Kovo 11-osios proga siūlo drauge su vaikais pasigaminti lėktuvėlį Lietuvai iš to, ką turite namuose
|Mokyti vaikus pilietiškumo bei socialinės atsakomybės tėvai neretai pradeda nuo pat mažens, mokyklose svarbūs minėjimai vyksta jau pradinėse klasėse, o bene geriausias būdas įprasminti valstybines šventes ir svarbias Lietuvai datas ilgam „paguldyti“ vaikų galvose – turiningai bei smagiai praleistas laikas.
Artėjančios Kovo 11-osios proga, pakuočių atliekų tvarkymo organizacija Lietuvoje „Žaliasis taškas“ dalinasi idėja, kaip Nepriklausomybės atkūrimo dieną paminėti ne tik kūrybingai, bet ir tvariai.
Pasigaminkite lėktuvėlį „Lietuva“
Jums reikės: tualetinio popieriaus ritinėlio, kartono, medinio pagaliuko, žirklių arba peiliuko, klijų, geltonos, žalios ir raudonos spalvų guašo, teptuko ir kanceliarinio smeigtuko.
- Dviem sluoksniais nudažome tualetinio popieriaus ritinėlį.
- Pagal pavyzdį nusipiešiame ir išsikerpame kitas lėktuvo detales: uodegą, 2 sparnus, apskritimą (uždengti ritinėlio galui) ir propelerį; jas nudažome.
- Iš medinio pagaliuko pasigaminame sparnų laikiklius – jų aukštis turi būti sulig horizontaliai paverstu ritinėliu.
- Prie lėktuvo korpuso klijuojame viršutinį ilgesnį sparną, pagaliukus, o tada apatinį trumpesnį sparną.
- Lėktuvo priekį užklijuojame kartono diskeliu, smeigtuku pritvirtiname propelerį, o lėktuvo gale užmauname uodegą.
- Lėktuvo apačioje praduriame skylutę ir įstatome laikymo pagaliuką.
Ir prasmingam laisvalaikiui, ir pamokoms
Atsižvelgiant į kiekvieną mėnesį Lietuvoje ir pasaulyje minimas šventes, „Žaliasis taškas“ parengė nemokamą leidinį šeimoms ir ugdymo įstaigoms „Žaliasis raštingumas. Kūrybos kalendorius“, kuriame siūlomos net 24 užsiėmimų bei dekoracijų, dovanų iš antrinių žaliavų idėjos, kurioms priemonių dažniausiai jau turime namuose, o lėktuvėlis „Lietuvai“ – viena jų.
Kaip teigia „Žaliojo taško“ marketingo ir komunikacijos atstovė Asta Burbaitė, Kūrybos kalendorius yra skirtas kiekvienai šeimai, norinčiai aktyviai įsitraukti į švarios aplinkos puoselėjimą, o kartu ir mokyklų bei darželių bendruomenių kūrybiniams užsiėmimams, ekologiško požiūrio ir atsakingo vartojimo ugdymui.
„Leidinyje siūlomos veiklos vaikams yra ne tik įdomios, bet ir prasmingos – antrinių žaliavų naudojimas neabejotinai padeda tėveliams sutaupyti, o kartu vaikų galvose ugdyti tvarumo idėjas bei kūrybingumą, sąmoningą požiūrį į atliekas ir jų rūšiavimą“, – teigia A. Burbaitė ir priduria, jog siekiant šią žinią skleisti kuo plačiau, Kūrybos kalendorius yra ne tik visiškai nemokamas, bet ir lengvai prieinamas.
Sąmoningumą ugdo per kūrybą
Kaip teigia A. Burbaitė, leidinys padeda atrasti ir suprasti ryšį tarp kasdienių veiksmų ir globalių jų pasekmių, pabrėžti aplinkai palankių įpročių – atliekų vengimo, pakartotinio panaudojimo, teisingo rūšiavimo ir perdirbimo – svarbą bei ugdyti mūsų vaikų ir netgi mūsų pačių socialinę atsakomybę, rūpinantis supančia aplinka bei gamta, taupant jos išteklius.
A.Burbaitės įsitikinimu, mokytis smagiausia žaidžiant, tyrinėjant ir kuriant, todėl Kūrybos kalendorius padės pajusti antrinio panaudojimo žaismingumą bei neribotas galimybes, ruošiantis svarbiausioms metų šventėms ar minint kalendorines dienas.
„Įvairios, ypatingai didžiosios, šventės neretai reiškia ne tik didžiules išlaidas, bet ir didžiulę naštą gamtai – dovanų pakavimo popierius, įvairios dekoracijos, žaisliukai didžiuliais kiekiais nugula sąvartynuose, kuriuose yra šimtus metų.
Kūrybos kalendoriuje kiekvienai šventei siūlome alternatyvą – iš antrinių žaliavų patiems pasigaminti žaislus ar dovanas artimiesiems, kurie, tikėtina, visiškai nepakeis naujų, tačiau visgi padės sumažinti atliekų kiekius“, – viliasi A. Burbaitė ir apibendrina, jog sukurti kažką iš nieko, savo rankomis, dažnai yra daug smagiau, nei naudoti naujas medžiagas, o jausmas, jog savo veikla prisidedate prie gamtos gerovės – nepakartojamas.
„Žaliasis raštingumas. Kūrybos kalendorius“ atsisiųsti galite čia: https://issuu.com/zaliasistakas/docs/zaliasis_rastingumas.kurybos_kalendorius
Pranešimą paskelbė: Asta Burbaitė, Žaliasis taškas, VšĮ