5 svarbiausi 2022-ųjų metų įvykiai dokumentiniuose „discovery+“ kadruose

Pasauliui nespėjus atsigauti po visą žmoniją sukrėtusios sveikatos krizės, šie metai išskirtinių akimirkų taip pat nepašykštėjo, o jų gausoje buvo galima ir pasimesti. Prisiminti, kokie iš tikrųjų buvo 2022-ieji, galite iš arčiau nei bet kada anksčiau žvelgdami į ekranuose atgimstančią realybę. Kvapą gniaužiančius metus užbaikite su geriausiais dokumentiniais filmais, kuriuos siūlo „discovery+“ platforma. Rinktis, ką žiūrėti, tikrai yra iš ko.

Platforma dalinasi penkiomis daugiausia žiūrovų susidomėjimo sulaukusiomis dokumentinėmis juostomis.

Zelenskis: žmogus, kurie priešinosi Putinui

Trisdešimties minučių trukmės dokumentiniame filme „Zelenskis: žmogus, kurie priešinosi Putinui“ (angl. Zelensky: The Man Who Took On Putin) konstruojamas šalies vadovo portretas nuo jaunystės ir gyvenimo prieš tampant prezidentu iki vadovavimo apgultai šaliai metų. Kaip filmą pristato jo kūrėjai, tai istorija apie komiką, netikėtai tapusį Ukrainos prezidentu ir savo tautos veidu kovoje su Rusijos invazija.

Johnny prieš Amber: JAV teismas

Žiūrovų dėmesio verta ir dviejų dalių dokumentinė juosta „Johnny vs Amber: JAV teismas“ (angl. Johnny vs Amber: The U.S. Trial), iš vidaus atskleidžianti pasaulio dėmesį prikausčiusios teismo bylos, kurią socialiniuose tinkluose gyvai sekė milijonai, istoriją. Filme vaizdingai atskleidžiami iššūkiai, su kuriais susidūrė A lygio garsenybių aktorių Johnny Deppo ir Amber Heard santuoka.

Pasitelkiant advokatų, teisės ekspertų ir žurnalistų liudijimus, dokumentiniame filme iš abiejų pusių kruopščiai išnarpliojami pagrindiniai bylos įkalčiai ir svarbiausi įvykiai. Pirmoji filmo dalis gilinasi į J. Deppo pusę ir viešai atskleidžia detales apie smurtu paženklintą aktoriaus vaikystę bei priklausomybę nuo narkotikų, antroji – žvelgia į A. Heard poziciją ir parodo nufilmuotą žinomos moters pasakojimą apie galimą seksualinę prievartą.

„Estonia“: radinys, pakeisiantis viską

Prieš beveik 30 metų nuskendusio kelto „MS Estonia“ istoriją žino ne vienas, tačiau tai, kas iš tiesų įvyko 1994-ųjų rugsėjo 28-ąją Baltijos jūroje – ilgus metus išliko paslaptimi. Juk apie kelto dešiniajame borte esančią skylę galutinėje incidento tyrimo ataskaitoje net nebuvo užsiminta.

2020-aisiais priėmus sprendimą atlikti naują techninį „Estonia“ katastrofos aplinkybių tyrimą, kartu su nuolaužomis iš jūros dugno išniro ir ne viena paslaptis. Dviejų dalių dokumentiniame seriale „Estonia“ žiūrovai turi galimybę susipažinti su tyrimo užkulisiais, slaptomis detalėmis ir tragiška istorija, kuri sudrebino visą Europą.

Tyrimas dėl princesės Dianos mirties

Mirus ilgametei Didžiosios Britanijos monarchei Elžibietai II-ajai, ir visoms pasaulio akims atsisukus į britų karališkąją šeimą, dažnas prisiminė ir tragišką princesės Dianos žūties istoriją. Paskutinę 1997-ųjų vasaros dieną avarijoje Paryžiuje žuvusi bene žinomiausia pasaulio moteris paliko ryškų pėdsaką daugelio žmonių atmintyje.

Dokumentinis serialas „Tyrimas dėl princesės Dianos mirties“ (angl. The Diana Investigations) leidžia žiūrovams iš vidaus pažvelgti į faktus, melus ir potencialius sąmokslus, kuriuos aiškinosi net dviejų šalių policijos pajėgos. Keturių serijų dokumentikoje princesės avarijos liudininkai, tyrime dalyvavę policininkai ir net Dianos automobilį tunelyje sekę paparaciai leis kitu kampu pamatyti per visą pasaulį nuvilnijusią tragediją.

Trampas: beprecedentis įvykis

Dokumentinėje juostoje „Trampas: beprecedentis įvykis“ (angl. Trump: Unprecedented) rodoma dar niekur nematyta medžiaga apie D. Trumpo šeimą, nufilmuota paskutinių šešių 2020 m. JAV prezidento rinkimų kampanijos savaičių metu. Trijų dalių dokumentinėje juostoje – unikalūs interviu su prezidentu ir jo šeima, jų reakcija į rinkimų rezultatus ir gausaus būrio žurnalistų įžvalgos.

Taip pat tarp populiariausių „discovery+“ filmų 2022-aisiais – „Džefris Dahmeris: žudiko protas“, „Apgaulės menas: Maiklas Džeksonas“ bei kitos dokumentinės juostos. Platforma Lietuvoje yra pasiekiama per „Go3“ televiziją ir „MEGOGO“.

Apie „Warner Bros. Discovery“:

„Warner Bros. Discovery“ („Nasdaq“: WBD) yra lyderiaujanti pasaulinė žiniasklaidos ir pramogų bendrovė, užsiimanti aukštos kokybės televizijos serialų ir filmų kūrimu bei jų transliavimu televizijoje, interneto platformose ir kine. Bendrovės prekės ženklai, kasdien įkvepiantys, informuojantys ir linksminantys auditoriją, yra pasiekiami daugiau nei 220 šalių ir 50 kalbų. Tarp jų – „Discovery Channel“, „discovery+“, „CNN“, „DC“, „Eurosport“, „HBO“, „HBO Max“, „HGTV“, „Food Network“, „Investigation Discovery“, „TLC“, „Magnolia Network“, „TNT“, „TBS“, „truTV“, „Travel Channel“, „MotorTrend“, „Animal Planet“, „Science Channel“, „Warner Bros. Pictures“, „Warner Bros. Television“, „Warner Bros. Games“, „New Line Cinema“, „Cartoon Network“, „Adult Swim“, „Turner Classic Movies“ ir kiti. Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite www.wbd.com.

Pranešimą paskelbė: Rytis Gerlikas, UAB „coagency”

Facebook Comments