Egzotiškos atostogos: kaip išsaugoti bagažą ir kam reikia rūpintis neįvykusia kelione?

Lietuviai vis dažniau ieško egzotikos ir tikriausiai ne veltui nuo balandžio vidurio Lietuvos piliečiai į pamėgtą Tailandą turizmo tikslais galės drąsiai vykti be vizos. Ne tik ši Pietryčių Azijos valstybė, bet ir Vietnamas, Balis yra tapę tautiečių svajonių kryptimis. Tiesa, draudikai pastebi, kad egzotiškesnės kelionės žadina ir saugumo poreikį. Lietuviai draudžia bagažą, saugosi nuo neįvykusios kelionės ir rūpinasi civiline atsakomybe.

Draudimo ekspertai pastebi, kad keliaujant į tolimas šalis savo saugumą vertina bet kokio amžiaus keliautojai. Tiesa, priešingai nei vyresni, jaunieji nuotykių ieškotojai dažniau keliones organizuojasi patys, todėl įvairios rizikos jiems tampa dar aktualesnės. Draudimo ekspertai pastebi, kad kelionių draudimu žmonės rūpinasi beveik visada, tačiau vykstant toliau – pasirenkama platesnė apsauga. Rūpinamasi ne tik sveikata, bet ir civiline atsakomybe, neįvykusia kelione, bagažo draudimu.

Pakeliui į egzotišką šalį – pamestas bagažas

Atostogos tokiose tolimose šalyse, kaip Tailandas ar Vietnamas, gali žadėti ne tik auksinius paplūdimius, įdomų maistą ir įspūdžius, bet ir ilgą kelionę iki tikslo. Siekiant keliauti pigiau, ypatingai jaunesni keliautojai, dažnai renkasi daugiau jungiamųjų skrydžių, o kartais tenka iš vieno mieste esančio oro uosto nusigauti į kitą. „Compensa Vienna Insurance Group“ produktų ir rizikos vertinimo departamento vadovas Linas Laugalis teigia, kad sudėtingesnės kelionės gerokai išaugina pametamo bagažo riziką – iki kelionės tikslo lagaminai neatkeliauja net gana dažnai.

Dalis lagaminų pasimeta perkraunant juos iš vieno lėktuvo į kitą ir tikslą pasiekia daug vėliau nei pats keliautojas. Kita dalis net neatsiranda – todėl neatmetama ir vagysčių galimybė. Skaičiuojama, kad vidutinė pamesto bagažo žala gali svyruoti nuo 100 eurų iki net 1500 eurų. Tai priklauso nuo draudimo sumos, daiktų, kuriuos keliautojas turi su savimi. L. Laugalis prisimena vieną atvejį, kai pakeliui į Italiją su jungiamuoju skrydžiu buvo pamestas klientės bagažas, o kai šis atsirado, ji jau buvo kitoje Italijos dalyje. Šiuo atveju lagaminas buvo grąžintas į Lietuvą, o nuostoliai dėl būtiniausių daiktų įsigijimo – atlyginti.

„Norint paprasčiau atrasti savo lagaminą, verta jį pažymėti iš išorės ir viduje. Pavyzdžiui, užrišus spalvotą diržą ar skarelę, prisiuvus įdomių, jau patirtus nuotykius primenančių, detalių, įprastas lagaminas tampa lengviau atskiriamas ir jį paprasčiau apibūdinti, jei dingtų tarp jungiamųjų skrydžių. Taip pat prie lagamino galima pritvirtinti ir identifikacijos kortelę su kontaktiniais duomenimis – ši turėtų būti tiek viduje, tiek ir išorėje“, – pataria L. Laugalis.

Neįvykusi kelionė – reta, bet brangi

Neįvykusios kelionės rizika natūraliai didėja pasirinkus skrydžius su persėdimais. Pavyzdžiui, dėl antros ar kitos transporto priemonės techninio gedimo užsilaikius viename oro uoste, pavėluojama į kitame numatytą jungiamąjį skrydį. Tiesa, draudikai pastebi, kad vis dėlto dažniausiai kelionė neįvyksta dėl artimųjų ar paties keliautojo sveikatos. Tačiau nepaisant to, kol kas neįvykusios kelionės draudimo apsauga nėra itin populiari. Ją dažniausiai renkasi žmonės, įsigyjantys tikrai brangius kelialapius bei, žinoma, šeimos su vaikais.

„Dažniausiai suplanuotos kelionės neįvyksta dėl įvairių netikėtų susirgimų. Ypač dažnai suaugusieji negali išvykti atostogauti dėl to, kad suserga mažamečiai vaikai, kuriems reikalinga priežiūra. Pavyzdžiui, visai neseniai, likus vos 2 dienoms iki numatytos kelionės, kliento dukra pradėjo karščiuoti – kelionė neįvyko. Tokiu atveju atlyginamos ne tik išlaidos bilietams įsigyti, bet ir viešbučio rezervacijos mokestis“, – sako L. Laugalis.

Neįvykusi kelionė tikriausiai yra viena iš tų rizikų, nuo kurios apsisaugoti iš tiesų negali niekas. Kažkas suserga, kažkur užsilaiko lėktuvas ar ištinka bet koks kitas draudžiamasis įvykis. Todėl ekspertas apie neįvykusios kelionės draudimą rekomenduoja galvoti visiems, kurių kelialapių vertė siekia ir vos 100 eurų. Neišvykus į kelionę net ir su tokia suma nuostoliai gerokai viršys draudimo įmoką.

Pranešimą paskelbė: Lina Venskaitytė, Nova media

Facebook Comments