Gamtos grožiu užburiantys Italijos slidinėjimo kurortai – suskubę dar spėsite pasimėgauti žiemos pramogomis

Kalnai jau spėjo pasidengti storu sniego sluoksniu, o slidinėjimo kurortai atvėrė duris naujų potyrių ir ekstremalių pramogų išsiilgusiems poilsiautojams. Tiems, kurie dar nesuskubo pasirūpinti žiemos atostogomis kalnuose, tačiau dega noru užsidėti slides, šokti ant snieglentės ir išbandyti naujas trasas, didžiausio Baltijos šalyse kelionių organizatoriaus „Novaturo“ atstovė Jurgita Savickaitė rekomenduoja šiais metais atrasti geriausius Italijos slidinėjimo kurortus.

„Slidinėjimo sezonas Italijoje prasideda sausio pradžioje ir tęsiasi iki kovo mėnesio pabaigos, tad net ir tie, kurie atostogomis nepasirūpino iš anksto, dar gali rasti patrauklių pasiūlymų ir spėti pasimėgauti žiemos pramogomis, kalnų grožiu ir puikiais slidinėjimo kurortais, kuriais garsėja Italija. Tiesa, skrydžių ir laisvų viešbučių pasirinkimas sparčiai tirpsta, tad rezervuoti savo kelionę reikėtų jau dabar“, – sako J. Savickaitė.

Ji priduria, kad „Novaturas“ kovo mėnesį planuojantiems slidinėjimo keliones Italijos kurortuose siūlo itin patogius skrydžius iš Vilniaus į Bergamą, išvykstant šeštadienį ir grįžtant po savaitės. Skrydžius iš Vilniaus būtent šeštadieniais kovą „Novaturas“ siūlo vienintelis, vertinant tiek kitų kelionių organizatorių pasiūlymus, tiek oro linijų pasiūlymus planuojantiems keliones savarankiškai. Tai keliautojams suteikia lankstumo ir patogumo išnaudoti laisvas savaitgalio dienas. Be to, dauguma viešbučių slidinėjimo atostogoms keliautojus priima būtent laikotarpiui nuo šeštadienio, tad tai dar vienas patogumas planuojant keliones būtent nuo šios dienos.

Tarp populiariausių Italijos slidinėjimo kurortų – Madonna di Campiglio ir Livigno

Tiems, kurie slidinėti Italijoje susiruošė pirmą kartą, J. Savickaitė pataria pirmiausia pasidomėti kurortais ir jų išskirtinumais – vieni jų garsėja patyrusiems slidininkams ar bekelės mėgėjams pritaikytomis trasomis, kiti labiau tinkami pradedantiesiems ar pažengusiems. Verta atkreipti dėmesį ir į papildomus kurortų siūlomus privalumus: kokybišku poilsiu lepinančius SPA centrus, geru maistu garsėjančius restoranus bei siūlomas aktyvias pramogas.

„Kelis šimtus slidinėjimo kurortų turinti Italija turės kuo nustebinti kiekvieną – atostogų malonumą čia kuria žmogaus nepaliesta gamta, net 3000 m virš jūros lygio iškilusios kalnų viršūnės ir unikalūs terminių pirčių kompleksai. Tikrai ne veltui tūkstančiai keliautojų jau seniai pamilę Livigno, Val Randena, Val di Fiemme, Val di Fassa ar Val Gardena slidinėjimo regionus“, – sako kelionių entuziastė.

Nuostabiais Alpių vaizdais garsėjantis Madonna di Campiglio slidinėjimo kurortas vadinamas vienu gražiausiu visoje Italijoje. Slidinėjimo trasos kurorte tęsiasi apie 150 kilometrų, o platų trasų pasirinkimą čia turi ne tik pradedantieji ir pažengę slidininkai, bet ir tikri profesionalai – juodosios trasos driekiasi net 33 kilometrus. Tiems, kurie mėgsta išties ekstremalius iššūkius, rekomenduojama išbandyti Spinale direttissima trasą, kuri pasiekia net 70 laipsnių nuolydį ar vieną seniausių Italijoje, slalomo slidinėjimo varžyboms pritaikytą 3-Tre trasą. 

Įdomiu potyriu ieškantiems naujų įspūdžių taps ir naktinis slidinėjimas Biancaneve di Marilleva trasoje. Vakariniu metu trasa puikiai apšviesta, tačiau žvaigždėtas dangus virš galvos kuria ypatingus pojūčius. Čia pat Madonna di Campiglio kurorte galima išbandyti ir 3 kilometrų ilgio rogučių trasą, išsinuomoti sniego dviratį ar mėgautis 4 parkais, pritaikytais specialiai snieglenčių mėgėjams.

