Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Akumuliatoriniai suktuvai pakeičia daugelį įrankių

IrankiaiDaugelis iš mūsų kai kuriuos remonto darbus namuose atliekame patys, o tam mums praverčia įvairiausi irankiai. Dalį įrankių mes perkame, dalį skolinamės, bet geras meistras net ir buityje visada nori dirbti su patikimais, patogiais ir kuo geresniais įrankiais. Skirtingiems darbams mes naudojame skirtingus įrankius – kartais mums reikia elektrinių įrankių, o kartais užtenka ir rankinių. Tačiau dažnai elektrinio įrankio laidas apsunkina mums darbą, nes esame apriboti jo ilgio, o rankiniai įrankiai tiesiog neturi tiek galios, kiek mums reikėtų, ir su jais negalime atlikti tam tikrų darbų, kuriuos gali padaryti elektrinis įrankis. Paprasčiausias būdas to išvengti yra naudoti akumuliatorinius įrankius.

Dirbdami su akumuliatoriniais įrankiais jūs nepavargsite taip greitai kaip dirbdami su rankiniais ir tuo pačiu nebūsite priklausomi nuo elektros šaltinio. Vieni dažniausiai buityje naudojamų elektrinių ir rankinių įrankių yra: elektrinis suktuvas arba rankinis atsuktuvas. Juos puikiai pakeičia akumuliatorinis suktuvas. Kaip ir visi įrankiai, akumuliatoriniai suktuvai turi daug modifikacijų ir skirtingų savybių. Dėl to mes aptarsime svarbiausius akumuliatorinių suktuvų skirtumus ir jų akumuliatorių savybes.

Kaip ir kiti akumuliatoriniai įrankiai, suktuvai gali būti komplektuojami su įvairios galios ir talpos akumuliatoriais. Galią atskirsite pagal akumuliatoriaus įtampą, kuri yra matuojama voltais (V). Taip pat svarbu žinoti yra ir akumuliatoriaus talpą, kuri yra matuojama ampervalandėmis (Ah). Kuo daugiau voltų, tuo daugiau galios turi suktuvas, taip pat – kuo daugiau ampervalandžių, tuo ilgiau jo baterija galės dirbti be įkrovimo. Akumuliatoriai yra pagaminti iš skirtingų medžiagų, dauguma naujų suktuvų būna su ličio jonų (li-on) akumuliatoriais, bet rinkoje yra ir senesnės technologijos nikelio kadmio akumuliatorių (Ni-Cd). Ličio technologija dažniausiai yra pranašesnė prieš nikelio, pavyzdžiui, ličio jonų akumuliatorių nereikia pilnai iškrauti norint, kad būtų galima jį iš naujo pakrauti, o tai yra privaloma naudojantis nikelio akumuliatoriumi. Taip pat ličio akumuliatoriai yra kur kas lengvesni, todėl beveik visi nauji suktuvai yra su šios technologijos akumuliatoriais. Kita vertus, nikelio akumuliatoriai yra atsparesni žemoms temperatūroms ir juos galima laikyti nepakrautus. Tuo tarpu ličio jono akumuliatoriai laikomi nepakrauti nepataisomai sugenda.

Akumuliatorinis suktuvasKalbant apie tai, koks akumuliatorinis suktuvas geriausiai tinka buičiai, reikia galvoti apie būsimų darbų pobūdį. Jei jūs tik retkarčiais išgręžiate skyles ar įsukate varžtą, tuomet jums pakaks 10,8-14,4 V įtampos ir 1,5-3 Ah talpos suktuvo. Jei jūs įrankį naudojate dažnai ir daug, ir taip pat žinote, kad jums reikės daugiau galios, tuomet vertėtų rinktis 18-36 V ir 4-5,2 Ah suktuvą. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į suktuvo sukimo momentą (Nm). Kuo jis yra didesnis, tuo didesnio diametro varžtus galėsite įsuktu – todėl prieš perkant suktuvą būtina žinoti, kokiems būtent darbams jūs jį norite naudoti.

Dar vienas aspektas, kurį vertėtų paminėti, yra tai, kad kuo didesnės talpos yra akumuliatorius, tuo jis sunkesnis ir dažnu atveju didesnis. Todėl, jei 10,8 V 1,5-2 Ah akumuliatorius yra mažas ir įrankiai, kuriems jis tinka, gali būti mažesni. Tuo tarpu 14,4-18 V 3-5,2 Ah akumuliatoriai visuomet bus didesni, o kadangi tokie įrankiai apdoroja didesnę galią, jie taip pat bus didesni. Taigi, jei jums reikia patogaus mažo suktuvo, su kuriuo galėtumėte prieiti prie ankštų vietų, tuomet vertėtų rinktis 10,8 V suktuvą ir atvirkščiai, jei jums reikia daugiau galios – tuomet jūs turėsite ir didesnį įrankį.

Paskutinis kriterijus, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį perkant suktuvą, yra medžiagos, jo kokybė, gamintojas ir garantija. Tokius dalykus galėsite sužinoti tik iš pardavėjo ar konsultanto. Profesionalus akumuliatorinis suktuvas dažniausiai bus parduodamas specializuotose internetinėse arba fizinėse įrankių parduotuvėse ir šių parduotuvių personalas tikrai padės jums išsirinkti geriausią variantą. Be to, konsultantas jums galės suteikti informaciją ir apie suktuvo pagaminimo šalį bei garantijos sąlygas. Garantija suktuvui neturėtų būti trumpesnė nei du metai, o akumuliatoriui turėtų būti suteikiama bent vienų metų garantija, tačiau rinkoje yra gamintojų, kurie suteikia ir iki trijų metų garantiją suktuvams ir jų akumuliatoriams.

Facebook Comments