Ar reikalinga speciali vėdinimo sistemos priežiūra?

vėdinimo sistemos priežiūra

Įsirengiau rekuperacinį vėdinimą – kas toliau? Ar galiu visa tai pamiršti, ar turėčiau ją kažkaip specialiai prižiūrėti? Kiekvienas namuose esantis inžinerinis sprendimas, ar tai būtų šildymo, ar vėdinimo sistema, reikalauja vienokios ar kitokios priežiūros.

Paprastai tokioms sistemoms rekomenduojama atlikti profilaktinį įrangos patikrinimą bent kartą per metus. Ne išimtis ir vėdinimo sistema, kurios efektyviam veikimui taip pat reikalinga kasmetinė profesionalų priežiūra.

Profilaktinė vėdinimo sistemos patikra – kas tai?

Kaip žinia, rekuperacinę vėdinimo sistemą sudaro visa eilė skirtingų įrangos elementų, kurie veikia kiekvienas atskirai ir tuo pačiu drauge. Tam, kad sistema veiktų efektyviai, jai būtina profilaktinė patikra, kurios metu patikrinami atskiri sistemos elementai ir esant poreikiui, pakeičiami naujais.

Idealiu atveju, kiekvienos patikros metu už vėdinimo sistemos techninę priežiūrą atsakingas asmuo turėtų viską fiksuoti techninio aptarnavimo ir apskaitos žurnale. Tokiu atveju, kiekvieną kartą atvykus vis kitam specialistui, jis matytų, kokie gedimai buvo praeityje, kurios dalys bei elementai pakeisti naujais ir pan.

Kam reikalinga vėdinimo sistemų profilaktika?

Vėdinimo sistemą tik iš pažiūros sudaro rekuperatorius ir ortakių sistema. Tačiau iš tiesų joje slypi kur kas daugiau detalių, kurios reikalauja išskirtinės priežiūros:

  • automatinio valdymo sistema;
  • difuzoriai;
  • oro sklendės;
  • ventiliatoriai;
  • filtrai ir t.t.

Automatinio valdymo sistemoje svarbiausias vaidmuo tenka vėdinimo sistemos temperatūrų bei oro apykaitos režimo rodikliams. Profilaktinės patikros metu atliekamas matavimo ir kitų elektroninių prietaisų būklės įvertinimas. Tame tarpe ir įrangoje esančių siurblių, pavarų bei ventiliatorių darbas.

Patikros metu svarbu patikrinti oro sklendes, ventiliatorių dirželių, guolių būklę bei atlikti reikalingus pakeitimus bei profilaktinius darbus. Ne mažiau svarbus ir paties įrenginio bei kai kurių jo dalių valymas, oro filtrų keitimas.

Kaskart atliekant vėdinimo sistemos profilaktinę priežiūrą, taip pat svarbu iš naujo įvertinti, ar esami nustatymai šiuo metu atitinka gyventojų poreikius. Juk prieš metus nustatyti oro apykaitos ar temperatūriniai rodikliai gali nebeatitinki šiandieninių realijų – galbūt padidėjo ar sumažėjo gyventojų skaičius. O gal netikėtai nuspręsta pakeisti tam tikrų patalpų paskirtį ir dėl to atsirado poreikis atlikti oro apykaitos rodiklių pakeitimus.

Facebook Comments