Kačių maisto ir vandens dubenėlių pasirinkimas

Kaciu dubeneliai

Dažnai kačių šeimininkai pagrindinį dėmesį kreipia į tai, kokį maistą pasirinkti savo katei, tačiau visiškai pamiršta apie tai, kokią didelę reikšmę turi kačių dubenėlių ir gertuvių pasirinkimas, kuris tiesiogiai priklauso nuo kiekvienos katės valgymo įpročių, sveikatos būklės ir kitų individualių veiksnių. Jei iki šiol jūs taip pat neskyrėte jokio papildomo dėmesio kačių maisto dubenėlių pasirinkimui, pateiksime keletą praktiškų patarimų.

Rinkitės iš kokybiškų medžiagų pagamintus dubenėlius

Jei dubenėlis yra pagamintas iš prastos kokybės plastiko, jis daug lengviau susibraižo, o tokiose pažeistose vietose ima kauptis bakterijos ir riebalai, kurie laikui bėgant gali nulemti kačių aknės atsiradimą ant katės smakro. Todėl, ieškant dubenėlio savo katei, patariama orientuotis į dubenėlius, pagamintus iš nerūdijančio plieno arba keramikos. Jei renkatės plastikinius, jie turėtų būti pagaminti iš aukščiausios kokybės plastiko.

Iš minėtų medžiagų pagamintus kačių dubenėlius lengva išplauti ir išdžiovinti, todėl, juos naudojant, bus paprasčiau išvengti bakterijų kaupimosi dubenėlio viduje ir išorėje. Jei pasirinksite nerūdijančio plieno dubenėlį – jo naudojimo laikas bus kur kas ilgesnis, nes toks indelis yra nedūžtantis.

Atsižvelkite į katės dubenėlių gylį

Katės mieliau ėda iš dubenėlių, kurie yra vidutinio gilumo ir platūs. Jei tam, kad pasiektų maistą dubenėlyje, katė turi giliai kišti snukutį į dubenėlio vidų, ji gali patirti diskomfortą dėl į dubenėlio vidinius šonus besiliečiančių ūsų. Kai kurios katės į tai reaguoja ypatingai jautriai, todėl tokiais atvejais jos gali stengtis letenėle ištraukti maistą iš indelio. Be to, jei dubenėlis bus per gilus, katei ėdant bus sunku matyti ją supančią aplinką ir ji gali jaustis nesaugiai. Todėl pasirinkite negilų ir platų katės dubenėlį, iš kurio ėsdama jūsų katė jaustųsi patogiai.

Kiekvienos katės poreikiai yra skirtingi

Kiekviena katė yra skirtinga, todėl gali skirtis ir kačių poreikiai bei ėdimo įpročiai. Kai kurioms katėms gali reikėti šiek tiek pakeltų ir pakreiptų indelių, kad būtų patogiau ėsti. Tokiais atvejais gali puikiai tikti trigubas maisto dubenėlis katėms, pagamintas iš aukščiausios kokybės plastiko, užtikrinantis ilgą tarnavimo laiką. Tokios rūšies dubenėliai, kuriuos galima rasti https://mycat.lt/product/mycat-trigubas-maisto-dubenelis-katems-melynas/, yra sudaryti iš trijų dalių – du dubenėliai yra skirti maistui ir skanėstams, o vienas, kuris yra su didelės talpos gertuve, skirtas vandeniui, kuriuo dubenėlis papildomas savaime, tokiu būdu katė visą laiką turi galimybę palakti šviežio vandens.

Ne mažiau svarbu ir tai, kad pasirinkti dubenėliai būtų su neslidžiu dugnu – iš tokių indelių gyvūnui lengviau ėsti ir lakti. Neslystantys dubenėliai apsaugo nuo maisto išbarstymo arba vandens išliejimo.

Trigubas maisto dubenelis katems

Neapsiribokite tik kačių maisto ir vandens dubenėliais

Standartinio tipo kačių maisto ir vandens dubenėliai nėra vieninteliai, iš kurių jūs galite pasirinkti. Kadangi katės mėgsta tekantį vandenį, galite išbandyti ir kačių girdyklą-fontaną. Tuo tarpu, jei pastebite, kad tradiciniai kačių dubenėliai jūsų katei nebetinka, galite rinktis ir iš skirtingų modelių kačių šėryklų asortimento.

Vienoms katėms reikia lėto maitinimo šėryklos, o kitoms gali puikiai tikti automatinė, interaktyvi arba išmanioji kačių šėrykla. Kiekviena iš jų turi savitų privalumų. Net jei jūsų katė puikiai jaučiasi ėsdama ir lakdama iš tradicinių kačių dubenėlių, visuomet galite išbandyti ir įvairių tipų šėryklas – niekuomet negalite žinoti, kas patiks jūsų katei.

Tikimės, kad šie praktiški patarimai, kaip pasirinkti kačių maisto ir vandens dubenėlius, padės jums lengviau išsirinkti jūsų katei tinkamus indelius. Jei norite tinkamai pasirinkti ir neprašauti pro šalį, pirmiausia atsižvelkite į savo augintinio individualius poreikius.

Facebook Comments