Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Ar įmanoma sutaisyti stogą savarankiškai?

skardinė stogo danga

Tai, ko gero yra pagrindinis darbas kurį norės sau atlikti namų šeimininkai. Stiprus aplinkos poveikis, vėjas, galima arba kaip reikiant pažeisti dangą arba apskritai “nurauti” jas nuo stogo. 

Taigi, ateina metas pasikeisti arba skardinę stogo dangą arba čerpes arba kito tipo stogo plokštes vardan geresnio stogo funkcionalumo ir estetikos.

Nors pati keitimo procedūra nėra tokia sudėtinga, vis dėl to, daugelis rekomenduoja rinktis profesionalų pagalba, kadangi tokie darbuotojai tikrai žinos ką daryti.

Štai keletas pagrindinių žingsnių

  • Nuimkite apsauginį sluoksnį nuo čerpės ar plokštės
  • Išimkite vinis ir nuimkite pažeistą plokštę
  • Uždėkite naują dangos dalį toje vietoje

Tinkamai ją pritvirtinkite.

Žinoma, čia pateikiame supaprastintą versiją, tačiau maždaug tokiu principu ir turėtų vykti keitimas.

Hidroizoliacinio sluoksnio remontas

Kitas dalykas kurį verta aptarti – tai hidroizoliacinio sluoksnio remontas. Kaip žinia, tokios apsauginės priemonės padeda apsaugoti stogą nuo drėgmės poveikio ir kartu saugo jūsų namo konstrukciją.

Sluoksnio keitimas gali būti pakankamai techniškas, priklausomai nuo pažeidimo rimtumo ir konkrečios stogo vietos. Čia vėl gi, geriausias sprendimas būtų pasirinkti specialistų pagalbą jeigu bent kiek abejote ar darbus pavyks atlikti patiems.

Čia reikėtų išimti visas senas čerpes ar plokštes, na ir žinoma senąjį hidroizoliacinį sluoksnį esantį po jais. Kartu reikėtų išvalyti ir prieš tai buvusių sandarinimo medžiagų liekanas.

Tai padarius, galima iškloti naujas medžiagas ir jas vėl tinkamai sutvirtinti.

Ką daryti su tekančių vandenių ir įtrūkimais?

Stogo įtrūkimai paprastai reiškia tai, jog į jūsų namus sunksis vanduo, o galbūt net ir tiesiai į namo interjerą. Profesionalai pastebi, jog stogo dangos įtrūkimų būną įvairių rūšių, todėl remontas tikrai skirsis priklausomai nuo to, kokio dydžio yra atsiradusios klaidos.

Čia reikėtų tinkamai apžiūrėti pažeistą vietą, tam, kad žinoti ar tikrai verta darbų imtis pačiam.

Apibendrinant

Straipsnyje trumpai užsiminėme apie stogo remonto darbus. Paprastus dalykus galime pasidaryti ir patys, tačiau profesionalo pagalba visuomet yra gerai, ypač tada kai abejojame savo jėgomis. Todėl rizikuoti tikrai neverta ir geriau samdytis darbus atliksiantį kolektyvą, kadangi priešingu atveju gali tekti gailėtis prastai atliktų darbų.

Parengta pagal manostogas.lt informaciją.

Facebook Comments