Kaip nuo rudens keičiasi renginių ir parodų lankymas?

Įprasta, jog rudens pradžioje iš paplūdimių pajūryje, poilsiaviečių ar sodybų paežerėse į miestus sugrįžtame išsiilgę kultūros, pramogų, naujų reginių bei potyrių. Tuo tarpu miestai mus pasitinka su gausiu ir turtingu pramoginių, kultūrinių, sportinių renginių sąrašu. Tiesa, kiek kitokiomis nuotaikomis pasitinkame šių metų rudens sezono pradžią. Kiek renginių mūsų laukia ir ar juose lankydamiesi būsime saugūs?

Daugiau nei du dešimtmečius tarptautines, jau tradicijomis tapusias parodas Kaune organizuojančio UAB „Ekspozicijų centras“ vadovo Eriko Piskunovo teigimu, kurį laiką visuomenėje tvyrojusį neapibrėžtumo jausmą keičia atkaklumas – turime prisitaikyti ir išmokti gyventi esamomis sąlygomis.

„Pavasarį visi patyrėme šoką mūsų kasdienybei pasikeitus visiškai neplanuota, anksčiau net sunkiai įtikima kryptimi. Nors vasarą ir grįžome iš pažiūros į kiek įprastesnes vėžias, visi suprantame, kad dar kurį laiką turėsime gyventi atsargiau ir budriau. Tiesa, tai tikrai nėra priežastis atsisakyti mėgstamų veiklų bei pramogų, o tik paskata lanksčiai prisitaikyti“, – sako jau spalį vyksiančios tradicinės parodos „Rinkis prekę lietuvišką“ organizatorius E. Piskunovas.

Ilgamečio parodų organizatoriaus teigimu, šis suvokimas labiau ryškėja tiek į parodas besiregistruojančių verslų, tiek susidomėjimą jomis reiškiančių lankytojų gretose.

„Bendraudami su ilgamečiais parodų partneriais ir dalyviais vis dažniau girdime džiuginantį veržlų nusiteikimą, jog negalime užsidaryti ir atsisakyti įprastų laisvalaikio bei darbinių veiklų. Priešingai, turime būti lankstūs ir susitelkę veikti kaip niekada. Atitinkamai, renginius planuojame įprasta tvarka, tačiau su keliais esminiais pakeitimais – lankstesnėmis sąlygomis dalyviams bei maksimaliomis saugumo priemonėmis lankytojams“, – teigia organizatorius.

Tikslas – neapsunkinti lankytojų

Parodų organizatoriaus teigimu, renginius kuriančios komandos puikiai supranta, kad į juos žmonės keliauja atsipalaiduoti ir pabėgti nuo kasdienių rūpesčių. Dėl šios priežasties renginių išsiilgę lankytojai neturėtų nerimauti dėl pakitusių patirčių – organizatoriai suinteresuoti, jog net ir esamomis sąlygomis lankytojams renginio patirtis būtų kuo laisvesnė ir malonesnė.

„Mūsų tikslas – užtikrinti maksimalų renginio dalyvių bei lankytojų saugumą, minimaliomis pačių dalyvių bei lankytojų pastangomis. Didžiąją dalį saugumo užtikrinimo užduočių perimdami į savo rankas, lankytojų prašome vienintelio – vadovautis šalyje galiojančiais saugumo reikalavimais ir dėvėti apsaugines veido kaukes. Visu kitu pasirūpinsime mes, o lankytojams teliks mėgautis renginiais įprastu būdu“, – sako UAB „Ekspozicijų centras“ vadovas.

E. Piskunovo teigimu, siekis užtikrinti maksimalų saugumą kartu atneša ir lankytojams itin teigiamų pokyčių. Pavyzdžiui, renginiai, kurie iki šiol dar nebuvo perėję prie elektroninės bilietų pirkimo bei registracijos sistemos, šį sezoną bus paskatinti tai padaryti.

„Pirkdami bilietus ar registruodamiesi internetu lankytojai ne tik apsisaugo nuo papildomos susibūrimo rizikos, bet ir sutaupo brangaus savo laiko. Iš anksto greitai ir paprastai įsigijus bilietus, renginio dieną lieka tik mėgautis smagiąja laisvalaikio dalimi“, – sako organizatorius.

Tiesa, organizatorius atkreipia dėmesį, jog susibūrimų vengiantys ar susirgimų rizikos grupėje esantys asmenys gali atidžiau įvertinti ir atvykimo į renginį laiką. Pavyzdžiui, parodų metu rinktis rytinius laikus darbo dienomis, o keliaujant į koncertus ar sporto varžybas – atvykti ir užsiimti vietą iš anksčiau.

Matomiausi pokyčiai – kaukės ir daugiau asmeninės erdvės

Parodų organizatoriui antrina ir didžiausios Lietuvoje „Žalgirio“ arenos komanda. Nors renginius organizuojantiems nuo rudens pokyčių išties daug, patys lankytojai to baimintis neturėtų – savo įpročius reikės pakoreguoti minimaliai.

„Pagrindinė mūsų kaip organizatorių užduotis, skirtingomis priemonėmis lankytojams sukurti kuo daugiau asmeninės erdvės, o vienintelis tikrai akivaizdus pokytis besilankantiems – reikalavimas visų renginių metu dėvėti apsaugines veido kaukes, kaip tai jau darome prekybos centruose ar kitose viešose vietose“, – sako „Žalgirio“ arenos renginių organizavimo vadovas Mantas Vedrickas.

Siekiant suvaldyti srautus renginių organizatoriai imsis kelių tipų priemonių. Visų pirma, bus formuojami kur kas platesni praėjimai bei atidaroma daugiau įėjimo bei išėjimo durų, padėsiančių išskirstyti lankytojų srautus. Taip pat plika akimi gerai matomose vietose bus sužymėti atstumai ten, kur gali susidaryti laukimo eilės: prie kasų, barų ar restoranų, tualetų.

„Parodų metu ekspozicinės erdvės bus išskirstomos per kelis arenos aukštus, o per sėdimus renginius bus išlaikomi tarpai tarp sėdinčiųjų. Taip pat realiuoju laiku skaičiuosime lankytojų bei dalyvių skaičių kiekvienos parodos metu, o pastebėję didėjantį susibūrimą, skirstysime srautus bei reguliuosime lankytojams atvertų įėjimo ir išėjimo durų skaičių“, – sako „Žalgirio“ arenos renginių organizavimo vadovas.

Anot M. Vedricko, taip pat nuo rudens per kiekvieną renginį operatyviu ir efektyviu bekontakčiu būdu bus tikrinama visų į areną atvykstančių dalyvių bei lankytojų temperatūra, o prie kiekvieno įėjimo bei kitose bendrose erdvėse, patogiai lankytojams pasiekiamose vietose bus sumontuoti dezinfekatoriai. Prieš atsidarant durims į renginį bus dezinfekuojamos visos rankenos, arenos viduje esantys turėklai, sėdimos vietos ir paviršiai. Papildomai bus rūpinamasi periodiniu natūraliu vėdinimu arenoje.

Pirmieji renginiai „Žalgirio“ arenoje įprasta tvarka planuojami jau rugsėjį, o spalio pradžioje – 9-11 dienomis – čia jau vyks tradicinės, lankytojų pamėgtos parodos „Rinkis prekę lietuvišką“ ir „Mados pasažas“, lapkritį – „Moters pasaulis“.

Pranešimą paskelbė: Ilma Gibavičienė, UAB „Ekspozicijų centras”

Facebook Comments