Lietiniai – maistas karjeristams ir lieknėjantiems

Karamelizuoti crepe

Per dieną pagaminti tris skirtingus patiekalus – tikras iššūkis šiuolaikiniam visur skubančiam žmogui. Kiekviena minutė suskaičiuota ir paskirta svarbiausiems pasaulio darbams, tarp kurių, deja, dažniausiai nėra vietos maisto gaminimui namie. Mitybos specialistai nuolat pabrėžia subalansuotos mitybos svarbą normaliam organizmo funkcionavimui, tad virtuvės šefas Algirdas Furmanavičius net labai visur skubantiems kasdieniame racione siūlo atsisakyti pusfabrikačių ir užkandžių, vietoj jų renkantis kokybiškus pusryčius ar pietus kavinėse.

„Beveik visų karjeros siekiančių žmonių bruožas – laiko stygius, tad dažnai jį bandoma kompensuoti darbo dieną nevalgant arba greitai užkandant pusfabrikačių. Dažnai tokie žmonės nešvaisto laiko ir pusryčiams bei vakarienei, bet toks mąstymas – ydingas, nes net moksliškai įrodyta, kad pertraukėlės ir kokybiški pietūs pagerina darbo rezultatus. Vyraujanti nuomonė, kad sveikas maistas – tik gamintas namie, pasenusi, nes šiais laikais, kai restoranai taiko įvairių nuolaidų bei ruošia dienos pietus, ir juose galima pavalgyti nebrangiai bei skaniai, – sako restorano „La Crepe“ maisto kokybės vadovas A. Furmanavičius. – Norime palaikyti sveiką gyvenimą pasirinkusius savo restoranų lankytojus, todėl nuo šiol jiems „La Crepe“ siūlysime blynus iš ekologiškų miltų. Tai akmeninėmis girnomis sumalti miltai, kurie savyje išsaugo visas grūde esančias maistingąsias medžiagas: skaidulas, B grupės vitaminus, mineralus bei antioksidantus. Dėl malimo metu nenusijotų sėlenų bei gemalų šie miltai suteikia stipresnį skonį, tekstūrą ir sotumo jausmą, todėl iš tokių miltų keptų blynų suvalgoma mažiau. Pasirinkus skirtingus įdarus, lietiniai organizmą gali aprūpinti visomis naudingomis maisto medžiagomis, tad, juos galima valgyti net tris kartus per dieną – pusryčiams, pietums ir vakarienei.“

Pusryčių blynai

„Pagrindinio organizmo „kuro“ – angliavandenių – kupini blynai bus puikus rytinės energijos šaltinis. Jei atsikėlus iškart valgyti nesinori, reikėtų išgerti stiklinę šilto vandens, kuris „pažadins“ organizmą. Besirūpinantys savo sveikata gali būti ramūs – iš ekologiškų pilno grūdo miltų, savyje išsaugančių visas grūde esančias maistingąsias medžiagas, paruošti blynai tiks ir sveikos gyvensenos mėgėjams,“ – sako A. Furmanavičius.

Virtuvės šefas siūlo pusryčiams nepersistengti renkantis įdarus, kad organizmas prieš darbo dieną neapsunktų ir visa energija būtų eikvojama protiniam darbui, o ne pusryčių virškinimui. Anot jo, idealiausiai dienos pradžiai tiks blyneliai iš ekologiškų miltų, paskaninti klevų sirupu.

Pietų blynai

Dienos metu dažnas būna taip įsisukęs į darbus, kad mintis apie valgį aplanko tik tada, kai priekaištauti pradeda pilvas. Mitybos specialistų teigimu, pietų praleidimas padidina tikimybę, kad vakarienės metu „skola“ bus atsiimta ir žmogus persivalgys. „Darboholikų mėgstamą frazę, kad praleisti pietūs dar niekam nepakenkė, galima pavadinti pasiteisinimu. Šiandien sveikai papietauti galima ne tik namuose, bet ir kavinėse bei restoranuose, kurie siūlo specialius dienos pietų meniu. Blynai pietums tiks visur skubantiems ir savo laiką skaičiuojantiems karjeristams, nes jų gamyba kavinėje neužtruks, o energijos užtaisas garantuotas. Pietums siūlyčiau lietinius su vištienos ir šviežių traškių daržovių įdaru, kad organizmas gautų ne tik angliavandenių, bet ir baltymų. Nesijaudinantys dėl kūno linijų, ant lietinių gali paprašyti ir šaukštelio grietinėlės padažo“, – teigia „La Crepe“ maisto kokybės vadovas.

Vakarienės blynai

„Viena pagrindinių skubančių žmonių klaidų – peralkimas iki vakarienės, tad jos metu dažnai nejaučiamas saikas. Vakarienę valgyti reikėtų ne vėliau kaip trys valandos iki miego, kitu atveju organizmas nespės maisto suvirškinti ir prasidės užburtas ratas – naktį bus prastai miegama, ryte valgyti nesinorės, tad organizmas „pames“ valgymo ritmą. Net jei iš darbo grįžtama jau gerokai sutemus, išeitis yra – restorane paprašyti iš ekologiškų, pilno grūdo miltų keptą blynelį su nekaloringu, aštriu įdaru. Uoginėse paprikose ir kituose aštriuose pipiruose esantis kapsaicinas ne tik apsaugo nuo įvairių uždegimų, veikia kaip natūralus skonio stipriklis, bet ir beveik 25 proc. pagreitina medžiagų apykaitą. Blynus galėčiau pavadinti maistu, išgelbėsiančiu tuos, kuriems visai dabar nemadingai receptų knygos netapo naująja Biblija,“ – juokiasi A. Furmanavičius.

Facebook Comments