Dantų balinimas: ar rezultatas ilgalaikis?

dantų balinimas

Dantų balinimas – pakankamai žinoma procedūra, kurios metu dantų spalva tampa… balta (tai atskleidžia jau pats procedūros pavadinimas). O klausimas, ar rezultatas bus ilgalaikis, skatina aptarti ne vieną aspektą.

Kyla klausimas, kur kreiptis? Jei gyvenate Vilniuje, jums bus patogu apsilankyti „Odontėjoje“. O plačiau galite sužinoti čia: https://odonteja.lt/dantu-balinimas/. Kaip matote atvėrę šios odontologijos klinikos tinklalapį, teikiama daug aktualių paslaugų. Kokios jos?

Odontologija – daug paslaugų, viena už kitą aktualesnių

Tai nėra hiperbolė. Iš tiesų odontologijoje yra daug paslaugų ir kartais atrodo, kad jos viena už kitą svarbesnės. Keletas pavyzdžių:

  • Estetinis plombavimas
  • Dantų protezavimas
  • Endodontinis gydymas

Kiekvienas pacientas nori, kad problema būtų išspręsta sklandžiai, greitai. Ir turbūt sutiksite, kad kiekvienu atveju svarbiausia tampa būtent ta procedūra, kurios reikia. Jeigu sutarėte dėl estetinio plombavimo, tai tikitės puikaus rezultato. Jeigu rūpi protezavimas, tai būtent jis tampa svarbiausias.

Malonu pasakyti, kad odontologija dabar, XXI-ajame amžiuje, yra labai pajėgi. Tačiau tai nepaneigia dantų priežiūros reikšmingumo.

Veiksniai, turintys įtakos balinimo poveikio ilgalaikiškumui

Grįžkime prie dantų balinimo. Odontologai nebando pagražinti situacijos, meluoti, kad išbalinti dantys tokie liks amžinai.

Kas lemia, kiek laiko bus džiaugiamasi spindinčia šypsena? Įvardijami šie aspektai:

  • Gyvenimo būdas
  • Genetika
  • Amžius
  • Traumos

Nurodoma, kad po balinimo baltumas lieka iki 3 metų (tiksliau, nuo 1 iki 3). Dantys greičiau tamsėja priklausomai nuo vyno, kavos, arbatos gėrimo ir, žinoma, nuo tabako. Ką daryti? Laikytis gydytojo nurodymu. Ir labai svarbu paminėti, kad norint išlaikyti dantis gražius (bei sveikus) reikalinga profesionali burnos higiena. Gydytojai odontologai ją atlieka kruopščiai. Pacientai ilgiau džiaugiasi baltais dantimis. Be to, profesionali burnos higiena padeda ir ėduonį atbaidyti (ir kitas dantų problemas).

Ne vieta eksperimentams

Pabrėžtina, kad viskas, apie ką čia kalbame, yra susiję su sveikata. Todėl būtina pasakyti, jog tai neturi tapti eksperimentavimu. Nusigriebus kokią mintį ir bandant savarankiškai balinti dantis galima pakenkti emaliui, o to tikrai nenorite.

Kreipkitės į gydytojus odontologus – tai vienintelis konstruktyvus patarimas. O kreiptis nebaisu, mat kiekvienas atsakingas specialistas mandagiai priims ir atidžiai įvertinęs dantų būklę rekomenduos gydymo variantus.

Galima daryti prielaidą, kad šiuolaikinė odontologija tokia pajėgi dėl modernios įrangos, bet iš tikro visas pastangas deda specialistai, kurie ne tik žino, kaip su ta įranga elgtis, bet ir apskritai puikiai nusimano, nuo ko pradėti, ką daryti, ko nedaryti, ką rekomenduoti, kiek laiko skirti vizitui ir t. t. Iš to aiškėja, kad tenka išmanyti ir vadybinius dalykus – juk atmestinai planuojant laiką kasdieniai darbai virstų chaosų, reikėtų dirbti streso sąlygomis, o ir klinikos lankytojai anaiptol nebūtų patenkinti.

Kaip kad kalbėta apie neeksperimentavimą su dantimis, tas pats pasakytina ir apie veiklos vyksmą odontologijos klinikose: ne vieta eksperimentams.

Pasitikėjimas

Kad ir koks gydymas reikalingas, gera žinoti kliniką, kurioje viskas atliekama atidžiai, laikantis aukščiausių standartų. Gera žinoti tokią kliniką, kurioje bendraujama mandagiai, o į problemas nenumojama ranka.

Pasitikėjimo vertą odontologijos kliniką galite rasti Vilniuje, o jei norite daugiau informacijos internete, tuomet tiesiog suveskite adresą Odonteja.lt ir galėsite susipažinti su teikiamomis paslaugomis.

Facebook Comments