Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Dell XPS 13 nešiojami kompiuteriai – verslui ir pramogoms

nešiojami kompiuteriaiNešiojami kompiuteriai – neatskiriama mūsų gyvenimo dalis. Jais naudojasi paaugliai, verslininkai, studentai ir net močiutės, puikiai įvaldžiusios Skype ir Facebook subtilybes ir nuolat stebinčios savo vaikaičių gyvenimą. Nešiojamieji kompiuteriai – gana nepigus malonumas. Vidutinė kaina – 300-800 eurų, tad juos sau gali leisti ne visi. Bet lizingo bendrovės trina rankomis, nes būtent jų pastangos nešiojamus kompiuterius atneša į lietuvių namus.

Šiandien norėtume trumpai pristatyti vieną geriausių 2015 metų nešiojamųjų kompiuterių – Dell XPS 13. Tai labai kompaktiškas ir puikus produktas tiek verslui, tiek studijoms, tiek ir pramogoms. Jo kaina – 800-850 eurų, jei perkate iš JAV (neliečiamu ekranu, nes liečiamu – vos ne dvigubai brangiau). Lietuvoje – kur kas brangiau, nes tai naujas produktas, išleistas dar šiais metais.

Kuo gi šis 13 colių ekrano įstrižainės nešiojamas kompiuteris toks ypatingas? Visų pirma, apie jį teigiamai atsiliepia IT žiniasklaida visame pasaulyje vadindama geriausių 2015 metų „ultrabooku“. „Ultrabookas“ – tai nauja nešiojamų kompiuterių klasė. Jie nedideli, ploni, lengvi ir labai galingi. Taip pat jie gana brangūs, todėl laikoma, kad jie orientuoti daugiau į verslo segmentą. Šie nešiojami kompiuteriai pasižymi 3 svarbiausiai bruožais, kuriuos vertėtų išskirti:

  1. Galingas procesorius. Pavyzdžiui Del XPS 13 montuojami galingi i5 arba net i7 procesoriai. Reiškia šie kompiuteriai tinkami ir vaizdo failų apdirbimui, ne tik filmuotos medžiagos peržiūrai. „Paveža“ jie ir vidutinio „svorio“ žaidimus, tik rekomenduotina tokį prijungti prie televizoriaus, nes ekranas neperduos to smagumo.
  2. Ypatingi ekranai. Ekranams „ultrabookų“ gamintojai skiria daug dėmesio. Jie dabar IPS – kur kas ryškesnis ir vaizdą perteikia geriau. Taip pat kai kurie jų yra liečiami. Pavyzdžiui Dell XPS 13 nešiojamieji kompiuteriai išleisti dviem versijomis – su liečiamu ekranu ir paprastu, neliečiamu.
  3. Ilgas baterijos veikimas. Plonieji ir galingieji nešiojami kompiuteriai ne veltui yra daromi su 13 colių įstrižainės ekranais, nors dažniausiai jie būna 11 ar 12 colių. Tai optimali ekrano įstrižainė, padedanti sutaupyti energijos. Dell XPS 13 šioje srityje – lyderis. Gamintojai įmontavo itin talpią bateriją, todėl šis galingas „mažylis“ gali veikti be perstojo net 12 valandų. Paprastas nešiojamas kompiuteris paprastai veikia 4-5 valandas, tad nieko baisaus, jei namie palikote pakrovimo laidą – iki darbo pabaigos „ultrabooko“ baterijos tikrai pakaks. Aišku, reikės nustatyti rimtą energijos taupymo režimą.

Nešiojamieji kompiuteriai dabar gali viską. Tik namų dar nešluoja ir indų neplauna. Svarbiausia – pasirinkti tokį produktą, kuris tarnautų bent 3-5 metus.

Facebook Comments