Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Atostogos Maljorkoje

MaljorkaMaljorka – nedidelė, jauki sala Viduržemio jūroje. Dažniausiai tai – pajūrio kurortas, mėgstantiems daug saulės, šiltą bei švarią jūra. Maljorka priklauso ne ytin ekonomiškai stipriai Ispanijai, tad kainos saloje palyginus su kai kuriais kitais pietų kurortais nėra didelės. Tai taip pat didelis pliusas. Į salą paprastai keliaujama lėktuvu, nors galima čia atvykti ir keltų, pakeliui pasižvalgant tiek ir po kitas Balearų salyno salas, tiek ir plačiau po Viduržemio jūrą.
Pagrindinis salos miestas – Palma. Čia yra ir tarptautinis oro uostas, ir daug naujų viešbučių, tad čia telkiasi didžioji dalis turistų. Šiaip sala gana nedidelė, kalnuota, tad tarp aktyvesnių turistų populiarūs pasivaikščiojimai kalnuose. Įrengta, arba tiksliau sakant – sužymėta gana nemažai takų, kuriais galima pavingiuoti tarp uolų ir pavienių augalų bei pasigrožėti sala iš aukščiau. Galima vaikščioti ir paplūdimiais, kartais einant tiesiog pajūriu, bangoms plaunant kojas, o kartais palypėjant aukščiau. Žinoma, nereikia pamiršti ir viduramžių miesto Palmos – gerai išnaršyti jos senamiestį, siauras gatveles bei pavienius įdomesnius architektūros objektus. Daug istorijos išlikę ir salos kaimeliuose, kur žmonės dar dabar neretai gyvena kelių šimtų metų senumo nameliuose.
Vis tik norint pamatyti visą salą, geriausia atskridus nuomotis automobilį. Automobiliu galite patogiai aplankyti visus salos kampelius, apvažiuoti Maljorką ratu ar skersai ir išilgai. Audrų metu netgi galima pervažiuoti į kitą salos pusę ieškant užuovėjos maudynėms. O ir pamatyti pačioje saloje išties yra ką, daugiausiai tai – įvairius senus kaimelius, mažus ūkelius, taip pat nuostabią žaliai kalnuotą Maljorkos gamtą. Žinoma, jei jūsų tikslas tik pasyvus poilsis paplūdimyje, atskridus į Palmą – tuomet automobilio tikai nereikia.
Renkantis atostogų vietą, Maljorka dažnai konkuruoja su Turkijos Antalija. Abu šie kurortai gana pigūs, patogūs dėl tiesioginių skrydžių, geros, turistams pritaikytos infrastruktūros. Visgi Maljorkoje galima tikėtis šiltesnių orų žiemą, o vasarą – kiek daugiau gaivesnio vėjo. Maljorkoje kiek ramiau, daugiau autentikos, tuo tarpu pačioje Antalijoje vyrauja viešbučių kompleksai, ir norint pamatyti krašto istorijos bei kultūros vertybes, reikia kiek daugiau pakeliauti. Na, ir vis tik, Ispanijai priklausanti Maljorka reikalauja kiek didesnio kelionių biudžeto nei Turkija.

Facebook Comments