ERGO žingsnių iššūkis: per trejus metus – virš 9,2 mlrd. žingsnių ir 90 tūkst. medžių

„ERGO iššūkis: apsodinkime Lietuvą!“ šįkart viršijo visus lūkesčius – nemokamoje programėlėje #walk15 dalyviai surinko gerokai daugiau žingsnių nei užsibrėžta, tad iššūkio organizatoriai padidino sodinamų medžių skaičių iki 50 tūkstančių. Iš viso per trejus metus prie iššūkio prisidėjo kelios dešimtys tūkst. dalyvių – jie surinko daugiau nei 9,2 mlrd. žingsnių, taip augino virtualius medžius, kurie virto net penkiomis tikromis giraitėmis arba 90 tūkst. medžių.

Šiemet – dvi naujos giraitės

Nuo šių metų sausio vidurio iki balandžio pradžios trukęs „ERGO iššūkis: apsodinkime Lietuvą!“, kurio metu žmonės buvo kviečiami burtis į šeimos, draugų, įmonės ar mokyklos komandas ir rinkti į tikrus medžius konvertuojamus žingsnius, galiausiai virto dvejomis naujomis giraitėmis. Iššūkį organizavusi draudimo bendrovė ERGO, Valstybinių miškų urėdija ir #walk15 komanda pasirūpino, kad medžiai būtų pasodinti Valstybinių miškų urėdijos Panevėžio ir Kretingos padalinių teritorijose. Smiltynėje augs net 32 tūkst. naujų medžių, kurie prisidės prie unikalios Kuršių Nerijos gamtos išsaugojimo, pirmąkart su iššūkiu susijęs medžių sodinimas vyko ir Panevėžio rajone Likpetriuose – čia naujoje giraitėje oš 18 tūkst. medžių.

Lietuvoje veikiančios draudimo bendrovės ERGO vadovas Tadas Dovbyšas teigia, kad iš pradžių buvo planuota pasodinti 40 tūkst. medžių, tačiau iššūkio dalyviams surinkus 3 mlrd. žingsnių ir gerokai viršijus užsibrėžtą 1,8 mlrd. žingsnių tikslą, sodinamų medžių skaičius buvo padidintas 10 tūkstančių.

„Reikia pasidžiaugti ir tuo, kad kasmet auga pasodintų medelių skaičius. „ERGO iššūkis: apsodinkime Lietuvą!“ prasidėjo 2021 m. rudenį ERGO švenčiant 30-metį Vilniuje, kai Verkių ir Pavilnių regioniniame parke vietoje senų garažų buvo pasodinta 5000 ąžuoliukų ir kitų medžių. Jau kitų metų pavasarį  Klaipėdos, Šiaulių bei Kauno regionuose pasodinome 35 tūkst. medelių, o šiemet šį skaičių dar gerokai padidinome. Šios iniciatyvos apsodinti Lietuvą medžiais tikslai atsispindi ir bendrovės strategijoje siekiant iki 2025 metų 12 proc. sumažinti anglies dvideginio vienam darbuotojui kiekį“, – pasakoja T. Dovbyšas.

Virš šimto kelionių aplink Žemę

Viena iššūkio iniciatorių ir partnerių, programėlės #walk15 kūrėja Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė, pabrėžia, kad tokio rezultato nebūtų pavykę pasiekti be itin aktyvaus žmonių įsitraukimo. Šiemet sulaukta rekordinio komandų skaičiaus – ėjo virš 1,5 tūkst. iki dešimties žmonių bendruomenių, kurios užsiregistravo programėlėje #walk15. Komandos vienijo 7 tūkst. žmonių, o iš viso per šiuos tris metus ėjimo iššūkį priėmė daugiau nei 22 tūkst. žmonių.

„Stebina ir nueitų žingsnių skaičius – per trejus metų jų suskaičiuota net 9,2 mlrd., kas atitinka atstumą, lygų 175 kelionėms aplink Žemės rutulį. Galima drąsiai teigti, kad šis iššūkis – atitikmens šalyje neturinti iniciatyva, kuria nepaprastai didžiuojamės. Juk kartu su ERGO, Valstybinių miškų urėdija ir #walk15 programėlės ėjikais užauginome jau 5 žingsnių giraites skirtingose Lietuvos vietose!“ – rezultatais džiaugiasi V. Musvydaitė-Vilčiauskė.

Medžių sodintojai – ir iš užsienio

Dovbyšas taip pat atkreipia dėmesį į didėjantį miškus sodinančių savanorių įsitraukimą. Šiemet medžius sodinti užsiregistravo 450 žmonių, o per tris metus – net 1150. Tai ne tik organizatorių darbuotojai, bet ir vietos bendruomenės, įmonių, ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir mokyklų atstovai. Prie medžių sodinimo aktyviai jungėsi ir žingsnius rinkusios komandos, kai kurios jų į finalinius sodinimo renginius atvyko net iš kitų šalių, pavyzdžiui, Jungtinės Karalystės.

„Apžvelgę šiuos skaičius, galime sakyti, kad žingsnių iššūkiai populiarėja. Didesnės motyvacijos rinkti žingsnius suteikia ir tai, kad už juos įgyvendinamas tam tikras kilnus tikslas, jis vėliau prisideda ir prie vietos gyventojų galimybių kokybiškai pailsėti. Tokių iniciatyvų poreikį rodo ir tyrimai – pernai ERGO atlikta apklausa atskleidė, kad net 90 proc. respondentų pasisakė už tokio projekto reikalingumą Lietuvai, o daugiau nei trečdalis šį iššūkį įvertino aukščiausiu balu“, – teigia ERGO vadovas.

Daugiau informacijos:

Jolanta Karpuškienė

ERGO komunikacijos projektų vadovė

El. paštas jolanta.karpuskiene@ergo.lt

Mob. +370616 09090

Pranešimą paskelbė: Karolis Adamonis, UAB „INK agency“
ERGO žingsnių iššūkis: per trejus metus – virš 9,2 mlrd. žingsnių ir 90 tūkst. medžių

Facebook Comments