Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Komercinės patalpos – pirkti, statyti ar nuomotis

Vystant verslą įprastai visuomet stengiamasi sumažinti kiekvieną mėnesį tenkančius kaštus. Kuo mažesnės sąnaudos, tuo didesnis įmonės pelningumas. O būtent to siekia kiekvienas išmintingas verslo savininkas. Tačiau puikiai suprantama, kad vykdant komercinę veiklą, labai dažnai atsiranda įvairių išlaidų, kurios nėra planuotos ir numatytos, tokiu būdu sumažindamos įmonės apyvartines lėšas. Žinoma, kadangi tokių išlaidų negalime prognozuoti, natūralu, kad jas galima vadinti neišvengiamomis, pasitaikančiomis nereguliariai. Tuo tarpu egzistuoja išlaidos, kurios yra būdingos didžiajai daliai įmonių. Vienos iš dažniausių yra susijusios su komercinių patalpų nuoma, pvz., sandėliais ir biurais. Ir nors galite sakyti, kad tai neišvengiama – toks teiginys nėra visiškai teisingas.

patalpų nuomaKalbėdami apie didesnį verslą, t.y. veikiantį ne vienerius metus ir generuojantį pakankamai stabilias pajamas, turėtume galvoti apie išlaidų optimizavimą. Kartais didžiulė vienkartinė investicija ateityje gali atnešti kur kas didesnius dividendus. Panaši situacija yra ir kalbant apie patalpų pirkimą. Be abejo, kaip jau minėjome, jei esate nedidelė įmonė – dažniausiai patalpų nuoma bus neišvengiamas sprendimas, tačiau didesniems verslo subjektams galima pagalvoti ir apie komercinių patalpų pirkimą ar netgi statybas. Pastaruoju atveju reikėtų pradėti nuo sklypo įsigijimo. Šiandieniniai sklypų pardavimo skelbimai pasižymi didžiule pasiūla, todėl nepaisant to, kuriame mieste vykdote ar ruošiatės plėsti savo komercinę veiklą, galite būti tikri, kad rasite tai, ko ieškote.

Tačiau akivaizdu, kad nusprendus pradėti statybas, visas procesas užtruks pakankamai ilgą laiko tarpą, todėl turite įvertinti visus privalumus ir trūkumus. Nepamirštant, kad visą statybų laikotarpį turėsite toliau nuomotis komercines patalpas. Tai reiškia, kad kurį laiką jūsų išlaidos gali būti dar didesnės. Tačiau vėlgi, viskas priklauso nuo jūsų lūkesčių, ateities vizijos, biudžeto ir kitų individualių veiksnių.

Taigi, jei manote, kad pastarasis sprendimas ne jums, tuomet suprantama, jog ieškosite nuomojamų komercinių patalpų. Jei jūsų reikalavimai yra pakankamai specifiniai ir išskirtiniai, tuomet turėtumėte nusiteikti, kad jums gali kilti nemažai keblumų, nes akimirksniu rasti išskirtinėmis savybėmis pasižyminčias patalpas nėra taip lengva. Juk įprastai tokiu atveju į jas gali pretenduoti ne vienas verslo subjektas, bandydamas pasiūlyti dar didesnę kainą.

Kaip bebūtų, jei turite laiko ir neskubate, tuomet visa komercinių patalpų paieškų procedūra neturėtų jums sukelti didelių problemų. Be to, galite kreiptis ir į nekilnojamojo turto agentus, kurie turi nemažas NT objektų duomenų bazes ir gali efektyviau rasti reikiamą objektą. Jau nekalbant apie tai, kad tokiu atveju jums patiems nereikės ieškoti komercinių patalpų ir visas reikiamas užduotis už jus atliks šios srities specialistai. Todėl akivaizdu, kad visuomet galime pasinaudoti pranašesniais sprendimais, leidžiančiais mums taupyti laiką, išvengti didelių pastangų skyrimo ir papildomo streso bei užtikrinant, kad reikiamais darbais bus pasirūpinta profesionaliai.

Facebook Comments