A klasės namas: kodėl verta mokėti daugiau?
|Svajojate apie nuosavus namus, tačiau biudžetas neatrodo užtektinai pilnas, kad būtų galima pagaliau realizuoti savo svajonę? Turbūt neteko girdėti apie A klasės ekonomiškus bei ekologiškus namus, kuriuos vis dažniau pasirenka lietuviai. A klasės namo statyba pasirenkama dėl daugelio priežasčių. Lyginant su paprasčiausi mediniu namu, kurie labai dažnai statomi ne įmonių, tačiau pačių gyventojų rankomis, ekonomiškas namas gali kainuoti kiek brangiau. Visgi, vėliau jo išlaikymas yra nepalyginamai pigesnis. Taigi, ar verta investuoti į namą daugiau, kai vėliau jis beveik Jums nieko nekainuos? O gal geriau tegul pats namas kainuoja brangiau, tačiau namo išlaikymas gali kainuoti?
Ekonomiškas – funkcionalus namas…
A klasės namo statyba labai išpopuliarėjo, kadangi žmonės pradėjo ieškoti namų, kurių išlaikymas nėra brangus. Ką turime omenyje, kuomet kalbame apie išlaikymą? Lietuviai kiekvienais metais investuoja labai didelius pinigus į šildymą. Net ir dažniausiai pasirenkami granuliniai katilai, kurių kaina nėra didelė – vistiek galiausiai „susuka“ didelę pinigų sumą. A klasės namai pirmiausia pasižymi tuo, kad jie yra labai gerai izoliuoti. Taigi, visa namuose išgaunama šiluma joje ir liks. Prastai pastatytas namas pro jame esančius plyšius gali praleisti net iki 50-ies procentų šilumos. Akivaizdu, kad tokiu atveju investuoti į šildymą paprasčiausiai neverta.
A klasės namai padeda ne tik išlaikyti šilumą namuose, tačiau taip pat ir apsaugoti namuose esančius žmones nuo lauke skleidžiamo triukšmo. Pavyzdžiui, šiltuoju metų laiku daugelis žmonių nuo anksčiausio ryto pradeda pjauti veją ir tai trukdo kaimynams. Taigi, kokybiškas namas bus apsaugotas nuo diskomfortą sukeliančių veiksnių.
Viskas, ką Jums reikia žinoti ieškant kokybiškų namų
Pasisamdžius specialistus, kurie pastatys kokybišką namą – galite būti tikras, kad visos detalės bus suderintos tobulai. Visgi, naudinga, kai asmuo pats domisi, kuo išsiskiria ekonomiškas namas. Tokiu atveju jis gali patarti ir rekomenduoti rangovams. Kiekvienas geras statybininkas atsižvelgs į savo kliento norus.
- Kaip jau minėjome, ekonomiški namai pirmiausia išsiskiria tuo, kad namuose yra labai šilta ir visa šilumos energija lieka namuose. Taigi, norint ekonomiškų namų labai svarbu gerinti šiluminės izoliacijos sluoksnį: stogo, fasado ir grindų.
- Rekomenduojama įsirengti ir rekuperacijos sistemą, kuri gali ir tikrai pagerina mikroklimatą namuose. Sistema taip pat padės pamiršti nemalonius kvapus esančius namuose.
- Kiekvieną namuose atsiradusį plyšį pašalinti. Statant namus įvertinti kiekviena detalę ir įsitikinti, kad namas tikrai neturi jokių plyšių pro kuriuo į lauką gali išeiti namuose laikoma šiluma.
- Naudoti ekonomiškus būdus išgauti energijai. Pavyzdžiui, saulės kolektoriai labai puikiai tinka norintiems nemokamai turėti karštą vandenį namuose. Granulinis katilas pigiau – viena pigiausių namų apšildymo priemonių.
- Naudokite išorines apsisaugojimo priemones, kurios galėtų padėti išvengti tiesioginių saulės spindulių. Pavyzdžiui žaliuzės, kurios kabinamos ir ant sienų ir ant stogo langų.
- Svarbu atidžiai įvertinti sklypo, kuriame stovės namas, galimybes ir pasirinkti pačią funkcionaliausią padėtį namo statybai.
Akivaizdu, kad jau geriau investuoti į namus kiek daugiau, tačiau vėliau džiaugtis labai pigiu jų išlaikymu. Kadangi namas bus naudojamas 100 ar daugiau metų – įsirenkite tokius, kad išlaikyti būtų pigu ir paprasta.