Keli svarbūs faktai apie sužadėtuvių ir vestuvinius žiedus

Suzadetuviu ziedai

Jei jūs neužilgo ketinate susituokti, greičiausiai jūs jau pasirinkote savo vestuvinius žiedus ar bent jau žinote, kokius žiedus norėsite įsigyti. Tuo tarpu, jei tik ketinate pasipiršti, tikriausiai taip pat esate numatę, kokį sužadėtuvių žiedą išrinksite. Tačiau nors paprastai sužadėtuvių ir vestuvinių žiedų pasirinkimui vartotojai yra linkę skirti pakankamai daug dėmesio, tikrai ne kiekvienas žmogus pagalvoja apie jų istoriją, ištakas ir faktus, kurie yra neatsiejami nuo sužadėtuvių ir vestuvinių žiedų dovanojimo tradicijų.

Taigi, labai įdomu ir naudinga pateikti ne vieną faktą, kuris turėtų pagilinti kiekvieno iš mūsų žinias bei leistų bent trumpam atitrūkti nuo visų būsimos šventės organizavimo darbų.

Žiedų dovanojimo tradicijų ištakos

Tradicija dovanoti vestuvinius žiedus mena dar senovės Egipto laikus. Senovės egiptiečiai tikėjo, kad kairės rankos bevardžiame piršte yra vena, kuri susijungia su širdimi, todėl jie ėmė vestuvinius žiedus mūvėti būtent ant šio piršto, tokiu būdu tarytum dar labiau įprasmindami savo jausmus ir santuoką.

Istorikai teigia, kad tradicija dovanoti žiedus yra senesnė nei 6000 m. Taigi, jau nuo seno žiedo forma simbolizavo amžiną gyvenimą kartu ir nenutrūkstamą meilę.

Dovanojamas ne tik žiedas

Ar žinojote, kad anuomet būsimai nuotakai sužadėtuvių metu būdavo dovanojamas ne tik sužadėtuvių žiedas? Iš tikrųjų ne visuomet žiedas simbolizavo didžiulę meilę ir atsidavimą. Buvo laikai, kuomet žiedas reiškė sandorio užtikrinimą. Trumpiau tariant, tokiu atveju moteris tapdavo vyro „nuosavybe“. Akivaizdu, kad romantikos visame tame buvo pakankamai nedaug. Kaip bebūtų, buvo dovanojamas ne tik žiedas. Kartu būsimas jaunikis dovanodavo ir auksinių monetų maišelį, tokiu būdu savo išrinktajai ir jos šeimai parodydamas, kad jis yra pakankamai turtingas, jog galėtų pasirūpinti moterimi santuokoje ir viskuo ją aprūpinti.

Tuo tarpu anuomet ankstyvieji žiedai dažniausiai būdavo gaminami iš paprasčiausios geležies, o Viduramžiais auksiniai žiedai su brangakmeniais buvo pripažįstami kaip labai madingi ir prabangūs, įkandami tik turtingiesiems. Laimei, šiandien vestuvinių žiedų kainos yra prieinamos, todėl kiekvieni vartotojai gali lengvai pasirinkti jiems patinkančius žiedus.

Kada įsigyjama daugiausiai sužadėtuvių žiedų

Jei jūs kada nors gruodžio mėnesį praeidami pro juvelyrinių prekių parduotuvę susimąstėte, kodėl joje buvo tiek daug žmonių, dabar turite atsakymą – gruodžio mėnesis yra pats populiariausias sužadėtuvių mėnesis visame pasaulyje! Ir taip, greičiausiai iki šiol manėte, kad daugiausiai sužadėtuvių įvyksta būtent Valentino dieną? Ir nors iš pirmo žvilgsnio toks spėjimas atrodo visiškai logiškas ir pagrįstas, vis dėlto apklausos rodo, kad nemaža dalis žmonių šiomis dienomis mano, jog pirštis per Valentino dieną yra pakankamai lėkšta ir primityvu.

Taigi, skaičiuojama, kad daugiausiai sužadėtuvių visame pasaulyje įvyksta būtent žiemą – gruodžio mėn. Kita vertus, tai taip pat neturėtų stebinti – Kalėdos ir Naujieji metai yra vienos iš tų švenčių, kurias lydi ypatinga ir magiška atmosfera. Be to, tai yra būtent tos kasmetinės šventės, kurios daugelio žmonių yra pripažįstamos kaip pačios laukiamiausios.

Tinkamiausio žiedo pasirinkimas

Jei jūs dar nespėjote išrinkti sužadėtuvių žiedo, kurį įteiksite savo mylimajai, turėtumėte būti labai budrūs, atsargūs ir atidūs. Klausite, kodėl gi? Galbūt nustebsite, tačiau vieno atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad net 28 % moterų teigė, jog jos atsisakytų tekėti, jei joms nepatiktų gautas sužadėtuvių žiedas! Ar galite pagalvoti, kaip jums tektų nusivilti, jei vien dėl netinkamai pasirinkto žiedo jums tektų išgirsti neigiamą atsakymą? Taigi, sužadėtuvių žiedų paieškoms ir jų pasirinkimui turėtumėte skirti ypatingai daug pastangų.

Facebook Comments