Ar būtina šiltinti rastinį medinį namą?

Pastaruosius kelerius metus vis labiau populiarėja rastiniai namai. Tačiau dažnai kyla klausimas, ar šiuos namus reikia šiltinti. Šiame tinklaraščio įraše apžvelgsime kai kuriuos rastinių namų apšiltinimo privalumus ir trūkumus.

Vienas iš pagrindinių rastinio namo šiltinimo privalumų yra tas, kad jis gali padėti sulaikyti šilumą. Tai ypač svarbu žiemą, kai norite, kad namuose būtų šilta ir nereikėtų naudoti daug energijos. Sienų ir lubų izoliacija taip pat padės sumažinti triukšmo lygį, todėl jūsų namuose bus ramiau ir ramiau. Dar vienas izoliacijos privalumas – ji gali apsaugoti jūsų medinį karkasinį namą nuo kondensato ir pelėsio. Tai ypač svarbu vietovėse, kuriose yra didelis drėgmės lygis.

Medinio rastinio namo šiltinimas turi ir tam tikrų trūkumų. Vienas iš pagrindinių trūkumų yra tai, kad jis gali būti brangus. Be to, jei gyvenate vietovėje, kurioje yra daug vabzdžių, gali būti, kad juos pritrauks izoliacinė medžiaga, o tai gali kelti rūpesčių. Tačiau apskritai medinio rastinio namo šiltinimo privalumai nusveria trūkumus. Jei gyvenate vietovėje, kurioje šaltos žiemos arba didelė drėgmė, namo izoliavimas padės sutaupyti pinigų sąskaitoms už energiją ir apsaugos jūsų turtą nuo žalos.

Norint apšiltinti rastinį namą, reikia:

  • Pasirinkti tinkamą izoliacinę medžiagą. Rinkoje galima įsigyti įvairių izoliacinių medžiagų, todėl svarbu pasirinkti tokią, kuri geriausiai atitiktų jūsų poreikius. Kai kurios įprastos izoliacinės medžiagos yra stiklo pluoštas, celiuliozė ir putplastis.
  • Išmatuokite šiltinamą plotą. Prieš įsigydami izoliaciją, turite išmatuoti šiltinamą plotą, kad nustatytumėte, kiek medžiagos jums reikės.
  • Iškirpkite izoliaciją pagal dydį. Įsigiję izoliaciją, turėsite ją supjaustyti pagal dydį, kad tilptų į tarpą tarp gegnių.
  • Sumontuokite izoliaciją. Nupjovę izoliaciją pagal dydį, turėsite ją sumontuoti tarp gegnių naudodami vinis arba varžtus.
  • Užsandarinkite visus tarpus ar plyšius. Sumontavus izoliaciją, reikia užsandarinti bet kokius tarpus ar plyšius, kad pro juos nepatektų šiluma.
  • Mėgaukitės šiltais namais! Atlikę visus šiuos veiksmus, galite ramiai sėdėti ir mėgautis šiltais namais, žinodami, kad jie gerai izoliuoti nuo šalto oro lauke.

Apibendrinant galima teigti, kad yra keletas pakeliamo namo šiltinimo privalumų ir trūkumų. Tačiau jei gyvenate vietovėje, kurioje vyrauja ekstremalios oro sąlygos, tai tikrai turėtumėte apsvarstyti. Jei nuspręsite tęsti šiltinimo darbus, būtinai naudokite aukštos kokybės medžiagas, pavyzdžiui, GAMO izoliacines putas. Taip užtikrinsite, kad jūsų namuose žiemą būtų šilta, o vasarą – vėsu.

Facebook Comments