Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kada ir kodėl reikia sklypo topografijos ir geodezinių matavimų

Topografinė nuotraukaJei perkate ar parduodate sklypą, norite jį padalinti savo vaikams ar tiesiog dalį jo parduoti, galbūt planuojate statybas arba kokius nors inžinierinius sprendimus jau esamam namui, labai tikėtina, jog jums reikės ir geodezinių matavimų, ir topografinės nuotraukos. Tai – pirmas žingsnis pradedant kokius nors rimtesnius darbus savo sklype. Paprastai geodezinių matavimų prireikia tik perkant arba parduodant sklypą, arba norint jį padalinti. O štai topografinė nuotrauka reikalinga kur kas dažniau.

Kada reikia topografinės nuotraukos?

Pradėkime nuo to, kas iš  viso yra topografinė nuotrauka. Joje, kitaip nei geodezinėje sklypo byloje, yra kur kas daugiau elementų. Čia rasime ir tikslias sklypo ribas, ir visus stambesnius jame esančius elementus – namus, šiltnamius, sandėliukus, gal net didesnius medžius. Dažnai topografinės nuotraukos atspindi ir požemines elektros, geriamo bei nuotekų vandens trasas. Tai yra didžiulis informacijos šaltinis norint daryti kokius nors kasinėjimus ar kitus darbus sode.

Topografinės nuotraukos dažniausiai prireikia statant namą. Atsižvelgti į jau esamus kitus statinius sklype, atstumus iki jų, o svarbiausia – požemines inžinierines trasas tokiu atveju tiesiog būtina. Žinoma, tokiais atvejais reikalingi ir geodeziniai matavimai. Norint pasistatyti namą reikia tiksliai žinoti sklypo ribas ir žinoti reikiamus atstumus, kuriuos reikia išlaikyti iki jų.

Tačiau topografinės nuotraukos, kitaip nei geodezinių matavimų, prireikia ir daug dažniau. Jei norite esamoje sodyboje pasidaryti vandens gręžinį, atsivesti naują, galingesnę elektros liniją ar įsrengti valymo įrenginius – topografinės nuotraukos jums tikrai reikės. Visoms įmonėms, kuriuos projektuoja būsimas statybas ar kitus ką tik paminėtus tinklus, topografinė nuotrauka yra kaip pagrindas.

Jeigu ieškote, kas galėtų jums atlikti geodezinius matavimus ir padaryti topografinę nuotrauką, tikriausiai jau supratote, jog pasirinkimas yra didžiulis. Tokių skelbių tiesiog pilnas internetas. Kaip ir bene visose srityse geriausia yra rinktis rekomenduotus geodezininkus, kurie nenuvylė jūsų draugų ar kaimynų. Jei tokių rekomendacijų rasti nepavyksta, tuomet reikia kreiptis į seniai veikiančias, patikimas ir žinomas įmones. Tokios turi griežtas savo darbo taisykles ir jums nepranešusios tikrai porą savaičių nevėluos.  Turint omenyje, kad būsimų statybų procese streso ir taip tikrai netrūks, bent jau tvarkingai dirbantys geodezininkai bus tikras privalumas. Žinoma, jie yra priklausomi nuo valstybės kadastro, tad tokie dalykai užtrunka, tačiau juos bent jau galima iš anksto planuotis.

Facebook Comments
One Comment