Gruodžio penktadieniais HBO – lietuviškų filmų kolekcija

Gruodžio mėnesį HBO turinio katalogą Baltijos šalyse kiekvieną savaitę papildys žinomi lietuviški filmai. Kino mėgėjų lauks net 10 lietuvių kūrėjų darbų – nuo nerūpestingų komedijų ir filmų visai šeimai iki jaudinančių dramų bei istorinių juostų.

Lietuviški filmai, prieinami HBO prenumeratoriams, prie ekranų sukvies kiekvieną gruodžio penktadienį.

Jau nuo šiandien, gruodžio 1 d., į nuotykius leistis pakvies režisierės Inesos Kurklietytės filmas  „Drugelio širdis“, pasakojantis apie magišką dviejų vaikų draugystę, padedančią nugalėti didžiausias baimes. Juozapo pasaulis – tai sename dvare paties sukonstruotas vabzdžių viešbutis ir jo gyventojai. Vieną dieną į miestelį atsikrausto naujokė Rugilė ir Juozapo gyvenimas apvirsta aukštyn kojom.

Juozapo vaidmenį atlikęs Elijas Malinauskas 2022 m. nominuotas „Sidabrinei gervei“ geriausio metų aktoriaus vaidmens kategorijoje. Tai – ne vienintelis komandos įvertinimas. Tuose pačiuose apdovanojimuose Milda Petružytė-Gucevičienė nominuota metų geriausio grimo dailininko darbo kategorijoje, Anželika Šulcaitė – metų geriausio kino dailininko darbo, Neringa Keršulytė – metų geriausio kostiumų dailininko darbo, o Viktoras Radzevičius – metų geriausio operatoriaus darbo kategorijoje.

Gruodžio 8 d. vakaras dedikuotas komedijoms – Donato Ulvydo filmui „Šventa karvė“ ir Simono Aškelavičiaus juostai „Importinis jaunikis“. „Šventa karvė“ žiūrovus nukels į Indijos gatves – čia keliautojų Martyno Starkaus ir Vytaro Radzevičiaus personažai įsivels į pačius įvairiausius nuotykius.

Ne ką mažiau nuotykių laukia „Importinio jaunikio“ herojų – į Lietuvą po studijų grįžusi Kotryna (laidų vedėja, 2008 m. „Mis Lietuva“ Gabrielė Martirosian) tėvus supažindina su užsieniečiu mylimuoju, turinčiu tapti jos vyru. Konservatyviems Kotrynos tėvams sumanymas nepatinka, tad užverda ištisa nesusipratimų virtinė.

Gruodžio 15 d. prie ekranų sukvies romantinės komedijos „Valentinas vienas“ ir „Valentinas už 2rų“. D. Ulvydo „Valentinas vienas“, subūręs visą aktorių žvaigždyną – legendinį humoristą, laidų vedėją Vytautą Šapranauską, Gabiją Ryškuvienę, Giedrių Savicką, Leonardą Pobedonoscevą – pasakoja apie meilę, aistrą bei Valentino dienos išvakarėse kunkuliuojančius jausmus. Režisieriaus Evaldo Kubiliaus „Valentinas už 2rų“ – dar viena istorija apie Valentino nakties stebuklus su erotikos prieskoniu.

Gruodžio 22 d. turėtų sudominti dramų ir istorinių filmų mėgėjus – ekranuose pasirodys net trys lietuviškos kino juostos. Režisieriaus Mariaus Markevičiaus filmas „Tarp pilkų debesų“, sukurtas pagal to paties pavadinimo lietuvių kilmės amerikiečių rašytojos Rūtos Šepetys romaną, nukels žiūrovus į Antrojo pasaulinio karo laikotarpį ir atskleis į Sibirą ištremtos merginos Linos istoriją.

Apie laisvės troškimą ir drąsą priešintis nekenčiamam režimui pasakos ir tikromis Lietuvos partizanų istorijomis paremtas Giedriaus Tamoševičiaus ir Vytauto V. Landsbergio vaidybinis filmas „Poetas“, šiemet sulaukęs plataus įvertinimo Lietuvos ir užsienio apdovanojimuose.

Tą pačią dieną ekranuose pasirodys ir pirmu lietuvišku nuotykiniu istoriniu veiksmo filmu nepriklausomos Lietuvos istorijoje tituluojama D. Ulvydo juosta „Tadas Blinda. Pradžia“.

Paskutinį metų penktadienį, gruodžio 29 d. gerą nuotaiką kurti kvies filmai apie vyrų ir moterų santykius bei skirtumus – D. Ulvydo „Ir visi jų vyrai“ bei Roberto Kuliūno „Ko nežino vyrai“.

Visus šiuos filmus žiūrovai galės peržiūrėti per HBO „Telia Play“ platformoje ir „Go3“ televizijoje. Lietuviškos kino juostos bus prieinamos ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos bei Estijos žiūrovams.

Apie „Warner Bros. Discovery“:

„Warner Bros. Discovery“ („Nasdaq“: WBD) yra lyderiaujanti pasaulinė žiniasklaidos ir pramogų bendrovė, užsiimanti aukštos kokybės televizijos serialų ir filmų kūrimu bei jų transliavimu televizijoje, interneto platformose ir kine. Bendrovės prekės ženklai, kasdien įkvepiantys, informuojantys ir linksminantys auditoriją, yra pasiekiami daugiau nei 220 šalių ir 50 kalbų. Tarp jų – „Discovery Channel“, „discovery+“, CNN, DC, „Eurosport“, HBO, „Max“, HGTV, „Food Network“, „OWN“, „Investigation Discovery“, TLC, „Magnolia Network“, TNT, TBS, „truTV“, „Travel Channel“, „MotorTrend“, „Animal Planet“, „Science Channel“, „Warner Bros. Film Group“, „Warner Bros. Television Group“, „Warner Bros. Games“, „New Line Cinema“, „Cartoon Network“, „Adult Swim“, „Turner Classic Movies“ ir kiti. Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite www.wbd.com.

Apie HBO:

HBO yra vienas labiausiai gerbiamų ir novatoriškiausių pramogų prekių ženklų pasaulyje, siūlantis kultines, apdovanojimus pelniusias programas per HBO televizijos kanalus ir srautinio transliavimo platformą „Max“, kuri 2023 m. gegužės 23 d. pradėjo veikti JAV. „Warner Bros. Discovery“ priklausantis HBO siūlo platų vaizdo turinio asortimentą, kuriame – ir naujausi gerbėjų pamėgti serialai „Paskutinieji mūsiškiai“, „Drakono namai“, „Baltasis lotosas“, „Euforija“, „Baris“ ir „Palikimas“, ir kultiniais tapę pavadinimai, tokie kaip „Sostų karai“, „Sopranai: mafijos kronika“, „Seksas ir miestas“, „Karo vilkai. Desantininkai“ ir „Blakė“.

Pranešimą paskelbė: Rytis Gerlikas, UAB „coagency”

Facebook Comments