Animacinis filmukas „TI TA TO“ kviečia atrasti tradicinės muzikos pasaulį

2021 m. gruodžio 11 d. 11 val. Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriaus renginių salėje (L. Zamenhofo g. 4) vyks etnomuzikinio animacinio filmuko „TI TA TO“ pristatymas. Tai yra pirmasis animacinis filmukas, sukurtas ir išverstas į lietuvių gestų kalbą.

Projekto idėjos autoriai išsikėlė sudėtingą uždavinį – supažindinti ikimokyklinio 3–6 metų amžiaus vaikus su muzikiniu liaudies folkloru. Tačiau bene didžiausias iššūkis buvo suteikti galimybę pažinti tautinę muziką vaikams, turintiems klausos negalią.

„Tradicinėje kultūroje vaikams dainuotos lopšinės, sektos pasakos ir pasakėčios. Šiuolaikiniai vaikai dažniau pažįsta pasaulį per taip jų mėgstamą animaciją, kurią pasitelkėme ir mes kurdami šią etnomuzikinę, mitologinę pasaką“, – teigia projekto vadovė, Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriaus vedėja dr. Gintarė Dusevičiūtė-Neimontienė.

„TI TA TO“ animacinis filmukas įtrauks vaikus į garsų pasaulį, kuriame persipina gamtos ir žmogaus kūryba. Filmuke skamba muzikos instrumentai, naudoti lietuvių tradiciniame muzikavime: skudučiai, kanklės, ragas ir kt. Vaizdingas ir muzikalus instrumentų įpynimas į pasaką, tikima, ne tik sudomins mažuosius, bet ir padės jiems atskleisti muzikos instrumentų grožį, parodant, kaip jie veikia, skamba, kokias vibracijas skleidžia.

Siekiant geriausio rezultato, animacinis filmukas buvo kuriamas kartu su partneriais (bendrija „Pagava“, VDU Menų fakultetas, lopšelis-darželis „Rokutis“, lopšelis-darželis „Riešutėlis“) ir kūrybine komanda. Susitikimų su partneriais metu išklausyti ikimokyklinio ugdymo pedagogų ir vaikų atsiliepimai. Stebėtos jų reakcijos (susidomėjimas, dėmesio koncentracija, įsitraukimas), o pasaka – tobulinama.

Turinio kūrimo procese ypatingas dėmesys buvo skirtas klausos negalią turinčių vaikų socialinei integracijai – siekta, kad etnomuzikinė pasaka būtų sukurta ir išversta į lietuvių gestų kalbą taip, jog klausos sutrikimas nekeltų kliūčių suprasti pagrindinę pasakos mintį.

Kūrybinė komanda su dideliu entuziazmu ėmęsi šios užduoties ir sukūrė scenarijų, garso takelį bei animaciją, kuriai prireikė net 7000 ranka pieštų kadrų!

Animacinio filmuko „TI TA TO“ pristatymo Kaune metu bus galimybė susipažinti su etnomuzikinės pasakos kūrybine komanda: animacijos autoriumi Antanu Skuču („Tylus Kinas“), garso takelio ir scenarijaus autoriumi Jonu Chockevičiumi, gestų kalbos vertėja Rūta Verbickiene. Taip pat, šeimos bus kviečiamos sudalyvauti smagiame edukaciniame užsiėmime, kurio metu bus pristatomi filmuke matyti lietuvių liaudies muzikos instrumentai, demonstruojamas jų skambėjimas.

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba

Projekto partneriai: Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, asociacija PAGAVA, Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakultetas, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas

Pranešimą paskelbė: Aurelija Gervickaitė, Kauno miesto muziejus
Animacinis filmukas „TI TA TO“ kviečia atrasti tradicinės muzikos pasaulį

Facebook Comments