Kaip įsirengti vidaus baseiną?

Turėti baseiną savo namuose tikriausiai pasvajoja kiekvienas, tačiau ar labai sudėtinga jį įsirengti? Priklausomai nuo to, kokio tipo baseiną norite turėti, jo statyba ir įrengimas reikalauja skirtingų resursų. Bet kuriuo atveju tai turėtų atlikti šios srities profesionalai, kurie viską išsamiai suprojektuos ir pasirūpins baseino įrengimu.

Namuose galima įrengti bet kokio dydžio, gylio ar formos baseiną, todėl galite turėti tiek plaukimo, tiek masažinį baseiną. Vienas iš sudėtingiausių baseinų tipų – tai stacionarūs baseinai, kurių statyba reikalauja itin daug resursų. Šie baseinai dažniau pritaikomi visuomeninės paskirties objektams, jie gali tarnauti net iki 50 metų ir kas kelis metus reikalauja kosmetinio remonto. Gali būti įrengti ir privačiuose namuose, tačiau tokio tipo baseinai paprastai projektuojami ir statomi kartu su namu, laikantis tam tikrų technologijų ir reikalavimų.

Populiariausias pasirinkimas privatiems namams – tai masažiniai baseinai, dar dažnai vadinami hidromasažiniais baseinais. Jie gali būti skirtingų dydžių ir formų, lengvai pritaikomi pirtyje, vonios kambaryje ar net miegamojo kambario zonoje. Gali būti įrengiami ir lauke – terasoje ar šalia pirties.

Oro ir vandens srovių pagrindu veikiantys masažiniai baseinai turi teigiamą poveikį žmogaus savijautai ir sveikatai. Tokie baseinai plačiai naudojami sanatorijose bei SPA centruose, tačiau šiuo metu vis dažniau sutinkami privačiuose namuose. Tiesa, masažinių baseinų nereikėtų painioti su masažinėmis voniomis, kadangi nepaisant jų panašaus principo visgi jie yra skirtingi. Masažinė vonia vandeniu pripildoma kiekvieną kartą prieš ja naudojantis, o vanduo masažiniame baseine neišleidžiamas kiekvieną kartą juo pasinaudojus.

Nesvarbu, kokį baseiną nuspręsite pasirinkti – didesnį ar mažesnį, namuose ar pirtyje, dėl jo įrengimo reikėtų kreiptis į šios srities profesionalus. Tai labai daug atsakomybės, papildomos įrangos ir žinių reikalaujantis objektas, todėl geriau nerizikuoti ir įsirengti jį patikimai.

 

Facebook Comments