialiose ekskursijose supažindins su įspūdingiausiais jos radiniais

Facebook Comments