Ar turėtumėte pirkti naujus baldus ar atnaujinti senus?

baldų pervilkimas

Kai ateina laikas pertvarkyti namų interjerą, turite dvi pagrindines galimybes, ką daryti su baldais. Galite išmesti senus baldus ir įsigyti naujus.

Tai bus lengviausias variantas, reikalaujantis iš jūsų mažiausiai pastangų. Tačiau tuo pačiu toks sprendimas bus ir brangesnis kišenei. Kai kuriais atvejais galite kompensuoti naujų baldų kainą pardavę senuosius baldus. 

Arba galite pasirinkti atnaujinti turimus baldus. Tai ypač populiarus pasirinkimas, jei baldai turi sentimentalios vertės arba yra antikvariniai.

Taip pat tai atsakingas sprendimas leidžiantis apsaugoti gamtą nuo pramonės poveikio. Baldų restauravimas leidžia spręsti kaip atrodys baldas, priderinti prie kitų baldų ir sukurti naują interjerą namuose. 

Žinoma, tiek naujų baldų įsigijimas, tiek senų baldų atnaujinimas turi savų privalumų ir trūkumų. Apie juos trumpai toliau.

baldų atnaujinimas

Baldų restauravimo pliusai ir minusai

Šiais laikais vis daugiau žmonių atsigręžia į idėją baldus restauruoti, o ne išmesti. Tam yra daugybė priežasčių, bet būkime realistai ir pažvelkime į privalumus ir trūkumus. 

Baldų restauravimo pliusai

  • Efektyviai „perdirbate“ savo turimus baldus, tokius kaip kėdė ar sofa, o ne papildote jais ir taip nuolat didėjantį bei perpildytą sąvartyną.
  • Baldų restauravimas leidžia išsaugoti medžius, kurie būtų nukirsti naujų baldų gamybai.
  • Baldų atnaujinimas palyginus su naujų baldų gamyba, palieka mažesnį anglies dvideginio pėdsaką aplinkoje.
  • Galite ir toliau mėgautis mėgstamos kėdės ar sofos patogumu, užuot išleidę pinigus (tikriausiai) mažiau patogiam pakeitimui. 
  • Suteikiate savo seniems baldams puikią naują išvaizdą, pasirinkdami visiškai kitokias spalvas ar medžiagas aptraukimui. 
  • Išsaugote antikvarinius baldus, kurie dažnai yra pagaminti iš tvirtesnių medžiagų ir yra ilgaamžiškesni nei dauguma šiuolaikinių masinės gamybos baldų.

Baldų atnaujinimo minusai

  • Ne visada lengva rasti kas suteiks kokybišką baldų atnaujinimo paslaugą. Būtinai pasirinkite patikimą restauratorių, kuriam galėtumėte užduoti savo klausimus, kuris galėtų pasiūlyti platų medžiagų pasirinkimą ir priimtinas kainas, o jūs jaustumėtės gerai, patikėdami savo baldus atnaujinimui. 
  • Profesionalus minkštų baldų aptraukimas ir remontas užtrunka, kruopščiam darbui tinkamai atlikti restauraciją reikia laiko. Jei skubate, gali būti greičiau įsigyti naujus baldus. Žinoma, jei užsakote pagal katalogą ir baldai pristatomi per mėnesį-du, greičiausiai ne kažką sutaupysite laiko prasme nei laukti kol bus restauruota.
baldų restauravimas

O gal visgi pirkti naujus baldus? Privalumai ir trūkumai

Esminis privalumas perkant naujus baldus yra tai, kad galėsite turėti viską naują nepajudinę nė piršto. Galite nusipirkti įvairių stilių baldų, kurie atitiktų jūsų interjero dizainą.

Taip pat būsite ramūs, kad įsigytas naujas baldas yra patvarus ir patikimas(greičiausiai ir su garantija). Restauruoti baldai gali turėti tam tikrų techninių problemų, kurių nepastebite arba kurių negalite išspręsti. Nauji geros kokybės baldai turėtų tarnauti metų metus.

Naujų baldų įsigijimo minusai

Tačiau net ir naujų baldų įsigijimas gali turėti neigiamų pusių. Pagrindinė – jūs turite už juos sumokėti. Naujiems baldams greičiausiai išleisite daug daugiau pinigų nei restauruodami jau turimus senus baldus. Be to, galite turėti ribotas galimybes. Pavyzdžiui, jūsų norimas valgomojo stalas gali būti kitos spalvos ar kitos nei pageidaujama medienos.

Taigi sprendimas atsiremia į tai, kokios būklės pas jus yra baldas, ar įmanoma jį rekonstruoti taip, jog tiktų prie atnaujinto interjero, ar randate meistrą, kuris apsiimtų darbą ir pan.

Ir galiausiai, bet koks sprendimas bus tinkamas, svarbu, jog atitiktų jūsų poreikius ir leistų įgyvendinti svajones bei sukurti norimą interjerą savo namuose. 

Facebook Comments

Add a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *