Kaip veiksmingai pasinaudoti savo išmaniuoju telefonu keliaujant

Telefonu priedai

Keliauti su išmaniuoju telefonu gali būti gerokai paprasčiau ir patogiau. Nuo galimybės susisiekti su draugais ir artimaisiais iki tokių programėlių kaip „Google Maps“ ar „Google“ vertėjas naudojimo – visa tai gali reikšmingai palengvinti visą kelionę. Tačiau jei leidžiamės į kelionę, kartu turime atlikti ir savo namų darbus, nepamiršdami kai kurių mūsų kelionei svarbių aspektų, tokių kaip mūsų išmaniajame telefone saugomų duomenų privatumas, telefono įkrovimui skirtos priemonės, svarbiausios programėlės ir kt.

Taigi, jei jūs taip pat mėgstate keliauti ir keliones laikote savo tikruoju pašaukimu, norėdami užtikrinti, kad jūsų kelionės būtų daug sėkmingesnės, pateikiame jums keletą patarimų, kaip galėtumėte veiksmingai pasinaudoti savo išmaniuoju telefonu keliaujant.

Telefono ekrano užrakinimas

Tai yra vienas iš pačių svarbiausių patarimų – net jei kai kuriems iš jūsų jis atrodo ir elementariausias ar mažiausiai reikšmingas. Jūsų išmaniojo telefono ekranas, kuomet nesinaudojate savo telefonu, visuomet turėtų būti užrakintas, kad pašaliniai asmenys juo negalėtų pasinaudoti – jei jį pamestumėte arba jis būtų pavogtas. Užrakinti savo išmaniojo telefono ekraną galima įvairiais būdais – nuo slaptažodžio iki pirštų atspaudų.

SIM kortelė

Nuvykę į svečią šalį niekuomet nepamirškite įsigyti vietinės SIM kortelės. Net jei prieš išvykdami jūs kreipėtės į savo mobiliojo ryšio operatorių ir pasirūpinote palankiomis sąlygomis mobiliuoju ryšiu naudojantis užsienyje, niekas taip nepagerina kelionės, kaip vietinės SIM kortelės įsigijimas. Jos pagalba jūsų telefonas tiesiog tampa vietiniu telefonu ir suteikia jums galimybę naudotis labai nebrangiais mobiliųjų duomenų perdavimo ir skambučių tarifais, kuriais naudojasi ir vietiniai gyventojai.

„Google“ vertėjas ir žemėlapiai

Ar savo kelionėse vis dar naudojatės fiziniu žodynu? Jei taip, nuo šiol tokią atgyvenusią praktiką turėtumėte pakeisti, sau į pagalbą pasitelkdami „Google“ vertėją, kuris suteikia galimybę ne tik rankiniu būdu įvesti žodžius ir frazes, kurios būna akimirksniu išverčiamos į pasirinktą užsienio kalbą, tačiau taip pat leidžia į telefoną kalbėti tiesiogiai, tokiu būdu dar labiau palengvinant ir paspartinant vertimo procesą. Be to, savo išmaniuoju telefonu galite nufotografuoti ženklą ar meniu, o jis jums jį išvers.

Lygiai taip pat labai pravarčiu pagalbininku kelionėse tampa ir „Google Maps“. Ir nors jam reikia interneto ryšio, neturėdami galimybės interneto ryšiu naudotis nuolatos, galite išsaugoti vietovės žemėlapį savo telefone, kai esate saugiai prisijungę prie interneto, o tuomet prireikus žemėlapiu naudotis ir be interneto.

Venkite neapsaugotų „Wi-Fi“

Suprantama, kad galimybė sėdint kavinėje ar parke ant suoliuko patikrinti savo banko sąskaitos likutį, perskaityti e. laiškus ar pasinaudoti „Instagram“ paskyra jums gali atrodyti labai patogi, tačiau naudodami neapsaugotus „Wi-Fi“ tinklus galite susidurti su dideliais pavojais. Ir nors kartais gali pavykti sėkmingai pasinaudoti viešu „Wi-Fi“ tinklu, reikėtų stengtis tokių tinklų vengti, kadangi dažnai neapsaugoti „Wi-Fi“ yra stebimi nusikaltėlių, kurie yra pasiruošę pavogti jūsų asmeninius duomenis. Tuo tarpu, jei vis dėlto viešųjų „Wi-Fi“ tinklų išvengti negalite, būkite tikri, kad prisijungimui prie savo asmeninių paskyrų visuomet naudojate dviejų žingsnių patikrą, suteikiančią šiek tiek daugiau papildomo saugumo.

Išjunkite automatinį sinchronizavimą

Jei naudojate SIM kortelę, kurioje mokestis imamas už kiekvieną megabaitą, vertėtų išjungti automatinį sinchronizavimą. Pastaroji funkcija suteikia leidimą įvairioms jūsų išmaniajame telefone esančioms programėlėms reguliariai tikrinti, ar nėra pasirodę atnaujinimai ir kt. Jei šią funkciją paliksite įjungtą, pamažu gali mažėti jūsų SIM kortelei suteiktų interneto duomenų kiekis. Žinoma, jei jūsų SIM kortelės duomenų kiekis yra neribojamas, tuomet dėl viso to galite nesijaudinti.

Patogesni laidai telefonams

Keliaujant paprastai mes turime ribotą daiktų laikymui skirtą vietą. Be to, labai svarbiu tampa ir patogumo veiksnys. Jei būsite apsikrovę daugybe skirtingų ir ilgų laidų, skirtų jūsų turimiems išmaniesiems prietaisams, įskaitant ir išmanųjį telefoną, tik dar labiau save apsunkinsime. Todėl prieš leisdamiesi į kelionę pasirūpinkite, kad laidai telefonams būtų kompaktiški ir ne per ilgi. Taip ne tik suteiksite sau daugiau patogumo, tačiau kartu sutaupysite ir papildomos vietos.

Pamirškite apie šūsnį „popierių“

Į keliones mes paprastai leidžiamės su savimi turėdami ir nemažai įvairių mums svarbių dokumentų, tokių kaip informacija apie skrydžius ir skrydžių bilietai, viešbučių rezervacijos duomenys, bilietai į muziejus, renginius ir kt. Tačiau visa tai mus gali labai apsunkinti, jei mes kaskart su savimi nešiosimės tiek daug skirtingų popierių. Ką jau kalbėti apie tai, kad padidėja tikimybė juos pamesti ar apie juos pamiršti. Laimei, ir šį klausimą daug lengviau padeda išspręsti mūsų išmanusis telefonas, kuris suteikia galimybę jame išsaugoti ir laikyti visus svarbiausius dokumentus. Be to, tai ne tik praktiškiau nei savo kuprinėje nešiotis šūsnį popieriaus lapų, tačiau ir tvariau, nes prisidedate prie aplinkos išsaugojimo!

Turėkite kelis telefono įkroviklius

Viena pagrindinių jūsų išmaniajam telefonui būtinų priemonių yra telefono įkroviklis. Geriausia prieš leidžiantis į kelionę įsigyti kelis USB įkroviklius, padedančius jums būti tikriems, kad niekuomet nesusidursite su sunkumais įkraunant savo išmanųjį telefoną. Be to, būtų išmintinga su savimi pasiimti ir bent vieną nešiojamą išorinę bateriją, kuri labai praverstų, jei patektumėte į situaciją, kurioje nebūtų galimybės pasinaudoti elektra.

Greitesnis įkrovimas naudojant lėktuvo režimą

Kelionių metu mes paprastai siekiame kuo daugiau nuveikti ir kuo daugiau pamatyti – ypač, jei leidžiamės į pažintinę kelionę. Todėl tikrai nenorime sėdėti ir laukti, kol mūsų išmanusis telefonas bus pilnai įkrautas. Laimei, turint ribotą laiką savo išmaniajam telefonui įkrauti, galima įjungti lėktuvo režimą, kurio veikimo metu telefonas bus įkrautas daug greičiau.

Restoranų rekomendacijos

Dar vienas puikus išmaniojo telefono panaudojimo būdas yra restoranų rekomendacijų tikrinimas keliaujant. Pagalvokite, kiek kartų savo atostogų metu jūs pasirinkote netinkamus restoranus, kavines ir užkandines, kuriose išleidote daugybę pinigų, tačiau maisto kokybe buvote labai nusivylę. Atrodo, kad tai vyksta nuolatos! Todėl būtų išmintinga prieš pasirenkant restoraną patikrinti „Google My Business“ ar „TripAdvisor“ restoranų atsiliepimus, tokiu būdu įsitikinant, kad mėgausitės labai kokybišku ir gardžiu maistu, kurį teigiamai įvertino ne tik turistai, tačiau ir vietiniai gyventojai.

Telefono dėklas ir apsauginis stiklas

Net jei iki šiol nenaudojote savo išmaniajam telefonui skirto dėklo ir apsauginio stiklo, dabar būtų pats metas tokią praktiką pakeisti. Ir tai ypač aktualu kelionių metu. Nepaisant to, kad galite būti labai atsargūs, kartais tenka susidurti su pačiomis netikėčiausiomis ir labai nepavydėtinomis situacijomis, kuomet mūsų telefonas nukrenta ant kieto paviršiaus ar būna kitaip pažeidžiamas. Tokiais atvejais telefono dėklas ir apsauginis stikliukas gali būti vienintele ir pačia geriausia išeitimi, padedančia išvengti rimtų išmaniojo telefono pažeidimų.

Pabaigai

Kelionės su išmaniuoju telefonu gali tapti daug sklandesnės ir patogesnės, tačiau labai svarbu pasitelkti veiksmingus patarimus, kurių dėka išmanusis telefonas iš tikrųjų taptų visokeriopu pagalbininku, padedančiu ne tik lengviau bendrauti, tačiau taip pat ir pažinti naujas vietas bei patirti nepamirštamus įspūdžius.

Facebook Comments