Bėgikė V. Žūsinaitė: sportas – ne tik rezultatai, bet ir vienijančios idėjos

Jau spalio 2 dieną bėgimo entuziastai tradiciškai susitiks Kaune vykstančiame „Pink Run“ – rožinio kaspino paramos bėgime. Dalyviai gali pasirinkti 5 ir 10 kilometrų distancijas, o mažųjų laukia speciali 600 metrų ilgio trasa. Praėjusiais metais pirmoji 5 kilometrų atstumą įveikusi bėgikė Vaida Žūsinaitė sako, kad tokiose sporto šventės svarbūs ne rezultatai, o vienijančios idėjos. Sportininkė dalijasi patarimais, kaip tinkamai pasiruošti laukiančiam bėgimui.

Kaip pataria žinoma bėgikė, pirmiausiai labai svarbu įvertinti savo galimybes ir dar prieš pasirenkant distanciją, pagalvoti, kokius atstumus įprastai įveikiate bėgdami. 

„Jeigu bėgiojate ir treniruojatės, tai dar prieš startą apgalvokite, kokiu greičiu bėgsite, pradėti rekomenduoju šiek tiek lėčiau, ne per greitai, kad nereikėtų kankintis nuo pirmųjų metrų. Jeigu pradedate treniruotis praktiškai nuo nulio, tai labai svarbu įsivertinti savo fizinį pasiruošimą“, – pataria V. Žūsinaitė.

Anot jos, sportuojant sveikata, saikas ir savo galimybių įvertinimas visada turėtų būti pirmoje vietoje, todėl naudinga dar prieš pradedant intensyviau sportuoti pasitikrinti sveikatą, stebėti savo savijautą. Bėgikė rekomenduoja startui ruoštis po truputį ir krūvį didinti ne iš karto, kad nejaustumėte persitempimo ir nedingtų noras bėgioti.

Nuo 2014 m. organizuojamas „Pink run“ bėgimas yra skirtas palaikyti krūtų vėžiu sergančias moteris, todėl V. Žūsinaitė sako, kad svarbiausia tikrai ne asmeniniai rekordai ir stojant prie starto linijos pernelyg didelių tikslų nereikėtų keltis, ypač dar tik pradedantiems bėgioti.

Svarbios detalės

Šiais metais spalio pradžioje vykstančiame bėgime startuoti planuojanti V. Žūsinaitė, pasirinko 10 kilometrų trasą. „Man visą laiką smagu bėgti tokiuose bėgimuose, kurie turi prasmingą tikslą, palaiko ir skleidžia svarbią idėją. Sportas yra ne tik rezultatų siekimas ir varžymasis tarpusavyje, jis suvienija žmones bei gali atkreipti kitų dėmesį į svarbius dalykus, kaip šiuo atveju, priminti apie krūties vėžiu sergančių moterų ir jų artimųjų palaikymą“, – sako ji.

Nors „Pink run“ vyksta įsibėgėjus rudeniui, visi sportuojantys pritars, kad blogo oro judėti nebūna. Bėgikė V. Žūsinaitė vėstant orams pataria nenustoti bėgioti ir tai daryti nuosekliai, kad organizmas prisitaikytų prie besikeičiančios oro temperatūros. 

Sportuojant lauke vėsesnėmis dienomis svarbu pasirūpinti, kad būtų šilta galūnėms, o aprangą rinktis pagal savo bėgimo tempą. Kaip pataria sportininkė, bėgant savo malonumui, neskubant, reikėtų apsirengti šilčiau, nes gali būti vėsu, tačiau jeigu norisi greičiau bėgti, svarbu įvertinti, kaip greitai sušyla jūsų organizmas, nes tai labai individualu ir pagal tai reikėtų pasirinkti tinkamą aprangą.

Taip pat sportuojantiems svarbu užtikrinti, kad organizmui netrūktų naudingų medžiagų, todėl reikėtų skirti dėmesio sveikai ir subalansuotai mitybai, pasirūpinti vitaminų ir mineralų atsargomis, vartoti pakankamai skysčių.

Bėgikė V. Žūsinaitė taip pat rekomenduoja skirti ypatingą dėmesį mitybai bėgimo išvakarėse, svarbu pasirūpinti, kad organizmas prikauptų pakankamai angliavandenių, skysčių. „Neeksperimentuokite prieš bėgimą, nebandykite naujų maisto produktų, kad nekiltų skrandžio ar virškinimo problemų. Starto dieną bent tris valandas prieš bėgimą verčiau nevalgykite nieko arba rinkitės lengvus užkandžius, kuriuos žinote, kad organizmas galės greitai suvirškinti“, – įspėja V. Žūsinaitė. 

5 kilometrų distancijos rėmėjo „Oilesen D3“ ir 10 kilometrų trasos rėmėjo „SmartHit“ prekinio ženklo atstovai kviečia prisijungti prie šio paramos bėgimo ir parodyti palaikymą krūties vėžiu sergančioms moterims ir jų artimiesiems. Rėmėjai ragina skirti daugiau dėmesio savo sveikatai, rūpintis visaverte mityba, fiziniu aktyvumu ir ligų prevencija.

Siekant išvengti traumų bėgimo metu, prieš startą svarbu tinkamai apšilti, atlikti tempimo pratimus, o bėgimo metu pajutus neįprastus skausmus verčiau sustoti ir neslobstant skausmui, kreiptis į specialistus.

Pranešimą paskelbė: Laura Dabulytė, Budinti komunikacija, UAB
Bėgikė V. Žūsinaitė: sportas – ne tik rezultatai, bet ir vienijančios idėjos

Facebook Comments