Kokia tavo sapno reikšmė

Sapnų reikšmėsSapnų aiškinimas – labai senas žmonių užsiėmimas. Ko gero jis egzistuoja tiek pat, kiek ir sąmoningi, susikalbantys žmonės. Štai kunigaikščio Gedimino susapnuotas būsimas Vilnius, kad ir koks senas bebūtų, ko gero tarp sapnų aiškintojų – jau visai naujas, šviežias įvykis. Ir kodėl gi ne – antropologai žmogui skaičiuoja jau apie du milijonus metų, štai Gediminas gyveno vos prieš nepilną tūkstantį. Ar sapnų aiškinimas tobulėja, tikslėja? Ar aiškintojai darosi labiau kvalifikuoti? Į visus šiuos klausimus aš galiu atsakyti, galiu atsakyti tiesiog dabar, pastraipose žemiau, užtikrintai ir be dvejonių.

Manyčiau, kad taip. Tiesa, reiktų susitarti dėl pačios sapno reikšmės sąvokos. Jei seniau buvo įprasta, kad sapnų aiškintojas, dažniausiai kaimo šamanas, pagal tavo nakties vaizdinius pasakydavo kaip gyventi toliau, ką turi daryti, kokius javus sėti, o gal tiesiog iš karto nusižudyti, tai dabar sapnų aiškinimai turi ir kitą lygmenį. Būtent – medicininį – biologinį. Žinoma, išlikusios ir paplitusios senosios tradicijos pagal sapnus spėti ateitį, tačiau daug įdomiau dirba neurologai, psichoanalitikai ar šiaip biologai. Pagal tavo sapną jie gali lengvai pasikapstyti tavo praeityje, galbūt diagnozuoti vienus ar kitus psichikos sutrikimus ar nukrypimus (ypač jei sapnuoji nemiegodamas), bei tiesiog pasakyti, ar gerai miegojai arba ką daryti, kad kitą kartą miegotum geriau. Tyrimams erdvės šioje vietoje – begalė, su laiku toks sapnų aiškinimas neišvengiamai duos dar daugiau naudos mokslui ir medicinai.

Na o štai senosios tradicijos, įvairūs sapnininkai, sapnų aiškinimai pagal kažkokius egzistuojančius užrašus – jau kita tema. Spėti ateitį pagal tai, ką sapnavai tą naktį – išties naivoka. Kaip ir naivoka tikėtis, jog sapnas gali dėl ko nors įspėti ar panašiai. Kita vertus, tokia laisvalaikio forma – vis dar labai paplitusi. Ir kodėl gi ne – sapnų reikšmės išties įdomios, netikėtos, ypač gerai, jei jos dar ir teigiamos. Pavyzdžiui, ar galėjote pagalvoti, kad sapnuoti save basą einantį per pievą reiškia ne ką kitą, o būsimą svečių apsilankymą ir naujo augintinio namuose atsiradimą? Nuostabu, nepakartojama, žavu ir net įkvepia. Ir dėl tokių reikšmių tikrai verta atsiversti sapnininką. Lygiai taip pat, kaip ir neverta. Tiesa, teisybės dėlei reikia suskubti paminėti, jog tą paaiškinimą tiesiog išgalvojau čia ir dabar, tačiau esmės pernelyg tai nekeičia.

Facebook Comments