Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kūrybiškumo šventė Vilniaus rotušėje – birželio 1-ąją pažinti jaunąją kūrėjų kartą kvies Lietuvos moksleivių kūrybos vakaras „ESAM“

Birželio 1 d. 18.00 val. Vilniaus rotušėje į kūrybiškumo šventę pakvies jaunieji Lietuvos talentai – vyks Lietuvos moksleivių kūrybos vakaras „ESAM“. Ketvirtus metus iš eilės grįžtančiame renginyje iš visos Lietuvos suvažiavę gimnazistai atskleis savo gebėjimus muzikos kūrime ir muzikavime, poezijos ir prozos kūrime, režisūroje ir vaidyboje.

Tarptautinę vaikų gynimo dieną – birželio 1-ąją sostinės širdyje skambės kūrybingiausių, Lietuvos mokinių jaunųjų filologų, meninio skaitymo, dainuojamosios poezijos konkursuose geriausiai įvertintų ir pripažintų, Lietuvos moksleivių iš Kauno, Panevėžio, Varėnos  ir Vilniaus, Plungės ir Vilkaviškio rajonų, kūryba. Vakaro metu muzikuos ir meistriškai savo instrumentus prakalbins Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos jaunieji talentai – trapumu ir rafinuotumu žavės violončele ir fortepijonu atliekami Gabriel Faure kūriniai. Respublikinio Undinės Nasvytytės vardo moksleivių skaitovų konkurso nugalėtojai savo charizma užburs skaitydami ištraukas iš Aldonos Ruseckaitės ir Sigito Parulskio kūrinių, savo minčių žavesį atskleis jaunieji poetai ir autorinių bei Vytauto Kernagio dainų atlikėjai. Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos teatro studijos „Arielis“ aktoriai suvaidins Lietuvos jaunųjų dramaturgų konkurso „Išskleisk kūrybos sparnus“ laureatės Luknės Kraujelytės pjesės fragmentą. Savo filmus pristatys trys perspektyvios Skalvijos kino akademijos studentės. Renginio pabaigoje svečių teisėmis pasirodys ir žiūrovus džiugins gitaros ir smuiko duetas – dainų autorius ir atlikėjas Gytis Ambrazevičius ir smuikininkas Paulius Vaicekauskas.

„Nepaprastai džiaugiamės moksleivių nenumaldomu troškimu kurti ir tobulėti. Ateitis – kūrybingų ir kuriančių žmonių rankose. Tai moksleivių žingsnis savęs, kaip ateities kūrėjų įprasminimo link“, – džiaugiasi Lietuvos moksleivių kūrybos vakaro „ESAM“ organizatoriaus Vilniaus kultūros centro vadovas Paulius Jurgutis.

Lietuvos moksleivių kūrybos vakaras „ESAM“ jauniesiems kūrėjams suteikia galimybę ne tik būti pastebėtiems ir įvertintiems, ne tik patirti jaudinančio susitikimo su žiūrovais džiaugsmą, bet ir susipažinti su bendraminčiais, tobulėti ir savo kūryba įkvėpti kurti kitus.

Vilniaus kultūros centras visus vilniečius ir miesto svečius kviečia palaikyti jaunuosius kūrėjus – padovanoti jiems dėmesį ir aplodismentus. Kūryba – tai bendravimo būdas. Be žiūrovo ji neegzistuoja.

Įėjimas į renginį laisvas.

Renginio organizatorius – Vilniaus kultūros centras.

Renginio partneriai – Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lituanistų sambūris, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, leidykla „Homo liber“, leidykla „Dominicus Lituanus“, Lietuvos mokslų akademija, mokymosi tinklas „Mano dienynas“.

Daugiau informacijos apie renginį: tel. (8 5)  261 9557 arba el.p.  info@vilniuskc.lt bei https://www.facebook.com/events/2329465520642687/

Pranešimą paskelbė: Dovilė Ibianskaitė, Vilniaus miesto savivaldybė

Facebook Comments