Į Rusiją keliaujame dažniau

Prieš gerą dešimtmetį Rusija, kaip lankytina šalis atostogų proga, būdavo tikrai retų keliautojų pasirinkimas. O ir tų retųjų dažnai tai būdavo dėl to, jog kažkur Rusijoje būdavo giminių ar draugų. Bet keliauti į Maskvą, Sankt Peterburgą, nakvoti viešbučiuose ir lankytiną turistinius objektus Rusijoje buvo tikra retenybė.

Bet štai dabar viskas keičiasi. Ir keičiasi gana sparčiai. Jau normalu skristi kelioms dienoms pamatyti Maskvos, viešbučiai Sankt Peterburge taip pat vis dažniau sulaukia lietuvių turistų dėmesio. Keliaujam netgi į kur mažiau girdėtus miestus, jau nekalbant apie norus pasivažinėti garsiąja Trans Sibiro geležinkelio linija.

Kas gi taip staigiai pasikeitė, jog Sankt Peterbugo viešbučiai mums pasidarė tokie pat įprasti, kaip kurortai kur nors pietų Europoje, o Maskvos lankytinos vietos sulaukia ne mažiau dėmesio nei koks nors Pizos bokštas Italijoje? Pavyzdžiui tokie – https://top-lankytinos-vietos.lt/viesbuciai-sankt-peterburge/ . O pasikeitė greičiausiai net ne vienas dalykas. Visų pirma, vos tik įgalėję sau leisti kur kas daugiau kelionių, lietuviai visomis jėgomis leidosi į vakarus. Tyrinėti tos kitos, ne posovietinės civilizacijos. Ieškoti šiltų kurortų. Gulėti po palmėmis. Aplankę bent kelias Viduržemio regiono šalis, dalis greitai suprato, kad viskas ten daug maž įprasta ir aišku. Ypač tose vietose, kur dėmesys skiriamas turistams. Kas beliko? Ogi dairytis kažkur kitur, kur dar nekeliauta, kur viskas galimai kitaip. Ir natūralu, jog akiratyje atsidūrė Peterburgas, Maskva, gal net Kazanė ar koks nors Omskas.

Kitas dalykas, kuris pasikeitė – keliaujame vis dažniau. Atostogos kartą per metus leidžiant laiką kaime ar sode jau praeitis. Dabar daugelis spėja per metus pasidaryti net kelias keliones, trumpesnes ar ilgesnes. Labai išpopuliarėjo ilgųjų savaitgalių kelionės. Trys ar keturios dienos leidžia kažką pamatyti. O leidžiantis tokiam laikui, kodėl gi nepasidarius ir į rytus ar šiaurę? Juk galų gale ir įdėjų gali pritrūkti. Štai taip ir atrandame tokius Rusijos miestus kaip Maskva ar Sankt Peterburgas ir viešbučius juose.

Viešbučiai Sankt Peterburge

Nieko neįprasto, nieko netikėto – tiesiog nenumaldomas noras keliauti, pažinti ir tyrinėti. O kai galimybės leidžia, belieka ieškoti vis naujų krypčių, vis įvairesnio kelionių žanro. Štai va taip va.Be jokios abejonės, prisideda ir įvairūs beviziai rėžimai turistams, kurie jau galioja tiek Sankt Peterburge, tiek ir Kaliningrado srityje. Realiai, tai daugiau reklama, nes vienintelis pasikeitimas – jūsų kelionės biudžetas sumažėja keliais procentais. Dokumentacija ir to vargai lieka. Bet kaip reklama tai veikia puikiai. To pakanka, kad štai mes jau keliautume Rusiją.

Facebook Comments