Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Gyvenimas ir darbas Norvegijoje

Darbas NorvegijojeTurtinga šalis Norvegija savo turtais traukia ir mažiau gerovės savo šalyje sukūrusius emigrantus. Patogu atvažiuoti dirbti ir gyventi, kur socialinė sistema brandesnė, šalies ūkis arba ekonomika glaudesnė, stipresnė. Ten, kur bendras pragyvenimo lygis gerokai aukštesnis ir už tą patį darbą galima gauti daugiau gėrybių. Todėl į Norvegiją vis dažniau ir emigruojama.

Nieko keisto. Pirmas dalykas, kur patraukia mūsų dėmesį, ir kurio niekaip negalime pamirštiilgus mėnesius – tai norvegiškas atlyginimas. Net minimalūs uždarbiai ten kažkur keturis, penkis ar net šešis kartus didesni nei mūsų minimalus atlyginimas. Kaip negalvosi apie tokius dalykus net ir būdamas geras specialistas čia, o dirbdamas vos už norvegišką minimumą. Natūralu, kad karts nuo karto daugelis permąsto galimybes nors keliems mėnesiams išvykti padirbėti į Norvegiją. Ir išvyksta, pabando, jei pasiseka – galbūt pradeda galvoti ir apie pasilikimą šioje šalyje.

Darbų Norvegijoje, kaip ir bet kurioje aukštesnės santvarkos visuomenėje yra visokiausių. Turtingi ir įnoringi žmonės nori visko, tad yra ir dirbantieji, kad tuos juos įgeidžius tenkintų. Ir maisto augintojai bei pedirbėjai, ir statybininkai – aprūpintojai būstu ar grožiu, ir laisvalaikio pramogų sferos darbuotojai, ir visokie rečiau kasdieniniame gyvennime sutinkami juvelyrai ar šunų vedžiotojai. Bet vis tik mūsų tautiečiai Norvegijoje dažniausiai renkasi paprasčiausius darbus. Liūto dalis tenka statybininkams. Žinoma, ir čia reikia patirties bei, kartais, išsilavinimo. Bet būkim teisingi – dauguma dirba mūrininkais, apdailininkais, o ne arcitektais, projektuojančiais daugiabučius ar modernius biuro pastatus. Viskas daug paprasčiau. Gal dėl to, kad tiek sugebam, o gal patys norvegai vis mažiau nori juodų darbų.

Padirdbėjus šioje šalyje, ypač jei viskas puikiai sekėsi, dažnai gali kilti noras likti čia gyventi. Ir tokie atvejai tarp mūsų tautiečių vis dažnesni. Išvykęs keliems mėnesiams šeimos biudžetui stabilizuoti tėtis sugalvoja pasikviesti ir visą šeimą. Randa žmonai darbą, vaikams darželį ar mokyklą, išsinuomoja, o vėliau ir nusiperka būstą, ir sėkmingai gyvena. Žinoma, per šventes, kelis kartus per metus (juk Norvegija visai šalia Lietuvos), visa šeima grįžta į Lietuvą aplankyti savo draugų bei giminaičių. Tuomet dar kartą pamato, kad šioje šalyje dar yra ką sukurti, kad tingint ir skundžiatės norvegiškų algų nebus, vėl skubiai grįžta į patogų namuką Oslo priemiestyje, nuoširdžiai dirba ir moka paskolos įmokas.

Gana tradicinis scenarijus, nors, žinoma, būna labai visaip. Ne visada emigruojama dėl didesnių pinigų, ne tik darbas Norvegijoje tampa kelrode žvaigžde. Šioje šalyje didesnės ir karjeros galimybės tam tikrose srityse, galbūt kai kuriose srityse geriau siekti išsilavinimo. Norvegijoje nuostabi gamta, dažnai patraukianti tautiečių dėmesį. Tiesa, tokie lietuviai Norvegijoje dažnai ir darbo ieškosi ne statybose, o kokiam nors nacionaliniam parke, Norvegijos centrinėje ar šiaurinėje dalyje, kur labiausiai tas grois ir atsiskleidžia.

Facebook Comments