Karantinas nestabdo gerų darbų: kasmetinis labdaros renginys vyks virtualiai

Jau 12 metus iš eilės turėjęs įvykti iškilmingas iniciatyvos „Sužydėjusi viltis“ (angl. „Blossom of Hope“) labdaros renginys, kurio metu skelbiamas aukcionas, skirtas rinkti paramą, šiemet persikelia į virtualią erdvę. Internete vyksiančiuose tyliajame ir garsiajame aukcionuose surinktos lėšos bus skirtos onkologinių pacientų apsaugai nuo infekcijų ar virusų.

Kasmet iniciatyvą organizuojanti Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija (International Women‘s Association of Vilnius – IWAV) greitai sureagavo į besikeičiančią situaciją ir rado inovatyvų sprendimą, kuris leistų tęsti kilnią misiją, nepaisant paskelbto karantino. Pasak Lidijos Rasutis, renginio organizacinio komiteto pirmininkės, net ir pasikeitus aplinkybėms, esminis iniciatyvos tikslas išliko tas pats.

„Ši iniciatyva visuomet buvo skirta atsigręžti į onkologinėmis ligomis sergančius pacientus. Kasmet rinkome paramą, kad galėtume pagerinti krūties vėžio diagnostiką Lietuvoje, tačiau dabartinė situacija priminė, kad onkologiniai pacientai gydymo metu yra ypač pažeidžiami, o jų imuninė sistema nepajėgi kovoti su papildomais virusais iš aplinkos. Todėl išsiaiškinome onkologinių ligoninių poreikius ir nusprendėme paramą skirti patalpos oro dezinfekavimo įrangai“, – sako L. Rasutis.

Už surinktas lėšas bus perkami baktericidiniai UV recirkuliatoriai, kurie skirti naikinti virusus, bakterijas ir mieles. Jie gali būti naudojami chemoterapijos procedūriniuose kabinetuose ar laukiamuosiuose, kur reikalinga oro dezinfekcija.

Šiemet iniciatyvos Geros valios ambasadore tapusios Lietuvos mokslų premijos laureatės prof. dr. Sonatos Jarmalaitės teigimu, tokių įrenginių įsigijimas būtų naujas žingsnis į švaresnį orą tose aplinkose, kuriose renkasi ypač jautrūs pacientai.

„Onkologinėse ligoninėse šie įrenginiai turėjo būti visada, nes čia gydomų pacientų imunitetas yra susilpnėjęs. Jų gyvenimas aktyvaus gydymo laikotarpiu, kuomet taikoma chemoterapija ar spindulinė terapija, yra tarsi nuolatinis karantinas, kadangi jie yra daug imlesni įvairioms infekcijoms. Dabar, kai šalyje turime pandeminę situaciją, norime, kad pacientas būtų saugus ne tik namuose, bet ir ligoninėje. Ir tai svarbu ne tik šiandien, bet ir ateityje –  plintant gripui ar kitoms užkrečiamoms ligoms“, – sako prof. dr. S. Jarmalaitė.

Iniciatyvos „Sužydėjusi viltis“ virtualaus labdaros renginio transliacija tiesiogiai iš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų vyks gegužės 2 d. 19 val. Visa informacija apie galimybę dalyvauti renginyje ir prisidėti prie paramos skelbiama Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos interneto svetainėje (iwavilnius.com/blossom-of-hope).

 

Pranešimą paskelbė: Monika Rimdžiūtė, UAB „Publicum”
Karantinas nestabdo gerų darbų: kasmetinis labdaros renginys vyks virtualiai

Facebook Comments