Kur užsakyti geodezinius matavimus?

Geodezija yra mokslas, skirtas tiksliai išmatuoti ir suprasti tris pagrindines žemės savybes: jos geometrinę formą, orientaciją erdvėje ir gravitacijos lauką, taip pat šių savybių pokyčius laikui bėgant. Naudodami GPS, geodezininkai gali stebėti aikštelės judėjimą 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę.

Žemės paviršiuje, geodezininkai visos žemės taškams priskiria koordinates (panašias į unikalų adresą). Anksčiau geodezininkai taškų koordinates nustatydavo naudodamiesi žemės matavimo įrankiais, kad išmatuotų atstumus tarp taškų. Šiandien geodezininkai naudoja kosmose esančius įrankius, tokius kaip pasaulinė padėties nustatymo sistema (GPS), kad išmatuotų taškus žemės paviršiuje.

Geodezininkai turi tiksliai apibrėžti nuoseklaus žemyno žemės paviršiaus taškų koordinates. Tiksliai išmatuotų taškų rinkinys yra nacionalinės erdvinės atskaitos sistemos pagrindas, leidžiantis suderinti skirtingų tipų žemėlapius.

Norėdami išmatuoti žemę, geodezininkai kuria paprastus matematinius žemės modelius, kuriuose užfiksuoti didžiausi, akivaizdūs bruožai. Geodezininkai elipsoidą priėmė kaip pagrindinį žemės modelį. Kadangi elipsoidas yra pagrįstas labai paprastu matematiniu modeliu, jis gali būti visiškai lygus ir neapima jokių kalnų ar slėnių. Kai reikia papildomos žemės detalumo, geodezininkai naudoja geoidą. Geoido forma labai panaši į vidutinį pasaulinį jūros lygį, tačiau ji egzistuoja visame pasaulyje, ne tik vandenynuose.

Daugumos statybos formų planavimas ir vykdymas reikalauja geodezinių matavimų norint nustatyti žemės sklypo plotą, pavyzdžiui koks yra užstatymo tankumas, žemės sklypo sudėtingumas ar tiesiog kokie yra PDS geodeziniai matavimai.  Tad esant tokiam poreikiui, šiais laikais surasti įmonę teikiančią tokias geodezijos matavimo paslaugas tikrai nėra sunku. Matavimo trukmė priklauso nuo aplinkui esančių pastatų ar gyvenamų namų kurie ribojasi su matuojamu žemės sklypo plotu. Geodezinių matavimų kaina priklauso nuo skirtingų situacijų ir kriterijų.

Facebook Comments