Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Karkasinio baseino įrengimas – ką reikia žinoti?

karkasinis baseinas

Artėjant vasarai tikriausiai kiekvienas pasvajoja apie baseiną savo namų kieme. Tai kodėl gi jo tiesiog neįsirengus?

Karkasinis baseinas – vienas geriausių sprendimų kainos ir kokybės santykiu. Jis gali būti įvairaus dydžio, gylio bei formos. Priklausomai nuo baseino formos jis gali būti statomas ant žemės,  dalinai arba visiškai įkastas į žemę.

Pastarųjų baseinų įrengimas pareikalauja daugiau ne tik pastangų, bet ir finansų, kadangi jų įrengimui reikalingi žemės darbai. Labai svarbu žinoti, kad karkasinį baseiną galima įrengti ir be betonavimo darbų. Tai leidžia sutaupyti šiek tiek lėšų, tačiau čia reikalinga kiek daugiau žinių.

Pradedant tokio baseino statymo darbus, visų pirma, jeigu reikalinga, atliekami žemės paruošimo darbai. Išsirinkus pačią geriausią vietą sklype, reikia įvertinti gruntą, kuris taps pagrindu jūsų statomam baseinui. Svarbiausi kriterijai, į ką reikėtų atkreipti dėmesį – dirvožemio gruntas turi būti tvirtas ir tankus, kitaip per laiką jis gali sukristi. Pagrindui ruošiamas žemės plotas turi būti kruopščiai nuvalytas, pašalintos bet kokios augalų liekanos, ypatingai šaknys. Reikia neužmiršti ir įvairių žemės gyventojų, kurie gali ardyti žemės pagrindą po baseinu.

Prieš atliekant pirminius žemės darbus, būtina pažymėti būsimo baseino kontūrą. Tai idealiausia padaryti surinkus baseino karkasą. Paruošus pagrindą vertėtų atlikti baseino dugno izoliaciją, kuri sumažina baseino dugno dilimą, tačiau tuo pačiu ir padeda išlaikyti šilumą. Tai gali būti putplastis, putų guma ar kita izoliacinė medžiaga, kuri turi šiek tiek išsikišti už baseino kraštų.

Be abejonės, žemės plotas turi būti idealiai išlygintas. Kadangi baseine esantis didelis kiekis vandens dėl menkiausio nuolydžio gali imti krypti į tą pusę ir taip suplėšyti baseiną. Ant tinkamai paruoštos žemės galima pradėti karkasinio baseino statybą. Labai svarbu įrengti ne tik tvirtą bei teisingą pagrindą, bet vėliau – ir paties baseino rėmą.

Facebook Comments