Karantino įkalintiems Vilnius siūlo naminės architektūros konkursą

Jau ilgiau nei tris savaites karantino sąlygomis gyvenantiems vilniečiams sostinės savivaldybė siūlo atrasti architektūros talentus ir namuose iš įvairių daiktų atkurti žinomiausius Vilniaus pastatus. Į konkursą kviečiami įsitraukti ne tik vaikai, bet ir suaugusieji – geriausių kūrinių autoriams numatyta 15 prizų.

„Karantino taisyklės apribojo mūsų visų fizinį judėjimą, sustabdė daugelį mums įprastų pomėgių, tačiau ribojimai dažniausiai atveria kūrybiškumo klodus. Karantino metu norime pasiūlyti vilniečiams tokių iššūkių, kurie buvimą namuose padarytų lengvesniu ir įdomesniu“, – teigė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Konkursui siūloma iš bet kokių namuose randamų daiktų – nuo „Lego“ kaladėlių iki drabužių ar net maisto – „pastatyti” žinomiausius Vilniaus pastatus, nufotografuoti juos ir įkelti į specialiai projektui sukurtą svetainę www.karantinas.lt/pastatykvilniu.

Kūrybingi vilniečiai kviečiami varžytis dešimtyje skirtingų nominacijų – nuo aukščiausio ar originaliausio iki ekologiškiausio ar skaniausio statinio. Atskirai bus išrinkti penki geriausi jaunieji architektai, kuriems atiteks prekybos tinklo „Maxima“ įsteigti prizai – didžiuliai „Lego“ rinkiniai. Dar dešimt dalyvių „Maxima“ adovanos dovanų kuponais.

Konkursas truks iki gegužės 1 d., nugalėtojus išrinks komisija, į kurią bus įtraukti kūrybinių industrijų atstovai ir architektai, tarp jų ir Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis.

Vilniaus miesto savivaldybė karantino periodui sukūrė svetainę karantinas.lt, kurią pildo naudinga informacija vilniečiams arba padėkomis medikams. Pavyzdžiui, kartu su paaugliais buvo sukurtas gidas, ką veikti paaugliams namuose karantino metu: https://bit.ly/VilniusPaaugliams. Taip pat praėjusią savaitę pristatytas padėkos medikams projektas www.aciumedikams.lt.

Pranešimą paskelbė: Aurelija Dermantė, Vilniaus miesto savivaldybė
Karantino įkalintiems Vilnius siūlo naminės architektūros konkursą

Facebook Comments