Karantino akivaizdoje vaistininkai siūlo pozityvumo receptus

Šalies vaistininkai pastebi, kad karantino metu vis daugiau žmonių slegia liūdesys, niūrios mintys, trūksta motyvacijos. Siekiant padėti visuomenei atrasti pozityvumo, pagerinti nuotaiką ir priminti vertybes, kurios leidžia džiaugtis gyvenimu, vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ siūlo pozityvumo receptus. Tai interviu forma pateikiamos mintys ir idėjos iš skirtingų sričių atstovų, kaip šio COVID-19 akivaizdoje užtikrinti pozityvumą.

Šis projektas gimė iš vaistinėje pastebėto poreikio. „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė sako, kad vaistinėje dažnai apsilanko žmonės, su kuriais besikalbant paaiškėja, kad juos kankina panikos atakos, slogios nuotaikos ar įvairios baimės. Pasak jos, jeigu tai yra tik pirmieji požymiai, tuomet pagalbos gali atrasti ir vaistinėje, tačiau jeigu problema įsisenėjusi, vertėtų kreiptis į gydytoją.

„Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Laura Bielskė sako, kad kalbėti apie pozityvumą nėra lengva. „Norime, kad žmonės negalvotų, jog sakome, kad reikia tik šypsotis. Ne, pozityvumas yra daug daugiau ir svarbiau yra tai, kaip jaučiamės viduje, o ne fizinė to išraiška“, – sako ji.

Labai svarbu įsivertinti, kokią informaciją vartojame. „Mūsų pasirinkimas yra, kur mes nukreipiame dėmesį. Svarbu rinktis informaciją, kuri yra auginanti, motyvuojanti veikti ir nesikoncentruokime į informaciją, kuri yra slegianti“, – sako vaistininkė. Pajutus, kad artimieji daug dėmesio skiria neigiamoms naujienoms nereikia bijoti keisti temą ir verčiau kalbėtis apie pozityvius dalykus.

Vaistininkė primena, kad mūsų mintys gali pereiti į kūno pojūčius ir nuolatinis liūdesys, baimės gali sukelti širdies ritmo, kraujospūdžio sutrikimus, dusinimą. Susiduriantiems su slegiančiomis emocijomis vaistininkė pataria vartoti B grupės vitaminus, kurie stiprina nervų sistemą, ar žolinius preparatus bei magnį, tačiau svarbu skirti dėmesio ir savo kasdienybei.

  1. Kazakevičienė sako, kad jai pačiai įveikti neigiamas emocijas padeda to, ką turi įvertinimas. „Svarbu nesipriešinti, leisti sau patirti visas emocijas. Renkuosi, kur nukreipti dėmesį, jeigu ta informacija yra neigiama, tada renkuosi tuos dalykus, kurie mane motyvuoja veikti, yra pozityvūs“, – sako ji.

Pasak asmenybės lavinimo specialistės Linos Kraučiūnienės, išsaugoti pozityvumą gali padėti ir susiskurti kasdieniai ritualai. Pavyzdžiui, įprotis atsikėlus išgerti stiklinę vandens. Pati L. Kraučiūnienė pasakoja, kad ji išsiugdė įprotį kas rytą išsimaudyti po šaltu dušo ir tai praktikuoja kasdien. Tomis dienomis, kai nesinori, po šaltu dušu būna trumpiau, tačiau stengiasi nenutraukti sau įprasto kasdienio ritualo, tai padeda išsaugoti geras emocijas.

Pirmoje laidoje apsilankę gydytojai klounai iš organizacijos „Raudonos nosys“ pasakoja, kad tuomet, kai kalbama su sergančiais vaikais, skleidžiamas juokas, kuris net moksliškai įrodyta, padeda vaikams sveikti. „Šypsenos efektas veikia lygiai taip pat, kaip ir degtuko efektas. Net ir liūdniausią dieną pabandyti, kad ir dirbtinai tą šypseną išspausti, tikrai pajusite, kad šypsena daro stebuklus, o dėvimos kaukės nepaslėps šypsenos“, – „Raudonos nosys Gydytojai klounai“ meno vadovė Indrė Mickevičiūtė-Petrauskienė.

Projekto „Pozityvumo receptas“ vaizdo įrašuose savo patarimais dalinsis ir kitų sričių atstovai – organizacijos „Raudonos nosys gydytojai klounai“, asmenybės lavinimo specialistai ir kiti.

3 vaistininkės patarimai, kurie išsaugos pozityvumą:

  1. Kviečiu prisiminti, kad viskas yra mumyse pačiuose, atlikite savo minčių inventorizaciją ir apsispręskite, kas jums yra svarbu ir tam skirkite savo dėmesį.
  2. Kontroliuokite savo mintis, galvokite apie tai, ko norite sukurti daugiau.
  3. Bendraukite su artimaisiais, draugais, nepamirškite nei savęs, nei kitų.

Pranešimą paskelbė: Laura Bielskė, Eurovaistinė, UAB

Facebook Comments