Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kokia yra rekuperacinės sistemos su projektavimu kaina?

vėdinimo sistemos projektavimas

Šiandien, kaip niekuomet anksčiau, yra svarbus tyras, grynas oras ir puiki patalpų ventiliacija. Gyvenant laikotarpiu, kuomet dėl viruso suparalyžiuotas visas pasaulis, bet kokios priemonės, galinčios pagerinti patalpų oro būklę, yra reikalingos.

Taigi, šiuo metu rekuperacinė sistema yra itin aktuali visuomeninės paskirties, sveikatos priežiūros objektuose, grožio salonuose ir, žinoma, namuose. Dažniausiai kylantis klausimas – kiek tai kainuoja? Ar reikalingas rekuperacinės sistemos projektavimas?

Kiek kainuoja ir kam reikalingas vėdinimo sistemos projektavimas?

Priklausomai nuo pastato ar būsto, kuriame reikalinga įrengti vėdinimo sistemą, kai kuriais atvejais projektavimas nėra būtinas, tačiau rekomenduojamas. Tuo tarpu dideliems namams ar komercinės paskirties pastatams, tai yra veikiau būtinybė nei pasirinkimas.

Visų pirma, projektavimas reikalingas tam, kad būtų galima tiksliai sudėlioti oro srautų taškus – ištraukimo ir padavimo. Pagal tai, koks oro kiekis yra reikalingas patalpose, apskaičiuoti  reikalingą ortakių skaičių kiekvienoje iš jų.

Projektavimo kaina paprastai priklauso nuo pastato dydžio, tačiau įkainius kiekviena bendrovė nustato pati. Dažniausiai kaina skaičiuojama už 1 m2, tačiau pasitaiko ir fiksuotą kainą siūlančių įmonių, ir gali kainuoti nuo 100 iki kelių šimtų eurų. Dažniausiai projektavimo kaina yra išskaičiuojama, jeigu vėliau nusprendžiama paslaugas pirkti iš projektavimo paslaugą suteikusio pardavėjo.

Kokia yra rekuperacinės sistemos su įrengimu kaina?

Mechaninės vėdinimo sistemos kaina priklauso nuo to, koks rekuperatorius yra reikalingas, taip pat nuo medžiagų pasirinkimo kainos. Didžiausią dėmesį reikėtų skirti ne tik pačiam įrenginiui, tačiau ir ortakių sistemai. Paprastai vėdinimo sistemos įrengimo kaina su darbu ir įrenginiais preliminariai skaičiuojama ~20 Eur/m2.

Šios sistemos įrenginių pasirinkimas priklauso nuo pastato dydžio, nuo jo energinės klasės. Akivaizdu, kad kuo aukštesnė klasė, tuo efektyvesnė vėdinimo sistema yra reikalinga, kuo didesnis pastatas ar namas, tuo daugiau ortakių reikalinga išvedžioti.

Įrenginio pasirinkimas taip pat priklauso nuo aptarnaujamo žmonių skaičiaus, kadangi deklaruojama, jog patalpoje privaloma užtikrinti ~30 m3/h šviežio oro kiekį asmeniui. Taip pat statybų reglamente yra nustatyti ir nominalūs šalinamo oro kiekiai atitinkamose patalpose. Tai dar kartą patvirtina, kad projektavimas visais atvejais yra svarbus.

Facebook Comments