Į Lietuvą atkeliauja tarptautinis LEGO® festivalis

2493 valandos, arba 103 dienos su trupučiu – tiek laiko prireikė iš smulkių LEGO® kaladėlių sukonstruoti 3D eksponatus, kuriuos nuo šio šeštadienio, balandžio 6-osios, galima bus išvysti Kaune, prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ vyksiančiame LEGO® festivalyje.

„LEGO® jau seniai nėra tik žaidimas, tai reiškinys, apimantis ištisas kartas ir dėl LEGO® kaladėlių susikūrusias bendruomenes – iš jų skulptūras kuria garsūs menininkai, tokie kaip Nathan Sawaya, iškeldami LEGO® konstruktorių meną į visiškai naują lygį, susikūrusios draugijos stato mėgėjiškus filmus su LEGO® minifigūrėlėmis, o kur dar įvairiausių krypčių kolekcininkai“, – sako prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ rinkodaros departamento vadovė Ieva Goštautaitė-Gedutė.

Prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ vyksiančio tarptautinio LEGO® festivalio pagrindinis akcentas – po visą pasaulį keliaujanti LEGO® paroda, kurioje eksponuojama net 20 LEGO® 3D skulptūrų, kurioms surinkti prireikė beveik 2500 valandų ir daugiau nei tonos LEGO® kaladėlių. Tarp jų 290 kg sverianti LEGO® minifigūrėlės gaisrininko kopija, kuriai pastatyti reikėjo 320 valandų, animacinio filmo „Žaislų istorija“ personažai ir net „Žvaigždžių karų“ herojai.  LEGO® parodos lankytojai galės ne tik įsiamžinti su visais parodos eksponatais, bet ir pabuvoti LEGO® DUPLO® varlės pilve bei apsilankyti LEGO® istorijos ir įdomių faktų erdvėje.

„Megoje“ eksponuojamos parodos pasididžiavimas – 8 sertifikuoti unikalūs LEGO® įžymybių biustai iš belgų menininko ir kūrėjo  Dirk Denoyelle asmeninės  kolekcijos, kurių visame pasaulyje yra vos  15.

LEGO® festivalio lankytojų kasdien lauks ir įspūdingo dydžio LEGO® žaidimų erdvė, kurioje įvairaus amžiaus vaikai galės ne tik žaisti su LEGO® kaladėlėmis, tačiau ir sužinoti įdomių faktų apie jas, lavinti savo motorinius įgūdžius, vaizduotę bei loginį mąstymą. Savaitgaliais LEGO® žaidimų erdvę papildys LEGO® FRIENDS®, LEGO® DUPLO® ir LEGO® rungčių bei varžybų erdvėmis, kuriose vyks įvairiausi konkursai bei žaidimai, kurių metu bus galima laimėti gausybę prizų.

LEGO® festivalis prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ vyks nuo š. m. balandžio 6 iki 28 d. Daugiau informacijos apie LEGO® festivalį rasite www.mega.lt.

Įdomūs LEGO® faktai:

  • LEGO® pavadinimas sudarytas iš dviejų daniškų žodžių „leg“ ir „godt“, kurių vertimas į lietuvių kalbą skambėtų kaip „žaisk smagiai“.
  • LEGO Group istorija prasidėjo 1932 m. Danijos mieste Bilunde, kai dailidė Ole Kirk Christiansen iš atliekamų medžio atraižų nusprendė gaminti žaislus vaikams. Pirmoji kaladėlė konstruktoriui pagaminta 1949-aisiais, o tokia LEGO® kaladėlė, kokia žaidžiame dabar, patentuota 1958-aisiais.
  • šiuo metu pagaminta daugiau nei 4 mlrd. LEGO® figūrėlių – jei jos būtų gyvos, sudarytų didžiausią skaičiumi tautą Žemėje.
  • šiuo metu jau pagaminta tiek LEGO® kaladėlių, kad padalinus jas visiems Žemės gyventojams po lygiai, kiekvienas jų gautų apie 90.
  • LEGO® yra didžiausias padangų gamintojas pasaulyje – LEGO® konstruktoriams per metus pagamina 400 mln. padangų, daugiau nei bet kuri kita įmonė, gaminanti tikriems automobiliams ar kitoms transporto priemonėms.
  • Didžiausias statinys iš LEGO® kaladėlių – Londono Tauerio tilto kopija, kurią 2016 m. pastatė kompanija „Land Rover“ pristatydama naują automobilio modelį. 13 m. aukščio statiniui sunaudota 5 805 846 LEGO® kaladėlės.
  • Didžiojoje Britanijoje pastatytas tikras namas iš 3,3 mln. LEGO® kaladėlių, kuriame yra net veikiantis tualetas ir vonia. Jį aplankiusiųjų teigimu, vienintelis namo trūkumas – labai kietos lovos.
  • Norint pasiekti Mėnulį (atstumas nuo Žemės 384,4 tūkst. km), reiktų pastatyti bokštą iš 40 mlrd. LEGO® kaladėlių. Šiuo metu jų pagaminta keliolika kartų daugiau. Tiesa, šį bokštą reiktų papildomai sutvirtinti. Apskaičiuota, kad viena LEGO® kaladėlė nesideformavusi atlaikytų „tik“ 375 tūkst. LEGO® kaladėlių bokštą.

Pranešimą paskelbė: Aidas Žiliukas, UAB „Publicum”

Facebook Comments