Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Elektros tinklų projektavimas

Tinklu projektavimasNamo statybos – sudėtingas ir daug skirtingų veiksnių apimantis procesas. Neužtenka įsigyti sklypo norimoje vietoje ir pradėti ręsti savo svajonių būstą. Iš pradžių reikalingas nuodugnus planavimas – būtinas techninis bei darbo projektai. Šiuose dokumentuose smulkiai išdėstomas būsimojo statinio planas – namo konstrukcija, vantentiekio ir nuotekų sistemos, prisijungimas prie telekomunikacinių ryšių, elektros tinklu projektavimas ir kita. Kiekviena dalis yar skirtinga ir reikalauja skirtingų žinių. Šiame straipsnyje supažindinsime su elektros tinklų projektavimu.

  • Kokie darbai atliekami? Elektros tinklų projektavimą atlieka tik savo srities specialistai, galintys įvesti elektrą į bet kokį reikiamą objektą – namą, ligoninę, butą, prekybos centrą, koncertų salę ar kotedžą. Atestuoti elektrotechnikos specialistai atlieka tokius darbus: projektuoja, pasirūpina gyvenamųjų namų, komercinių ir gamybinių objektų prijungimu prie skirstomųjų elektros tinklų, atlieka pastočių įrengimo darbus, rūpinasi oro kabelinių linijų tiesimu. Dėl elektros tinklų projektavimo gali kreiptis ne tik naują pastatą statantys klientai, bet ir esami elektros tiekimo sistemos vartotojai, norintys pastate atlikti atnaujinimo ir modernizavimo darbus. Tiek modernizuojant, tiek ruošiant naują projektą, laikomasi visų būtinų prisijungimo prie elektros tiekimo techninių sąlygų.
  • Kas gali juos atlikti? Šiuo metu elektros tinklų ptojektavimas gali būti atliekamas skirstomųjų elektros tinklų įmonėje arba kitoje privačioje įmonėje, kuri atlieka tokio pobūdžio darbus bei turi reikiamus atestatus. Labai svarbu pasirinkti savo srities žinovą, todėl prieš nuspręsdami, paieškokite atsiliepimų ir rekomendacijų apie kelias įmones ir rinkitės tą, kuri labiausiai atitinka jūsų lūkesčius. Parengtą ir suderintą projektą reikia pristatyti AB „LESTO“, kuri per 8 darbo dienas suteiks prisijungimo paslaugos sutartį.
  • Kiek visa tai kainuoja? Kainų amplitudė yra labai plati. Pavyzdžiui, ji gali svyruoti nuo šimto iki kelių tūkstančių eurų. Skirtumas tikrai nemažas, tačiau kaina priklauso nuo kiekvieno individualaus atvejo ir darbų termino. Kuo projektas sudėtingesnis, o darbų daugiau – tuo užduoties atlikimas užtruks ilgiau. Juk negalima lyginti elektros tinklo projektavimo vienam butui ir visam daugiabučiui.
  • Kiek tai užtrunka? Tai vėlgi labai priklauso nuo rengiamo projekto pobūdžio. Įprastai jis parengiamas per 2-8 savaites, ypatingais atvejais gali užtrukti ir šiek tiek ilgiau.

Elektros instaliacija – būtina kiekviename naujame pastate, o be tiksliai sudaryto tinklų projekto jos niekaip neįrengsite. Tad kreipkitės į patikimą specialistą ir nereikės nerimauti, kad darbas gali būti atliktas nekokybiškai.

Facebook Comments