„Laidojimo paslaugų centras“ atidaro meno galeriją

2022 m. gruodžio 1 d. Vilniuje, Matulaičio a. 3, atidaroma  LPC (Laidojimo paslaugų centro) meno galerija. Tai naujas projektas Lietuvoje, kai įvairios meno instaliacijos, tapybos, grafikos, skulptūrų ar fotografijų parodos bus eksponuojamos tokioje netradicinėje erdvėje.

Kodėl ir kaip kilo ši idėja?

„Šia erdve kasdien praeina nuo 200 iki 500 žmonių. Didžioji dauguma jų čia ateina susimąstę apie būtį, apie gyvenimo prasmę.  Mums norisi nors akimirkai atitraukti juos nuo egzistencinio liūdesio, suteikti jų gyvenimui šviesos ir vilties, pasakyti, kad žmogaus gyvenimas kaip ir menas yra amžinas, – teigia „Laidojimo paslaugų centras“ direktorė Agnė Kirkickaitė. 

Unikalioje erdvėje bus atidarytos dvi parodos: floristės, fitodizainerės, edukatorės ir gamtinio dekoro studijos „Natūralistė“ įkūrėjos Rūtos Kazakevičienės „SAMANŲ JŪRA“ ir menininko, kuriančio erdves architektūros, dizaino, technologijų ir meno metodais, Vlado Suncovo „NARDINAI“.

Parodoje eksponuojami floristės Rūtos Kazakevičienės paveikslai sukurti panaudojant stabilizuotas  samanas, džiovintus  augalus,  seną medieną. Neįprasti, įspūdingo grožio ir subtilaus gamtos pojūčio kupini paveikslai atgręžia mus į tvarumą ir ilgaamžiškumą.

O  Vlado Suncovo kūrinys „NARDINAI“ į LPC meno galeriją atkeliauja iš Vilniaus senamiesčio Bernardinų gatvės. Kūrinys buvo „Lewben Art Foundation“ parodos „Paralelinės projekcijos“, vykusios Bernardinų g. 6–12, dalis. Topografiniame kūrinyje V. Suncovas sujungia architektūrines sistemas ir archeologinius tyrimus, menininkas yra sukonstravęs smulkiosios architektūros ar erdvinės skulptūros objektą. V. Suncovo kūrybai būdingos įvairios meno krypčių jungtys ir metodai, dviprasmiškų paskirčių bei įvaizdžių asociacijos.

LPC meno galerijos ir parodų atidarymai 2022 m. gruodžio 1 d., 15 val., Matulaičio a. 3, Vilniuje.

 

Pranešimą paskelbė: Vilma Budėnienė, UAB „Laidojimo paslaugų centras“
„Laidojimo paslaugų centras“ atidaro meno galeriją

Facebook Comments