Transporto aikštelės vietoje – bendruomenei atvertas Senvagės slėnio kraštovaizdis
|Ilgą laiką apleista buvusi Neries senvagės slėnio teritorija Šnipiškėse baigiama tvarkyti – greitu metu šioje vietoje gyventojai galės kokybiškai leisti laisvalaikį. Prieš vykdant projektą dalį šios teritorijos užėmė sunkiojo transporto saugojimo aikštelė ir nepraeinami krūmynai.
Neries senvagės slėnį vilniečiai galės pasiekti per visą parką besidriekiančiais jau įrengtais dviračių ir pėsčiųjų takais iš Linkmenų ir Ozo gatvių. Leidžiantis taku nuo Ozo gatvės bus galima grožėtis netikėtais panoraminiais vaizdais. Siekiant paskirstyti judėjimo srautus ir užtikrinti saugumą, buvo nuspręsta atskirti dviračių bei pėsčiųjų trasas, tarp jų suplanuota želdinių juosta. Dviračių takas suprojektuotas išlaikant nedidelį tako nuolydį, todėl bus patogus kasdieniam susisiekimui. Didžioji dalis pėsčiųjų takų pritaikyta judėjimui su vežimėliu. Šiuo metu vyksta baigiamieji darbai – baigiami žymėti dviračių takai, formuojamas lygus žemės paviršius, želdinama veja, atliekami papildomi medžių genėjimo darbai.
„Šis parkas labai svarbi jungiančioji miesto dalis – Senvagės slėnio želdynas taps jungtimi tarp Ozo parko gyvenamojo rajono ir centrinės miesto dalies. Parke įrengtais pėsčiųjų ir dviračių takais gyventojai galės greitai ir ekologiškai pasiekti miesto centrą, o tai – mūsų prioritetas. Kartu parkas ir visa jo rekreacinė infrastruktūra skirta greta besikuriančio gyvenamojo kvartalo gyventojams, dar viena jauki erdvė laisvalaikiui vos išėjus iš namų“, – apie naują projektą pasakojo vyriausiasis miesto architektas Mindaugas Pakalnis.
Senvagės ežerėlių takai skirti ne tik tranzitiniam eismui, bet ir poilsiui čia pat gamtoje. Kadangi teritoriją labai riboja gretimi sklypai ir statūs šlaitai, dalis takų suprojektuoti kaip pontoninės terasos ant vandens. Siekiant išsaugoti kraštovaizdžio vientisumą ir natūralumą (išraiškingo reljefo su ežerėliais teritorija susiformavo slūgstant tirpstančio ledynmečio vandens tekėjimo vagoms) terasoms, laipteliams ir suolams buvo nuspręsta naudoti termomedieną. Ežerėlių terasas bus galima pasiekti jau įrengtais pandusais ir laiptais, tačiau pakrantėse dar laukia keletas darbų – artimiausiu metu planuojami krantų lyginimo ir apželdinimo darbai, kurie galutinai bus baigti pavasarį.
Šiuo metu naujojo parko teritorijoje baigiamos įrengti vaikų žaidimo aikštelė, universali sporto aikštelė su lauko treniruokliais, petankės aikštele bei žaliosios ramaus poilsio erdvės.
Projekto autoriai, savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“ architektai (projekto vadovas Vincas Brezgys, architektai Paulius Jonys ir Rūta Astasevičiūtė) rengdami projektą ir bendraudami su vietos gyventojais bei VGTU „Linkmenų fabriko“ bendruomene siekė išsaugoti esamą kraštovaizdį, jį sutvarkyti ir kartu įgalinti bendruomenės poreikiams. Architektams buvo aišku, kaip miestui svarbu, kad kuo daugiau gyventojų turėtų žaliąją zoną netoliese namų, kurioje galėtų pailsėti nuo miesto šurmulio, aktyviai praleisti laiką ar susiburti su kaimynais.
Kurdami šias naujas laisvalaikio erdves Šnipiškėse projektuotojai teikė prioritetą ir gyventojų saugumui, dėl to teritorijoje yra numatytas apšvietimas ir vaizdo stebėjimo kamerų tinklas. Nors oficialiai šis parkas dar nėra atidarytas, jau dabar galite sutikti ne vieną vilnietį, kuris džiaugiasi šia laisvalaikio erdve. Iš gyventojų sulaukiama ir pastabų dėl tam tikrų darbų, tad svarbu pastebėti, kad darbai kol kas nėra baigti, dar bus tvarkoma ir šunų dresavimo aikštelė, ir jos aplinka, tvarkomi vaikų žaidimų įrenginiai.
Nepaisant patirtų sunkumų projekto autoriai pabrėžė sėkmingą bendradarbiavimą su projekto rangovu, bendrove „Gilesta“, kuris atsižvelgė į visas išsakomas pastabas, sklandžiai ir kokybiškai atliko darbus.
Pranešimą paskelbė: Rusnė Marčėnaitė, Vilniaus miesto savivaldybė