Garsiajam Madonna di Campiglio slidinėjimo kurortui nė kiek nenusileidžia ir lietuvių itin pamėgtas Livigno kurortas, kurį dažnai renkasi patyrę slidininkai ir snieglenčių sporto gerbėjai. Lombardijos regione esantis Livigno kurortas įsikūręs maždaug 1800 metrų aukštyje, o aukščiausias jo taškas pasiekia net 2798 metrus, tad galėsite būti ramūs – natūralaus sniego čia tikrai nepritrūksite. Kurortas turi 115 kilometrų besidriekiančias trasas, iš kurių 40 kilometrų sudaro mėlynos, 56 kilometrus – raudonos ir 19 kilometrų – juodos trasos. Visos trasos įrengtos Carosello ir Motollino šlaituose, kuriuose rasite sniego parkus ir specialiai snieglenčių mėgėjams pritaikytas plačias natūralaus sniego trasas. Livigno kurorto privalumus įvertins ir laisvo slidinėjimo mylėtojai.

Nors dauguma Italijos kurortų duris užveria balandžio mėnesį, Livigno kurorte slidinėjimo sezonas trunka iki pat gegužės, tad tai puikus pasirinkimas tiems, kurie nori vykti į slidinėjimo atostogas vėliau, nei įprastu slidinėjimo sezonu.

„Pradedantiesiems slidininkas iš Livigno kurorto rekomenduojama kilti Carosello šlaito kryptimi keliančiais keltuvais – čia rasite išsidėsčiusias mėlynas trasas. Pažengusiems slidininkams verta persikelti į pačią Carosello slidinėjimo zoną, kurioje yra daugybė raudonų trasų – ne itin sudėtingų, bet įdomių. Na, o profesionalams verta rinktis Val Federijos slėnį – čia laukia tikri sniegynai ir tikrai sudėtingi, įdomūs maršrutai“, – nusprendusiems apsistoti šiame kurorte pataria J. Savickaitė.

Slidinėjimo kelionės – galimybė patirti kitokią Italiją

Grožiu paperkantys ir nuostabias slidinėjimo trasas bei pramogas siūlantys Italijos ir kurortai jau turi savo ištikimų gerbėjų ratą, kurį kasmet papildo nauji šią žiemos atostogų kryptį atrandantys keliautojai.

Nuo Klintinių Alpių Lombardijoje su apsnigtomis smailiomis kalnų viršūnėmis tarsi iš pasakos, iki Dolomitinių alpių Val Randena, Fiemme ir Fassa regionuose, kur kalnai tarsi didžiuliai akmenys išmėtyti po laukus – puikiai išvystytame alpių masyve slidinėjimo malonumą atras ir pradedantieji, ir patyrę slidinėtojai. Kad ir kurį regioną pasirinksite, būsite maloniai nustebinti jus supančios aplinkos ir kerinčių gamtos vaizdų.

„Be abejonės, Italijos slidinėjimo kurortuose turime ir didelį viešbučių pasirinkimą – nuo visai paprastų, pritaikytų keliaujantiems su ribotu biudžetu, iki labai prabangių SPA viešbučių, garsėjančių puikiu aptarnavimu, komfortu ir plačiu paslaugų spektru. Atvykstantiems į Italiją ne tik paslidinėti, visuomet rekomenduojame patyrinėti vietines apylinkes ir pajusti žiemiškos Italijos atmosferą – netoli Livigno yra haskių kaimelis, kuriame galima pasivažinėti haskių tempiamomis rogėmis, papramogauti važinėjantis po sniegą keturračiais, po slidinėjimo pasimėgauti karštomis pirtimis ir lauke įrengtais baseinais, pavaikštinėti po parduotuvėles ir skaniai pavalgyti vietinėse kavinėse bei restoranuose, kurių Italijos slidinėjimo kurortuose išties gausu“, – pasakoja „Novaturo“ atstovė.

Pranešimą paskelbė: Aušra Matulaitytė, Integrity PR, UAB

Gamtos grožiu užburiantys Italijos slidinėjimo kurortai – suskubę dar spėsite pasimėgauti žiemos pramogomis


Gamtos grožiu užburiantys Italijos slidinėjimo kurortai – suskubę dar spėsite pasimėgauti žiemos pramogomis


Gamtos grožiu užburiantys Italijos slidinėjimo kurortai – suskubę dar spėsite pasimėgauti žiemos pramogomis


Gamtos grožiu užburiantys Italijos slidinėjimo kurortai – suskubę dar spėsite pasimėgauti žiemos pramogomis

Facebook Comments